Toplam yorum: 1400115
Bu ayki yorum: 20235

E-Dergi

karaademm tarafından yapılan yorumlar

15.02.2018

Eserin kapağında gördüğünüz isimler ve Zweig arasında geçen mektuplaşmalar yer almakta. Özellikle Freud ile mektuplaşmaları Zweig’ın psikolojik yaklaşımı açısından daha geniş bilgiler içeriyor. Ahmet ve Burhan Arpad. Baba oğul Zweig konusunda yetkin insanlar. Çevirilerinde etkileyici.
06.02.2018

Künyesinde içerisinde bulunan hikaye sahiplerinin isimlerini göreceksiniz. Celal Üster kendi çevirisi ve tamamen kendi zevk anlayışına göre bir seçki yapmış iyi de yapmış. Büyük ustalardan minik ve etkili hikayeler bulacaksınız. Kaçırmayın derim.
04.02.2018

Zweig’ın Erasmus biyografisi. Özellikle o döneme dair bilgiler de içermekte. Martin Luther ile Erasmus ilişkisi de çok güzel işlenmiş. Zweig’ın araştırmacı, bilgi dolu kişiliğini yine tadacaksınız burada da. Okumalı tabiki.
31.01.2018

Yazın dünyamızın o nadide adamından yine muhteşem bir kısa roman. Kuşlar da Gitti. Adıyla aynı doğrultuda bir eser. Kuşları özgürlüğüne kavuşturmak için insanlara aracı olan minikler ve hikayelerini okuyacaksınız akan sayfalarda.
30.01.2018

Glenn Meade için geç kalanlardanım. Bu okuduğum ilk eseri. Polisiye severler hiç düşünmeden alabilir. Kalın ince ayırt etmeden okutuyor kendini Meade. Bir avukat, bir polis, bir kayıp baba ve çokça ajan. Avukatın babasını arayış mücadelesi nasıl sonlanacak? Okuyunuz.