Anasayfa
internet kitapcılığında 15. yıl
 
Hoş geldiniz...
Yeni Ziyaretçi Kılavuzu
Ücretsiz üyelik için tıklayınız
Sepetinizde 0 ürün var.

 
Selvi Boylum Al Yazmalım
Selvi Boylum Al Yazmalım, Cengiz Aytmatov10
16
10

Dostlarınızla paylaşmak için tıklayın


Cengiz Aytmatov

ELİPS KİTAP

Aytmatov, milletinin tarih boyunca kazandığı sosyal, kültürel, ahlaki, edebî, askeri yani, bütün maddi, zenginliğini eserlerine yansıymış, yaşadığı coğrafyanın insanının tarih içinde kazandığı değerleri, acılarını, kahramanlıklarını, tecrübelerini yazıya döküp ölümsüzleştirmiş, halkının içine düştüğü zor durumları eserlerinde en güzel şekilde anlatmış, onların çözümlerine dair ipuçları göstermiş, eserlerinde kendi ifadesi ile ‘tipik insan’ı ortaya koymaya çalışmış bir yazardır. Hikâyelerinde milletinin temel mülkü olan millî hafızaya ait efsane, destan, masal, hikâye ve türküleri, bunların meydana geldiği şartları, ardındaki hikâyeleri, insanları kullanırken, Kırgız Türk kültürünü, psikolojisiyle, duyuş ve anlayış tarzıyla, maddi manevi zenginliğiyle o kültürü bina edenlerin evlatlarına yeniden hatırlatmaya çalışmıştır.

"Her yazar bir milletin çocuğudur ve o milletin hayatını anlatmak, eserlerini kendi millî gelenek ve törelerini kaynak alarak zenginleştirmek zorundadır. Benim yaptığım önce bu, yani kendi milletimin geleneklerini ve hayatını anlatıyorum. Fakat orada kaldığınız takdirde bir yere varamazsınız. Edebiyatın millî hayatı ve gelenekleri anlatmanın ötesinde de hedefleri vardır. Yazar, ufkunu millî olanın ötesine doğru genişletmek ve ‘evrensel’ olana ulaşmak için gayret göstermek durumundadır. İyi yazar ‘tipik insan’ ortaya koyma ustalığına erişen yazardır."SİTE:www.kitapyurdu.com
  %16   indirimli
Liste Fiyatı: 7,00  TL.Kitapyurdu Fiyatı:5,92  TL.
Tedarik süresi yaklaşık 5 günKazanacağınız puan: 12

Yayın Yılı: 2012
128 sayfa
Kitap Kağıdı
11,5x19 cm
Karton Kapak
ISBN:6054138401
Dili: TÜRKÇE
Bu üründen 491 adet satılmıştır.

İLGİLİ KONULAR:
Edebiyat > Roman (çeviri)

Selvi Boylum Al Yazmalım

Cengiz Aytmatov
5,92  TL.
İKİLİ TEKLİF
Toplam 11,44  TL olan kitapları birlikte alın
11,02  TL ödeyin.
Bu ürüne ait diğer ikili teklifler
Ya da kendi teklifinizi kendiniz oluşturun

İLGİLİ ÜRÜNLER YAZARDAN KONUDAN
Geri
BU ÜRÜNÜ ALANLARIN İLGİLENDİKLERİ ÜRÜNLER
İleri

Taaşşuk- ı Talat ve Fitnat

Şemsettin Sami
4,57  TL.

Cengiz Aytmatov Seti (9 Kitap)

Cengiz Aytmatov
42,25  TL.

Aşkın Gözyaşları 2 / Hz. Mevlana

Sinan Yağmur
6,58  TL.

Bozkurtlar

Hüseyin Nihal Atsız
19,50  TL.

Aşkın Gözyaşları / Tebrizli Şems (Karton Kapak)

Sinan Yağmur
5,39  TL.

Yorum Tavsiye Hata Bildirim Webmaster

    Yorum Sayısı: 1-10/30


Cengiz Temel 13.12.2014 katılan 1 kişi, katılmayan yok
Film tadında bir kitap.Türk sinemasına harika uyarlanmış.Okurken K.İnanır ve T.Şoray gözünüzün önüne geliyor.Cengiz Aytmatov'un usta kaleminden.
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
Blood06 08.12.2013 katılan 21 kişi, katılmayan 1 kişi
Büyük ustanın bu kitabını hepimiz maalesef filminden tanıyoruz. Ancak bence film kitabın çok az bir kısmını aktarabiliyor. Kesinlikle okunması gerekli bir eser diye düşünüyorum, herkese keyifli okumalar...
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
karawatan 22.01.2013 katılan 4 kişi, katılmayan yok
Kadir İnanır ve Türkan Şoray la sevdiğimiz Al Yazmalım ı kaynağından Aytmatovun kaleminde okumak birbaşka keyif veriyor insana.Tavsiye edilir.
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
alpercank 07.07.2012 katılan 2 kişi, katılmayan yok
kitabı okumak aynı isimle çekilen filmini izlemek kadar zevkli. Kitabı okurken cengiz aytmatov'un yarattığı karakterleri türkan şoray ve kadir inanır olarak hayal etmek çok keyifli.
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
cingle 03.04.2012 katılan 27 kişi, katılmayan 2 kişi
Bir kitabın önce filmini izlediyseniz kitabını okumamanızı tavsiye ederim.Kitabı okurken gözümde hep Kadir İnanır ve Türkan Şoray canlandı Filmi yeniden izliyormuşum gibi oldu.Kendi hayal gücünü kullanarak kitabı okumak bambaşka oluyor.
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
Cüneyt Murat Tolan 14.07.2011 katılan 3 kişi, katılmayan yok
Filmini defalarca seyrettiğim kitabı orjinalinden okumak da çok zevkliydi.
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
snurse 10.11.2010 katılan 4 kişi, katılmayan yok
kitabın konusuna yıllarıdır izlediğimiz filminiden aşinayız.kitap filme alınırken ufak tefek değişiklikler yapılmış.filmde olduğu gibi kitabı okuduktan sonra da kendini içinizde bir yolculuk ve yorgulama yapıyorsunuz ve şu sonuç çıkıyor:aşk,sevgi emek ister.bir kez daha cengiz aytmatov'a hayranlığım arttı.
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
mcan33 02.03.2009 katılan 29 kişi, katılmayan yok
Kitabın senaryosuna ana hatlarıyla aşina idim (aşinayız). kitap senaryoya uyarlanırken bir kısım değişikliklere uğramış haliyle. Issık Gölü kıyısı filme resmedilememiş mesela. Ancak filmin klasik olması mı, müziğinin filmle olduça iyi bir uyum sağlaması mı yoksa tercüme edilirken tam başarılı bir tercüme olmaması mı (muhtemel) bilmiyorum ama filmin bir bitiş sahnesi vardı, çocuğun biyolojik babası değil ona emek veren kişinin daha önemli olduğu minvalinde bir tema işlenmişti. Aslında esas ders çocuk yetiştirmenin ve ona sevgi ile yaklaşmanın ne kadar önemli olduğu, anlatılıyordu. Bu sahneyi yeterince göremedim. Ancak gerçek aşk ve sevginin ne demek olduğu oldukça iyi işlenmiş ve bu yönüyle kitap ölümsüzlüğü hakediyor şüphesiz.
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
oyuşş 25.06.2008 katılan 2 kişi, katılmayan 1 kişi
ilkin filmini tv de izledim t.şory k. inanır mükemmel oyuncu zaten eseri de okuyunca harika bi eser mükememl oyuncular doğrusu bu kitapçok etkiledi
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
kalembaz 29.06.2006 katılan 10 kişi, katılmayan 1 kişi
"Ben bunun filmini seyrettim, kitabını okumama gerek yok." denilmemeli olsa da hiçbir kitap için; ancak böyle bir cümle "Selvi Boylum Al Yazmalım" için cinayet ve cehalet olur.
"Selvi Boylum Al Yazmalım" tertemiz bir aşkın mutlu beraberliğinin, beraberliğin sona ermesinden sonra da yürek yakan uzantılarının hikayesi ve Aytmatov'un diğer eserlerinde de olduğu gibi atayurdumuzdaki sıradan ırkdaşlarımızın hayat hikayesi.
Her Türk Aytmatov'un bütün kitaplarını bitirmeli.
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz

 1  2  3  İleri

Ana Sayfa | Yeni Çıkanlar | Çok Satanlar | Konu Başlıkları | Yazarlar | Yayınevleri | Arama | Üye Sayfası | Sipariş Takibi |
Ortaklık | Puan Kataloğu | Yardım | Kampanyalar | Kitap Dergisi | Sahaf | Tavsiye |
Bize Ulaşın | Bizimle Çalışmak İçinBasında Biz      


kitapyurdu.com'da ödeme seçenekleri olarak Visa, Master ve Dinners kartlar, Paypal, Havale, EFT ve Posta Çeki kabul edilmektedir.


kartlara taksit yapılmaktadır.
Tel: 0212-519-8720 Faks: 0212-5191584 Örnektepe mh. Pazaraltı sk. No:96 Sütlüce-İstanbul Türkiye
Gizlilik ve Güvenlik Politikası 102www.kitapyurdu.com