Anasayfa
internet kitapcılığında 15. yıl
 
Hoş geldiniz...
Yeni Ziyaretçi Kılavuzu
Ücretsiz üyelik için tıklayınız
Sepetinizde 0 ürün var.

 
Baba ve Piç
Baba ve Piç, Elif Şafak8
26
10

Dostlarınızla paylaşmak için tıklayın


Elif Şafak

METİS YAYINLARI

Cevriye Teyze: "Bizim sorunumuz sürekli yanlış anlaşılmak. Batılı zannediyor ki Türkler de Araplar'a benzer. Niye? Biz kendimizi gösteremediğimiz için. Bir kişi bir kişidir demeden anlatacağız. kendimizi Batılara."

Nihilizm Manifestosu'ndan: "İnsanların ezici çoğunluğu asla düşünmez, düşünenler de olsa ezici çoğunluk olmaz. Ayrımı gör! Tarafını seç!"

Jinekolog: "Yapmayın böyle... her şey yolunda gidecek merak etmeyin. Sadece uyku. Uyuyacaksınız, rüya göreceksiniz, daha rüya bitmeden biz sizi uyandıracağız ve sonra evinize gideceksiniz. Bir daha hiçbir şey hatırlamayacaksınız."

Nar ağacı: "Merak etme. Anlatacağım hikâye hazin gelebilir ilk başta ama mutsuz sayılmaz..."

Şuşan Nine: "Ancak bir Ermeni sayıca böylesine azalmanın, azıcık kalmanın ne manaya geldiğini anlayabilir. Budanmış bir ağaç gibi küçüldük... Rose özgürdür elbette, istediği adamla çıksın, hatta evlensin, bizi alakadar etmez. Ancak Barsam'ın evladı Ermenidir ve Ermeni gibi yetiştirilmelidir."

Gassal: "Kadın sen aklını mı kaçırdın? Bizim dinimizde yok öyle herkes görsün diye alıp eve götürmeler! Komşularınız illa da rahmetliyi görmek istiyorsa, gidip mezarını ziyaret etsinler."

Nüfus Memuru: "Madem öyle, münasip gördüğünüz ilk isme de saygıda kusur etmeden ufak bir değişiklik yapalım. Levon'a yakın bir isim gene ama bariz surette müslüman olsun. Levent nasıl mesela?"

Ohannes İstanbuliyan: "Lütfen oku. Eğer iyi değilse yak hepsini. Söz veriyorum sana sebebini bile sormayacağım. Ama eğer beğenirsen, Şafak Matbaasındaki Garabed Efendi'ye götür."

Ağulu Bey: "Ama hikâyenin en önemli kısmını kaçırdınız. Onu da öğrenmek isterseniz söyleyin yeter çünkü biz gulyabaniler her şeyi biliriz. Oradaydık."

İkinci Şoför: "Olmaz öyle şey. Cenaze arabasının önüne kadın oturtmam."SİTE:www.kitapyurdu.com


  %20   indirimli
Liste Fiyatı: 23,50  TL.Kitapyurdu Fiyatı:18,80  TL.
Tedarik süresi SATIŞ YOK(FARKLI YAYINEVİNDEN YAYINLANIYOR)
(SATIŞTA OLAN İÇİN TIKLAYINIZ)
Kazanacağınız puan: 40

Yayın Yılı: 2008
376 sayfa
Kitap Kağıdı
13,5x19,5 cm
Karton Kapak
ISBN:9753425538
Dili: TÜRKÇE
Bu üründen 1512 adet satılmıştır.

İLGİLİ KONULAR:
Edebiyat > Roman (yerli)


Yorum Tavsiye Hata Bildirim Webmaster

    Yorum Sayısı: 1-10/589


Sema Evgin 01.12.2012 katılan 36 kişi, katılmayan 2 kişi
Kitap aslında çok sürekleyici ve 4-5 günde bitirebileceğiniz bir kitap, fakat sadece Ermenilerin gözünden Türkleri eleştirdiği için eleştiri alabilir. İki farklı hayatın çakışması ve olayların birbirine bağlanması çok akıcı bir dille anlatılmış...
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
FSAYGİF 07.10.2012 katılan 3 kişi, katılmayan 3 kişi
Yine bir Elif ŞAFAK klasiği, çok tartışılan bir kitaptı. Bir aile içindeki birbirine yakın görünen insanların ne kadar da uzak olabilecekleri anlatılıyor. Ben çok beğendim.
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
depresifpolyanna 19.04.2012 katılan 4 kişi, katılmayan 7 kişi
nefret ve sevginin nasıl aynı anda barındırıldığını değişik bir bakış açışı ve çaresizlikle anlattığı okunulması gereken bir kitap
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
NESRİN SAMANCIOĞLU 30.07.2011 katılan 4 kişi, katılmayan 7 kişi
Elif Şafak söyleyeceklerini doğrudan değil de dolaylı yollarla, şiirsel bir akıcılıkla okuyucuya anlatan bir yazar. Hani her şeyi söylememe gerek yok olay zaten açık dercesine okuyucuyu düşünmeye de iten bir yanı var. Romanın sonlarına doğru defalarca 'olamaz, hayır' diyerek okudum, bitirmeden de başından kalkamadım.
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
makifk 09.11.2010 katılan 5 kişi, katılmayan 2 kişi
farklı gıbı gorunen ıkı hayatın kesısmesı bır yanda, deger yargılarına tutsak ve suskunluğa mahkum bır kadın, arayıs içindekı yada aradığını bılmeyen genc kız, işte boyle bır üçgen...
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
fazilettt 16.09.2010 katılan 30 kişi, katılmayan 13 kişi
açıkcası arkadaşımda görüp bi heyecanla almıştım. ama çokta umduğum gibi değildi. belkide elif şafakın aşk kitabını okuduktan sonra daha fazla bi beklenti içine girdiğimdendir. yinede okumaya değer. ama ben pek beyenmedim.
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
derinbaykuş 03.08.2010 katılan 12 kişi, katılmayan 7 kişi
Elif Şafak, benim daha önceden önyargı ile baktığım bir yazar idi. taa ki baba ve piç çok okunanlar arasına girinceye kadar. Aslında çok satan kitapların içerik kalitesi konusunda derin şüphelerim vardır. ama bu kitabı okuma ihtiyacını mahkemeden aklanması ile birlikte dikkate değer olabileceğini düşündüm. kitabı 3 günde bitirdim. açıkçası konunun ilerleyişi iti barı ile kitabın 3/4 de ciddi bir merak oluşuyor. son 1/4 sonu tahmin ediyorsunuz. fakat bu sizin kitabı bitirmenize engel olmuyor. Ermeni sorununu chat ile konuşma kısımlarında kitabın vermeğe çalıştığı gizli bir misyon var mı edasıyla biraz açıkçası fesatlık bulma alıcılarım açık okudum. sizi rahatsız etmiyor bu konudaki fikirler, ama asıl kitabın güzel yanı olayın örgüsünün açık Yorumun devamı
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
mayetli 03.03.2010 katılan 36 kişi, katılmayan 6 kişi
kitabı beğenerek okudum, kitaptaki bütün karakterler öyle güzel anlatılıyor ki her birini okurken o karakteri yakından tanıyor gibi hissediyorsunuz.
ermeni soykırımı ile ilgili bölümlerinde onların açısından bakılmış belki ama türklerin açısından da bakılıp ona göre de değerlendirmeler yapılmış olsaydı belki de kitap bu kadar eleştiriye maruz kalmazdı.
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
esseradat 08.02.2010 katılan 25 kişi, katılmayan 9 kişi
elif şafak'ın beğendiğim kitaplarından biride bu.çok güzel bir kurguyla işlemiş romanını. sürükleyici ve etkileyici bir anlatımı var. sonunda iki farklı dünyanın birleşmesi ilginç, bilindik,klasik olmuş ama yine de çok beğendim. eline yüreğine sağlık...
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
kum_saatim 10.11.2009 katılan 41 kişi, katılmayan 13 kişi
Elif Şafak gerçekten kalemi çok güçlü ve en beğendiğim yazarlardan biri.
Ancak işlediği konu Türk toplumunun çok da kaldıracağı türden değil.Buna rağmen o kadar ustalıkla işlemiş ki konuyu okunmaya değer bir eser çıkmış ortaya.
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz

 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  İleri

Ürünün diğer baskıları için Tıklayınız

Ana Sayfa | Yeni Çıkanlar | Çok Satanlar | Konu Başlıkları | Yazarlar | Yayınevleri | Arama | Üye Sayfası | Sipariş Takibi |
Ortaklık | Puan Kataloğu | Yardım | Kampanyalar | Kitap Dergisi | Sahaf | Tavsiye |
Bize Ulaşın | Bizimle Çalışmak İçinBasında Biz      


kitapyurdu.com'da ödeme seçenekleri olarak Visa, Master ve Dinners kartlar, Paypal, Havale, EFT ve Posta Çeki kabul edilmektedir.


kartlara taksit yapılmaktadır.
Tel: 0212-519-8720 Faks: 0212-5191584 Örnektepe mh. Pazaraltı sk. No:96 Sütlüce-İstanbul Türkiye
Gizlilik ve Güvenlik Politikası 101www.kitapyurdu.com