Anasayfa
internet kitapcılığında 15. yıl
 
Hoş geldiniz...
Yeni Ziyaretçi Kılavuzu
Ücretsiz üyelik için tıklayınız
Sepetinizde 0 ürün var.

 
Şok / Gelecek Korkusu
Şok / Gelecek Korkusu, Alvin Toffler,Selami Sargut9
7
10

Dostlarınızla paylaşmak için tıklayın


Alvin Toffler

KORİDOR YAYINCILIK

Alvin Toffler, ŞOK adlı kitabın yayınlandığında, herkes oturduğu sandalyenin ayaklarının sallandığı duygusuna kapıldı. Gerçekten de kitap, tek sözcükle nitelendirmek gerekirse "sarsıcı"ydı. Kişi için bir "şok"tu.
ŞOK ilk okuyuşta sizi sarsacak, tedirgin edecek bir inceleme. Korkmayın diyeceğiz ama geleceğin neler getireceğini Toffler'den öğrenince, insan korkacağına düşünüp önlem almanın çok daha akıllıca bir iş olduğunu anlayacak.
ŞOK, bütün tanılarıyla birlikte değişimin hastalığını ortaya koyup, hızla gelişen teknolojinin bize getireceklerini dile getiriyor.SİTE:www.kitapyurdu.com


  %39   indirimli
Liste Fiyatı: 16,00  TL.Kitapyurdu Fiyatı:9,72  TL.
Tedarik süresi SATIŞ YOK(TÜKENMİŞ)Kazanacağınız puan: 20
Çeviren: Selami Sargut
Yayın Yılı: 2011
508 sayfa
Kitap Kağıdı
13,5x21 cm
Karton Kapak
ISBN:9944983179
Dili: TÜRKÇE
Bu üründen 239 adet satılmıştır.

İLGİLİ KONULAR:
Bilim-Mühendislik > Diğer
Orijinal Dil > İngilizce


Yorum Tavsiye Hata Bildirim Webmaster

    Yorum Sayısı: 1-8/8


zuhalll86 17.01.2013 katılan 2 kişi, katılmayan yok
70li yıllarda yazılmasına rağmen sanki bugün yazılmış hissi uyandırıyor.kesinlikle tavsiye ederim
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
ael 01.02.2012 katılan 1 kişi, katılmayan yok
Bazı yerlerde "bunları daha önce anlatmıştı sanki" dedirtse de çok beğendiğim bir kitap oldu.
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
Salvezza 24.06.2010 katılan 13 kişi, katılmayan yok
Kitabın içeriği hakkında arkadaşlar zaten önemli açıklamalarda bulunmuşlar. Onlarla hemfikirim. Benim vurgulamak istediğim nokta şu ki, kitap 60'lı yılların sonu ile 70'li yılların başındaki Amerikanın analizini yaparken bizim birçok alanda hala o dönemin (mantalite olarak) gerisinde olduğumuzu farkettim. Mesela mühendislerin olduğu bir ekipte bir psikoloğun yer alması. Üzerinde çalışılan, meydana çıkarılacak olan yeni bir makine, cihaz her ne ise olaya birde bir psikolog gözüyle bakılması. Bizde ise bırakın onu mevcut mühendisleri fatura kesmede, stok saymada, hammaliye işlemlerinde kullanıyoruz. Çok acı!!!
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
aspırıne 06.11.2009 katılan 6 kişi, katılmayan yok
itiraf etmem gerekir ki bu kitabı tamamen bir tesadüf eseri aldım. ( yazarın bir kaç makalede ismini duymuştum) kitabı okumak biraz zamanımı aldı , bunuda itiraf etmeliyim, ancak kitap beklentilerimin çok üzerinde çıktı. öncelikle şunu belirtmeliyim , bu kitap 1975 lerde yazılmış ve genel olarak 75'in amerika'sından yola çıkarak, gelecek dönemlerde bizleri nasıl bir devinimin beklediği konusunda bilgilendiriyor. bunu yaparken ele aldığı konular: geçmiş, şuan, gelecek . yani, yazar neden şu an böyle bir karışık düzen içerisine sürükleniyoruz, neden bunu önleyemedik-zaten önlenemezdi-ve son olarak bunları önlemek için nasıl bir uyum sürecinden geçmeliyiz. bu konuda emin olun izlenecek yol-yöntem ileriki hayatımızı yönlendirecektir. KİTABI Yorumun devamı
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
optimus 24.09.2009 katılan 2 kişi, katılmayan yok
Yıllar önce yazarın savaş ve savaş karşıtı mücadele kitabını okumuştum, öngörülerinin büyük çoğunluğunun gerçekleştiğini gördüm. Bu kitabında ondan aşağı kalır yanı yok hatta daha iyi diyebilirim "geleceğe göçmek" isimli kısım mutlaka dikkatle okunmalı ne tür kitabı okursanız okuyun mutlaka tavsiyemdir harika bir eser.
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
Mevlüt DEMİRASLAN 07.08.2007 katılan 4 kişi, katılmayan yok
Tek kelimeyle müthiş bir kitap. Yazar dünyanın en önemli fütürislerinin başında yer alıyor. Gelecekte bizi nasıl bir dünya bekliyor. Nereye doğru gidiyoruz. Değişim sürekli bir olgu. Durdurmamız mümkün değil. Ama her belirsizlik tedirginlik yaratır. Bu eseri okuduktan sonra biraz daha tedirgin olmamak mümkün değil. Bu kitaptan sonra mutlka Üçüncü Dalga adlı eserini de okumalısınız.
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
siybey10 28.04.2007 katılan 4 kişi, katılmayan yok
kitap başlarda bize bildiğimiz şeyleri anlatsa da daha sonraları yazıldığı yıldan bu günkü dünyamızda olan değişiklikleri ve yenilikleri öngörmesi-ki bunların şu anki dünyamızda gerçeğe dönüştüğünü görmek mümkün- hatta ve hatta henüz bizim de şahit olmadığımız değişiklik ve yenilikleri ele alması bakımından oldukça dikkat çekici bir eser.
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
kitapdelisi 13.11.2006 katılan 9 kişi, katılmayan yok
Alvin Toffler ismini şu sıralar eşi Heidi Toffler ile birlikte yazdığı kitabı sayesinde kitapçılarda görmüş olabilirsiniz.Kitabın adı "zenginlik devrimi".

Alvin Toffler Şok kitabını 70li yıllarda yazmış.Kitabın yazıldığı zamanda henüz PC'lerin,internetin ve şu an yaşadığımız iletişim devrimini oluşturan birçok şeyin bulunmadığını düşünürsek düşüncelerinin zamanını çok aştığını görebiliriz.
Şok (orjina adıyla Future Shock - Gelecek Şoku) kitabının genel konusu değişimin son derece hızlanması ve birçok alanda "geçiciliğin" artması.Yazar insanları bu gelecek şokuna hazırlamamız gerektiği konusunda uyarıda da bulunuyor.
Kitap 70li yıllarda yazıldığı için biraz eski sayılabilir.Ancak yine de okumanızı tavsiye ederim.Eğer bu kitaptan Yorumun devamı
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz

 1 

İLGİLİ KAMPANYALAR
İlgili Kampanyalar
Koridor Yayıncılık
Koridor Yayıncılık’dan 100 TL üzeri alışverişlere Peter Pan Ölmeli kitabı hediye
Son 10 gün

Ana Sayfa | Yeni Çıkanlar | Çok Satanlar | Konu Başlıkları | Yazarlar | Yayınevleri | Arama | Üye Sayfası | Sipariş Takibi |
Ortaklık | Puan Kataloğu | Yardım | Kampanyalar | Kitap Dergisi | Sahaf | Tavsiye |
Bize Ulaşın | Bizimle Çalışmak İçinBasında Biz      


kitapyurdu.com'da ödeme seçenekleri olarak Visa, Master ve Dinners kartlar, Paypal, Havale, EFT ve Posta Çeki kabul edilmektedir.


kartlara taksit yapılmaktadır.
Tel: 0212-519-8720 Faks: 0212-5191584 Örnektepe mh. Pazaraltı sk. No:96 Sütlüce-İstanbul Türkiye
Gizlilik ve Güvenlik Politikası 104www.kitapyurdu.com