Anasayfa
internet kitapcılığında 15. yıl
 
Hoş geldiniz...
Yeni Ziyaretçi Kılavuzu
Ücretsiz üyelik için tıklayınız
Sepetinizde 0 ürün var.

 
Binbir Gece Masalları (Ciltli)
Binbir Gece Masalları (Ciltli), Selami Münir Yurdatap9
4
10

Dostlarınızla paylaşmak için tıklayınELİPS KİTAP

Karısı tarafından aldatılan ve bu yüzden kadınların sadakatsizliğine inanan Hükümdar Şehriyar, daha sonra evlendiği tüm kadınları öldürtmeye başlar: Kendince bir intikam yolu bulmuştur. Vezirin güzel ve akıllı kızı Şehrazat, bu duruma son verecek bir çare bulur ve hem kendisini hem de ülkesindeki genç kızları kurtarmak için Şehriyar’la evlenir. Ve macera böylece başlar... Öyle bir mizansen oluşturur ki Şehrazat, tan yeri ağarırken masalın en heyecanlı yerine gelinmiş olur ve masalın sonunu merak eden Şehriyar, ertesi geceyi beklemeye mecbur olur. Bir süre sonra masal masal içine geçer, heyecan, merak dozu arttıkça artar ve Hükümdar Şehriyar bir türlü karısını öldürtemez...
Tarihçesi çeşitli rivayetlere dayanan Binbir Gece Masalları, Doğu’nun şifahi kültürünün Şehrazat’ta vücut bulduğu, gelmiş geçmiş en iyi kaynaktır. Zengin içeriği, kurgusundaki ustalık, fantastik öğelerin bolluğu, küçükleri olduğu kadar büyükleri de kendine çekmeye devam etmektedir. Masallardan bahis açmışken, Binbir Gece Masalları hakkındaki söylentiyi de okuyucuyla paylaşalım istedik. Denilir ki, bu masalları henüz hiç kimse baştan sona okumamıştır ve baştan sona okuyan kişi ölür... Masalların büyülü dünyasına da böylesi bir rivayet yakışırdı değil mi?SİTE:www.kitapyurdu.com


  %16   indirimli
Liste Fiyatı: 44,00  TL.Kitapyurdu Fiyatı:37,18  TL.
Tedarik süresi SATIŞ YOK(kitapyurdu.com'da SATIŞ DIŞI)Kazanacağınız puan: 68
Çeviren: Selami Münir Yurdatap
Yayın Yılı: 2006
Kitap Kağıdı
974 sayfa
14,5x23,5 cm
Ciltli
ISBN:9756132388
Dili: TÜRKÇE
Bu üründen 165 adet satılmıştır.

İLGİLİ KONULAR:
Edebiyat > Doğu Klasikleri


Yorum Tavsiye Hata Bildirim Webmaster

    Yorum Sayısı: 1-10/10


Emrebeowulf Dinçer 15.01.2015 katılan 5 kişi, katılmayan yok
Binbir gece masalları isimli bu şaheser , binlerce yıllık bir geçmişe sahip arkaik özellikleri bünyesinde barındırıp , ciddi kültürel doku içeren bir kültür hazinesidir. Zira içerdiği masallar , masal oldukları kadar sosyolojik belge içeriği de taşımaktadırlar.Bu kitabın tercümesi çok akıcı ve kültürel dokuyla uyumlu olmuş.Kapağından içeriğine kadar herşey kalite...
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
kumralada84 17.05.2013 katılan 16 kişi, katılmayan yok
ister gecede bir hikaye okuyun isterseniz gidebildiğiniz yere kadar. Ama mutlaka gece okuyun. Bırakın gecenin sessizliğiyle hikayeler alsın götürsün sizi bambaşka diyarlara. Bambaşka insanlar olun, bambaşka hayatlar yaşayın.. Kim bilir belki sizde günün birinde başka hayatlara şehrazat olursunuz..
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
Seyitgökhan Sürmeli 23.02.2011 katılan 2 kişi, katılmayan 1 kişi
hayatımıza şekillendire bilir , farkında olmadıgım bir çok şey hakkın da düşünmemi saglıyor:)
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
c.karaali 22.11.2011 katılan 1 kişi, katılmayan yok
Bir efsane vardır: Bu masalların hepsini okuyanların ya da dinleyenlerin sağ kalamayacağı ile ilgili. Hala hayatta olduğuma göre bu gerçekten bir efsane...
Bu basım oldukça kaliteli ve güzel. Kendinizi alamayacağınızdan eminim ki dili de insanı sıkmayacak şekilde akıcı. Tavsiyedir, özellikle uzun ömürlü olması açısından ciltli olanını tercih etmenizi öneririm.
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
tubi_daisy 08.06.2009 katılan 4 kişi, katılmayan yok
katılıyorum ölmeden önce okunması gereken bir kitap.. Şehrazad'ın hükümdar kocasına anlattığı hikayeler sürükleyici müthiş.. okumalısınız..
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
vedatypr 23.01.2008 katılan 1 kişi, katılmayan 2 kişi
heyacanla okudum.çok sevdim bidaha mı okusam ne(şaka değil).biraz zaman alıyo. ölmeden önce okumanız gereken eserlerin birinci sıradaki.daha ne olsun.
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
mimarjimm 01.03.2007 katılan 1 kişi, katılmayan yok
Bu kitap çok önemli, mutlaka okunması gereken bir kitap. Bir dizinin adı olması bu kitabın okuyucularını meraklandırmış olsa gerek. Kimi zaman kelimelerin kifayetsiz kalmasını, kimi zaman duyguların karmaşıklığını en içten şekilde bizlere sunan muhteşem bir eser..
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
kalemimin ucu 23.02.2007 katılan 1 kişi, katılmayan yok
Binbir gece masalları yıllardır söylenir durur. Edebiyat tarihinin solmaz sayfalarında yerini almış olan bu eserde, vezirin Şehrazat isimli genç kızı ülkedeki bütün kadınları kurtarmak uğruna Şehriyarla evlenir. Böylece sonu bir türlü gelmeyen gizem dolu masalları ona okumaya başlar... Son derece sürükleyici ve dediğim gibi gizem dolu.
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
organik26 22.01.2007 katılan 2 kişi, katılmayan 1 kişi
Ben henüz okumaya baslamadim ama bu kitabın bütün ciltlerini bitirebilen olmamıs diye bir rivayet okudum ve hafiften bir korku dustu icime. Bitirebilen varsa beni aydınlatırsa cok sevinirim.
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
debeers 14.12.2006 katılan 9 kişi, katılmayan 1 kişi
çok etkileyici bir hikaye bu.bir erkeğin intikam hırsı bir kadının üklesindeki kızlrı kurtarma isteği ve zekası...çok güzeldi mutlaka okuyun.şehrazat nasılki her gün doğumun da masalı yarıda kesip yarına bırakıyorsa sizde bir arka sayfanın tadına varmak için kralın duyduğu heyecanı duyacaksınız.
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz

 1 

Ana Sayfa | Yeni Çıkanlar | Çok Satanlar | Konu Başlıkları | Yazarlar | Yayınevleri | Arama | Üye Sayfası | Sipariş Takibi |
Ortaklık | Puan Kataloğu | Yardım | Kampanyalar | Kitap Dergisi | Sahaf | Tavsiye |
Bize Ulaşın | Bizimle Çalışmak İçinBasında Biz      


kitapyurdu.com'da ödeme seçenekleri olarak Visa, Master ve Dinners kartlar, Paypal, Havale, EFT ve Posta Çeki kabul edilmektedir.


kartlara taksit yapılmaktadır.
Tel: 0212-519-8720 Faks: 0212-5191584 Örnektepe mh. Pazaraltı sk. No:96 Sütlüce-İstanbul Türkiye
Gizlilik ve Güvenlik Politikası 104www.kitapyurdu.com