Anasayfa
internet kitapcılığında 15. yıl
 
Hoş geldiniz...
Yeni Ziyaretçi Kılavuzu
Ücretsiz üyelik için tıklayınız
Sepetinizde 0 ürün var.

 
Köstebek
Köstebek, Necip Hablemitoğlu10
2
10

Dostlarınızla paylaşmak için tıklayın


Necip Hablemitoğlu

BİRHARF YAYINLARI

Yıl 1925. Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk, "Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler ve meczuplar memleketi olamaz" diyor.
Yıl 2002. Dr. Necip Hablemitoğlu, "Türkiye Cumhuriyeti, şeyhler, dervişler, müritler ve meczuplar memleketi olma yolunda, devrimlerden dönüş sürecinin sancılarını yaşıyor" diyerek endişelerini dile getiriyor, bulgularını ortaya koyuyor:
"Yeni binyılın şeyhlerinin, dervişlerinin, müritlerinin ve meczuplarının amaçlarının da değiştiği gözlemleniyor. Artık amaç, bir şeriat devleti kurmak değil. Şeriat, iktidarı, parayı, her türlü gücü ele geçirmenin sadece simgesel, klişeleşmiş adı. Mürtecilik yani gericilik de artık salt dinsel anlamda kullanılmıyor."
"Bunlara karşı olmak, onaylamamak artık yetmiyor... Her gerçek kamu görevlisinin mağdur olma pahasına, elini taşın altına koyması; devletimizin, tam bağımsızlığımızın geleceği açısından inisiyatif kullanırken canının yanmasını, bedel ödemesini göze alması gerekiyor. Çoğunluk seyrettikçe, mücadele etmek yerine mücadele eder gibi yaptıkça, faraza Fethulllah Gülen'den, Müslüm Gündüz'den, Metin Kaplan'dan daha çok cesur ve namuslu olmadıkça, bilelim daha çok Asteğmen Kubilaylar, Uğur Mumcular, Ahmet Taner Kışlalılar, Bahriye Üçoklar, Muammer Aksoylar, aramızdan yitip gidecekler."

"Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler ve meczuplar memleketi olamaz; en doğru, en hakiki tarikat, tarikat-ı medeniyedir; medeniyetin emir ve talep ettiğini yapmak, insan olmak için kâfidir..."
Mustafa Kemal Atatürk

"Necip Habletimoğlu ne yaptı? Bize yabancıların oyunlarını anlattı. Yabancılarla işbirliği yapan yerli hainleri tanıttı. Tek ışıklı yolun Atatürk yolu olduğunu gösterdi. Bizlere düşen görev Hablemitoğlu'nun yolundan yürümek, bayrağını daha ilerilere götürmek ve hainlere fırsat vermemektir."
Nuh Mete YükselSİTE:www.kitapyurdu.com


  %22   indirimli
Liste Fiyatı: 15,00  TL.Kitapyurdu Fiyatı:11,70  TL.
Tedarik süresi SATIŞ YOK(FARKLI YAYINEVİNDEN YAYINLANIYOR)
(SATIŞTA OLAN İÇİN TIKLAYINIZ)
Kazanacağınız puan: 26

Yayın Yılı: 2006
336 sayfa
Kitap Kağıdı
13,5x19,5 cm
Karton Kapak
ISBN:9759198320
Dili: TÜRKÇE
Bu üründen 69 adet satılmıştır.

İLGİLİ KONULAR:
Siyaset > Siyasal Hayat (Türkiye)
 
 


Yorum Tavsiye Hata Bildirim Webmaster

    Yorum Sayısı: 1-10/10


-boz- 12.02.2010 katılan 7 kişi, katılmayan 3 kişi
Kitabın yazarının silahlı saldırıya uğrayarak ölmesi, bize kitabın değeri hakkında bir fikir veriyor olmalı aslında. Kitapta yazanlara "komplo teorisi" diyenler olacaktır fakat ben bunların "teori" olduğunu pek sanmıyorum. Teori, henüz ispat edilmemiş olandır esasen. Hablemitoğlu'na Allah rahmet eylesin diyor ve kitabı herkese tavsiye ediyorum.
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
enes78 11.02.2008 katılan 4 kişi, katılmayan 22 kişi
"Bir arkadaş ne demiş peygamber efendimiz:Pirincin içindeki siyah taştan değil beyaz taştan kork." diye bir kesit vermiş yorumlarda..Evet bu sözü hiç duymadığımı farkettim ve hemen nette arattım.bunun bir çin atasözü olduğuna ulaştım.Öncelikle Saygıdeğer insanlardan değil de sizden korkmaz lazım..Ne işler yaptınızda dini alet ettiniz. LAiklikle harmanlayıp milletin ağzına soktunuz sürekli..Sonra laiklik gidiyor elden diye velveleye verdiniz ortalığı..Öncelikle bu kitapların yanında dişe tırnağa dokunur şeylerde okuyun da biraz görüşleriniz değişsin..Birilerini suçlamak zordur fakat bunun hesabını vermek zordur.
SAYGILARIMLA
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
giguc 18.01.2008 katılan 12 kişi, katılmayan 2 kişi
Okuyun da Laik Cumhuriyetimiz de neler oluyor öğrenin. Gerçekten ben sinir küpüne döndüm. Tek tesellim bu işlerin gün yüzüne çıkmış olması ve bu kişilerin siyasetten men edilmeleridir.
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
selefkos_33 17.10.2007 katılan 8 kişi, katılmayan 2 kişi
Rahmetli Necip Hablemitoğlu'nun en önmeli çalışmalarından biri olan bu kitap tümüyle belgelere dayanılarak yazılmıştır. Ayrıca kitabın son sayfasında Hablemitoğlu'nun sözleri sanki başına gelecekleri sezmiş gibi geliyor aslında herşeyin bedelini ödemeye hazır bir cumhuriyet savaşçısıdır ve bir kere daha haykırıyor Hablemitoğlu: BEN TÜRK'ÜM VE BAŞKA TÜRKİYE YOK!
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
samet.c 23.03.2007 katılan 10 kişi, katılmayan 2 kişi
Kitapçılarda bulamadığım için e-kitap olarak okuduğum bir eser.Kitabın bu sitede satıldığını şu an öğrendim.Sayın Hablemitoğlu eserinde bazı ufak eksiklikler bulunsa da içinde bulunduğumuz gaflet uykusundan çarparak uyandırmayı başarıyor.Hedef aldığı cemaat içinde sadece 1 hafta yaşamak zorunda kalmıştım.Kendi naçizane gözlemlere göre diyebilirim ki yazarın iddiaları kesinlikle paranoyaklığa ya da kişisel husumet yüzünden iftira atılmasına bağlanamaz.Birçok resmi belgeye yer veriyor.Ben Cumhuriyet çocuğuyun diyen herkes mutlaka okumalı.Peygamber efendimizin bir söz geliyor aklıma "Pirincin içindeki siyah taştan değiş beyaz taştan korkun."Ülkemiz için en büyük tehdit PKK gibi görünüyor ama beyaz taşları gözümüzden kaçırıyoruz.
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
attiahan 26.02.2007 katılan 7 kişi, katılmayan yok
rahmetlinin en önemli eserlerinden biri.. Dgm kararlarıyla anayasaya ayrıkı oluşum ve girişimlerini sabit görülmüş 'hocaefendinin' yaptıklarını gözler önüne seren çok değerli bir yapıt.. bir ilginç not :rahmetli öldürülmeseydi bu kitabın içeriğinde bahsedilen olaylarla bağlantılı bir davada tanıklık yapacaktı !
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
melancholia 12.02.2007 katılan 7 kişi, katılmayan 1 kişi
Türkiyenin nasıl bir düzene itilmek istendiğini çok güzel anlatmış rahmetli hablemitoğlu...
kitap devlet kademelerinin hemen hemen her yerinde bir F tipi örgütlenme olduğunu belgelerle ispatlayarak anlatmış...
çok merak ediyorum acaba bizim gördüğümüz bu gerçekleri devlet kademelerinde olanlar ne zaman görecek ve ne zaman bunlara bir son verilecek yada daha kaç aydınımızı kaybedeceğiz...
birileri artık dur desin CIA güdümündeki bu insanlara...
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
kenankara 09.01.2007 katılan 7 kişi, katılmayan 2 kişi
2 sene önce okumuştum.Madolyonun diğer yüzünü de merak edenlerin okuması gereken bir kitap diye düşünüyorum.Hablemitoğlu o hain saldırıda katledildiğinde,kitabını yeni bitirmişti.Fakat yayımı yetişmediğinden ölümünden sonra oldu.Acaba bu kitap yüzünden mi diye elde olmadan düşünüyor insan.Allah rahmet eylesin,kesinlikle irtica tehditini belge ve delilleriyle aktaran,devlet içindeki birtakım örgütlerin genişleme yöntemlerini,yayılma stratejilerini,hangi mevkilere göz diktiklerini anlatan güzel bir çalışma...
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
burak4143 17.12.2006 katılan 5 kişi, katılmayan yok
bu kitabı çok aradım piyasada bulmakta zorlanıyorum.çok doğru yazılmış bir kitap olduğuna inanıyorum.kitabı okuyanlarda dinlediğime göre nurcuların ve ona benzer oluşumların amaçlarını bunların arkasındaki güçleri anlatan bir kitap.bence herkesin ne olursa olsun bu kitabı okuması gerektiğine inanıyorum.bunun yannda yazar bu kitabı yüzünden suikaste uğrayarak hayatını kaybetti.tıpkı uğur mumcu gibi bazı şeylerin üzerine gitti diye...
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
la rage 30.08.2006 katılan 19 kişi, katılmayan 5 kişi
Türkiye'yi saran örümcek ağı, bu kitapta yüzünüze bir tokat gibi çarpıyor. ABD'de oturup, Vatikan'dan aldığı direktiflerle Türkiye'yi sarmalamaya çalışan bir hocaefendi bozuntusunun gerçek yüzü. Bu kitap ülkesini sevenler için yazılmış. Devrim şehidi Hablemitoğlu'ndan Türk Milleti'ne!
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz

 1 

Ürünün diğer baskıları için Tıklayınız

Ana Sayfa | Yeni Çıkanlar | Çok Satanlar | Konu Başlıkları | Yazarlar | Yayınevleri | Arama | Üye Sayfası | Sipariş Takibi |
Ortaklık | Puan Kataloğu | Yardım | Kampanyalar | Kitap Dergisi | Sahaf | Tavsiye |
Bize Ulaşın | Bizimle Çalışmak İçinBasında Biz      


kitapyurdu.com'da ödeme seçenekleri olarak Visa, Master ve Dinners kartlar, Paypal, Havale, EFT ve Posta Çeki kabul edilmektedir.


kartlara taksit yapılmaktadır.
Tel: 0212-519-8720 Faks: 0212-5191584 Örnektepe mh. Pazaraltı sk. No:96 Sütlüce-İstanbul Türkiye
Gizlilik ve Güvenlik Politikası 102www.kitapyurdu.com