Anasayfa
internet kitapcılığında 15. yıl
 
Hoş geldiniz...
Yeni Ziyaretçi Kılavuzu
Ücretsiz üyelik için tıklayınız
Sepetinizde 0 ürün var.

 
Gizli Ajan
Gizli Ajan, Joseph Conrad,Süha Sertabiboğlu7
11
10

Dostlarınızla paylaşmak için tıklayın


Joseph Conrad

İMGE KİTABEVİ YAYINLARI

11 Eylül saldırılarından sonra Amerikan medyasının atıf yaptığı kitapların başında gelen Gizli Ajan, terörizm konusunda yazılan ilk romanlardan biri ve bir başyapıt olarak anılmakta. Joseph Conrad’ın Greenwich Gözlemevi’ndeki gerçek bir bombalama eyleminden esinlenerek yazdığı bu roman, politik şiddetin anlamsız doğasını sergilemekte.

Gizli Ajan, bir casusluk ve politik şiddet romanı olarak tanımlansa da, aynı zamanda insan psikolojisine dair derinlikli, sarsıcı gözlemleri ve çözümlemeleriyle, ortaya koyduğu unutulmaz karakterlerle, Conrad’ın yirminci yüzyılın ilk büyük yazarı olarak tanınmasını sağlamıştır. Bundan yaklaşık yüz yıl önce ilk yayımlandığında karanlık doğası nedeniyle sansasyon yaratan bu kitap, bugün hâlâ tüm dünyada ilgiyle okunmaktadır. Gizli Ajan’da masum insanların ölümüyle sonuçlanan böylesine "anlaşılmaz" eylemlerde bulunanların zihinlerinde neler olup bittiğini açığa çıkaran Conrad, terörizmin günümüzdeki "açıklanamaz" yıkıcılığına ilişkin öngörüleri nedeniyle edebiyatın Nostradamus’u olarak adlandırılmaktadır.SİTE:www.kitapyurdu.com
  %20   indirimli
Liste Fiyatı: 23,00  TL.Kitapyurdu Fiyatı:18,40  TL.
Tedarik süresi yaklaşık 3 günKazanacağınız puan: 36
Çeviren: Süha Sertabiboğlu
Yayın Yılı: 2006
Orjinal Adı: The Secret Agent
Kitap Kağıdı
331 sayfa
13,5x19,5 cm
Karton Kapak
ISBN:9755334750
Dili: TÜRKÇE
Bu üründen 153 adet satılmıştır.

İLGİLİ KONULAR:
Edebiyat > Roman (çeviri)

Gizli Ajan

Joseph Conrad
18,40  TL.

2015 Yazarlar Ajandası


7,00  TL.
İKİLİ TEKLİF
Toplam 25,40  TL olan kitapları birlikte alın
21,40  TL ödeyin.
Bu ürüne ait diğer ikili teklifler
Ya da kendi teklifinizi kendiniz oluşturun

İLGİLİ ÜRÜNLER YAZARDAN KONUDAN
Geri
BU ÜRÜNÜ ALANLARIN İLGİLENDİKLERİ ÜRÜNLER
İleri

Sabah Uykum

Ahmet Batman
9,00  TL.

Kişisel Bir Belge

Joseph Conrad
8,58  TL.

Soğuk Kahve

Ahmet Batman
9,00  TL.

Gizli Ajan

Joseph Conrad
16,85  TL.

Tavşan Uykusu

Osman Aysu
10,20  TL.

Yorum Tavsiye Hata Bildirim Webmaster

    Yorum Sayısı: 1-7/7


simyacı_ 29.12.2012 katılan 1 kişi, katılmayan yok
yazıldığı dönemde pek tutmamakla birlikte, özellikle 11 eylül saldırısından sonra popülaritesi artmıştır.
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
desteme 25.01.2012 katılan 1 kişi, katılmayan yok
sürükleyici bir kitap,keyifle okudum.
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
ogasavara 31.08.2009 katılan 1 kişi, katılmayan yok
eğlenceli ve bir o kadar da sürükleyici bir eser hazır olun esprili ve etkileyici mizahi tarzda yazılan eser ilgi çekerek okuyucuyu akıcılığı ve sürükleyiciliği ile kendisine bağlıyor.
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
ajnapa 28.01.2009 katılan 1 kişi, katılmayan yok
Kitap çok eğlenceli ve sürükleyici bir hikaye, hikayeler sürükleyici ama kitabı asıl okunur kılan yazarın kahramanlarına kurdurduğu beklenmedik cümleler bir anda yapılan espriler. Yazar kuvvetli bir mizah anlayışına sahip, hikaye sanki elinizin arasından kaçacakmış gibi ara sıra silkelenip kendinize gelme ihtiyacı hissediyorsunuz. Mizahi tarzları seven esprilerle gülmek isteyenlere göre bir kitap.
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
ozgur05 30.04.2008 katılan 2 kişi, katılmayan yok
Romanın kahramanı Jesse ne yapacağını bilemez durumdadır. İşlemediği bir suçtan tutuklanmış ve cezaevine kapatılmıştır. Burada, zamanının bir yarısını hücresinde tek başına, diğer yarısını da, eskiden ajanlık yaptığı için onu öldürmek isteyen diğer suçlularla kavga ederek geçirir. Moralinin iyice bozulduğu bir anda, kendisine bir çıkış yolu görünür. Özgürlüğünü kazanabilmesi için, Idaho Yarımadasındaki dağlara yerleşmiş, tehlikeli ve ırkçı bir tarikatın içine sızıp bu tarikatı etkisiz hale getirmesi gerekmektedir. Tek amacı kaybettiği özgürlüğüne tekrar kavuşmaktır.
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
husamhusam 14.09.2006 katılan 3 kişi, katılmayan yok
Londra’da küçük bir apartman dairesinde karınız, zihinsel özürlü kayınbiraderiniz ve yaşlı kayınvalidenizle beraber yaşıyorsunuz. Evinizin ön cephesi kendinize ait küçük bir dükkân; ajanlık geliriniz dışında bir ikinci ekmek kapınız.
Geleceğinizi kara kara düşündüğünüz bir gün, hiç alışılmadık bir şekilde işverenleriniz tarafından bağlılığınızı ve hizmetinizi sürdürdüğünüz büyükelçiliğe çağrılıyorsunuz. Kendini beğenmiş, yeni yetme bir sekreterle karşı karşıya kalıyorsunuz ve kendisinden, yukarıya alıntılanan sözleri işitiyorsunuz. Ve size artık pek de işe yaramaz hale geldiğiniz hissettiriliyor.
Bu yeni dönemde sizden istenen de çok şey değildir aslında; sadece asayişsizlik ve kargaşayı hızlandırmanız gerekmektedir. Yaşadığınız Yorumun devamı
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
inadina 25.06.2006 katılan 4 kişi, katılmayan yok
'Gizli Ajan', edebiyatın Nostradamus'u olarak adlandırılan Joseph Conrad'ın politik terörü anlattığı kitabı. Conrad, kitabını Greenwich Gözlemevi'ne yapılan bir saldırıdan yola çıkarak kaleme aldı. İnsan psikolojisinin derinliklerine inen kitabın gerçekçi karakterleri, günümüz terörüne benzerlikleriyle dikkat çekiyor. Terörizm konusunda yazılan ile romanlardan biri olan 'Gizli Ajan', okuru, masum insanların ölümünden sorumlu kişilerin zihinlerinde olup bitenlerden de haberdar ediyor. Joseph Conrad, politik şiddetin anlamsızlığını gerçekçi bir tavırla sergiliyor.
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz

 1 

Ürünün diğer baskıları için Tıklayınız

Ana Sayfa | Yeni Çıkanlar | Çok Satanlar | Konu Başlıkları | Yazarlar | Yayınevleri | Arama | Üye Sayfası | Sipariş Takibi |
Ortaklık | Puan Kataloğu | Yardım | Kampanyalar | Kitap Dergisi | Sahaf | Tavsiye |
Bize Ulaşın | Bizimle Çalışmak İçinBasında Biz      


kitapyurdu.com'da ödeme seçenekleri olarak Visa, Master ve Dinners kartlar, Paypal, Havale, EFT ve Posta Çeki kabul edilmektedir.


kartlara taksit yapılmaktadır.
Tel: 0212-519-8720 Faks: 0212-5191584 Örnektepe mh. Pazaraltı sk. No:96 Sütlüce-İstanbul Türkiye
Gizlilik ve Güvenlik Politikası 104www.kitapyurdu.com