Anasayfa
internet kitapcılığında 15. yıl
 
Hoş geldiniz...
Yeni Ziyaretçi Kılavuzu
Ücretsiz üyelik için tıklayınız
Sepetinizde 0 ürün var.

 
Bilim ve Teknoloji Dünya Tarihinde
Bilim ve Teknoloji Dünya Tarihinde, James E. McClellan III,Harold Dorn,Haydar Yalçın9
4
10

Dostlarınızla paylaşmak için tıklayın


James E. McClellan III/ Harold Dorn

ARKADAŞ YAYINLARI

Günümüzün endüstriyel modern dünyasında, bilim ve teknoloji arasındaki tartışmasız bağ açıkça görülmektedir. James E. McClellan III ve Harold Dorn'un bu kitaptaki bakış açıları gibi tarihsel olarak bakıldığındaysa, bu bağın o kadar da açık olmadığı görülür. Endüstrinin ve hükümetlerin, yeni ya da gelişmiş teknolojilere öncülük edecek bilimsel araştırmalara finansman desteği vermeye başlamasıyla, teknoloji "uygulamalı bilim" olarak yakın zamanlarda ortaya çıkmıştır.

Dünya Tarihinde Bilim ve Teknoloji'de McClellan ve Dorn, değişen bu ilişkiyi, tarih öncesindeki düşünen, araç gereç yapmaya başlayan ilk insanlardan bugüne, tarihi verileri inceleyerek anlatmışlardır.

Bilim, hiç kuşkusuz, insanlar için gerçek yararlar sağlamıştır. Ancak, günümüzün kültürel eğilimlerine daha az bağımlı ve daha güvenli bir bilim anlayışı, bilime tarihsel bir mercekten bakılarak elde edilebilir. Böyle yapıldığında, görkemli kazanımlarıyla ama aynı zamanda da yanılgıları ve bazen de dünya görüşümüze uymayan seçkin duruşuyla bilim, kültüre bağımlı bir kavram olmak yerine, çokboyutlu bir gerçekliğe dönüşür.

James E. McClellan III, Stevens Teknoloji Enstitüsünde Bilim Tarihi profesörü, Harold Dorn da aynı enstitüde Bilim ve Teknoloji Tarihi profesörüdür.

Dünya Tarihinde Bilim ve Teknoloji, 2000 yılında World History Association ödülünü almıştır.SİTE:www.kitapyurdu.com


  %20   indirimli
Liste Fiyatı: 13,00  TL.Kitapyurdu Fiyatı:10,40  TL.
Tedarik süresi SATIŞ YOK(FARKLI YAYINEVİNDEN YAYINLANIYOR)
(SATIŞTA OLAN İÇİN TIKLAYINIZ)
Kazanacağınız puan: 22
Çeviren: Haydar Yalçın
Yayın Yılı: 2006
Kitap Kağıdı
472 sayfa
14x21,5 cm
Karton Kapak
ISBN:9755094539
Dili: TÜRKÇE
Bu üründen 116 adet satılmıştır.

İLGİLİ KONULAR:
Bilim-Mühendislik > Bilim Tarihi


Yorum Tavsiye Hata Bildirim Webmaster

    Yorum Sayısı: 1-4/4


hayabusa_rider 01.06.2012 katılan 27 kişi, katılmayan 1 kişi
kitabı bitirene kadar canım çıktı.ders kitabı şeklinde hazırlanmış. istediğim bilgileri bulamadım. kitabın büyük çoğunluğu astroloji ile ilgili.bu konuya mereklılar için kesin okunmalıdır diyebileceğim bir kitap değil açıkçası.
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
shakyb 19.09.2010 katılan 2 kişi, katılmayan yok
Okurken biraz ağır gelse de bilimsel kitaplara karşı ilgi duyulmasını sağlıyor. Hiç bir bilim kitabının kolay okunamayacağını bilip seçilmesi gereken bir kitap
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
denyel 09.12.2009 katılan 1 kişi, katılmayan 1 kişi
Genel itibariyle bilim ve teknolojiyi çok güzel anlatmış.Kitabın sonlarına doğru akıcılığını biraz kaybetse de okunması gereken bir kitap.
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
kilter 01.04.2007 katılan 2 kişi, katılmayan yok
Stevens Teknoloji Enstitüsün'de yıllardır bilim tarihi dersleri veren ve yayınlarıyla tanınan McClellan III ve Dorn'un birlikte kaleme aldıkları, Dünya Tarihi Derneği'nin 2000 yılı ödülününe layık görülen bu eser, bilim tarihi ile teknolojinin birlikteliğini çok yalın bir biçimde ortaya koyuyor. Hem teknolojinin tarihi gelişimi hem de farklı teknolojilerin birbirleriyle ilişkileri açık ve anlaşılır bir dille anlatılan eserde, tarih öncesi dönemlerden günümüze, farklı konu ve iş kollarının bütünleştiğine şahit olabiliyorsunuz. Yazarlar, teknolojinin farklı bir bakış açısıyla ele alınması günümüz toplumlarının teknolojiye bakış açılarındaki anlayışı gözler önüne seriyor. Bilim ve teknoloji tarihi konularında okuma yapanların son yıllarda Yorumun devamı
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz

 1 

Ana Sayfa | Yeni Çıkanlar | Çok Satanlar | Konu Başlıkları | Yazarlar | Yayınevleri | Arama | Üye Sayfası | Sipariş Takibi |
Ortaklık | Puan Kataloğu | Yardım | Kampanyalar | Kitap Dergisi | Sahaf | Tavsiye |
Bize Ulaşın | Bizimle Çalışmak İçinBasında Biz      


kitapyurdu.com'da ödeme seçenekleri olarak Visa, Master ve Dinners kartlar, Paypal, Havale, EFT ve Posta Çeki kabul edilmektedir.


kartlara taksit yapılmaktadır.
Tel: 0212-519-8720 Faks: 0212-5191584 Örnektepe mh. Pazaraltı sk. No:96 Sütlüce-İstanbul Türkiye
Gizlilik ve Güvenlik Politikası 104www.kitapyurdu.com