Toplam yorum: 1406312
Bu ayki yorum: 26432

E-Dergi

Ismail Demirörs tarafından yapılan yorumlar

19.02.2018

İslamın tüm dünya için gelmiş olduğu, etnik ayrımcılık yapılamayacağı. ümmet bilincinin zorunlu olması ve tüm dünya için gerekli olduğunu kısa öz olarak akıcı anlatan bir kitap.
18.02.2018

eser emek harcanarak hazırlanmış. tüm nur risaleleri incelenmiş. aslında eleştirel sadece nur risaleleri için değil de tüm tasavvuf tarikat kitap vb içinde geçerli. eleştirilerin hepsi bunlar içinde geçerli denebilir. kurana ve sünnete aykırı olan yerler belirtilmiş. dikkat çeken kısım eleştiri uslubunun çok yumuşak olması. cifir ebced uydurma hadisler cevşen dinlerin birleşmesi vb konuların eleştirisi bu konuları bilenlerin okuması gerekmeyen bir eser. okunabilir.
19.12.2017

meal kelimesi ve mealler üzerine bina edilen bir kitap. meal çevirisinde dikkat edilmesi gereken konular. tarihsel bağlama bağlı kalmak. tefsir ve meal çalışmaları vb. kitap 2 bölüm biri buraya kadar olan yazdıklarım 2. bölüm muahmmed esedin meal tefsiri ve diyanetin kuran yolu meal çalışmalarının eleştirilmesi bölümü. gayet başarılı ve güzel eser. meal okuyanların okuması gereken bir kitap. bu kitapla birlikte" Kur'an'daki Deyimler ve Zemahşeri'nin Keşşaf'ı" Abdulcelil Bilgin okunursa çok daha etkili olur diye düşünüyorum.
30.11.2017

büyük emek harcanarak hazırlanmış. çok ayrıntı ve alanla ilgisi olmayanlar için gerekli olmayan ve anlaşılamayan bir kitap. alanda uğraşan kişiler için ellerinde olması mantıklı. okumak size kalmış.
30.11.2017

cumhuriyetin kuruluşunda 2003 yılına kadar olan cumhuriyetin tarihini anlatan, olaylar tanıklardan dip notlar ekleyerek gerek yorum gerek tarihi notları açıklayan, anlaşılır akıcı bir kitap. mutlaka okuyun.