Anasayfa
internet kitapcılığında 15. yıl
 
Hoş geldiniz...
Yeni Ziyaretçi Kılavuzu
Ücretsiz üyelik için tıklayınız
Sepetinizde 0 ürün var.

 
835 Satır / Şiirler 1
835 Satır / Şiirler 1, Nazım Hikmet10

Dostlarınızla paylaşmak için tıklayın


Nazım Hikmet

ADAM YAYINCILIK

Nazım Hikmet'in çok güç koşullarda korunmuş, elden ele geçmiş, bazıları sağlığında basılamamış, bazıları özen gösterilmeden basılmış olan yapıtları, bu işe gönül vermiş eleştirmenlerin çabalarıyla, içerde ve dışarda, yıllardır derlenip toparlanmaya çalışılmış, ama çeşitli nedenlerden kaynaklanan yanlışların, karışıklıkların, tutarsızlıkların bir türlü önü alınamamıştır.
Şimdi Adam Yayınları size Nazım Hikmet'in yepyeni bir toplu yapıtlar derlemesini sunuyor.
Bu yolda daha önce yapılan bütün olumlu çalışmalar, Nazım Hikmet'in kitaplarının ilk basımları, arkasında bıraktığı müsveddeler - mekanik yaklaşımlara düşmeden, durumlara, türlere göre ayrı değerlendirmelere gidilerek - büyük bir özen ve duyarlıkla yeniden gözden geçirilmiş, konunun uzmanı eleştirmenlerin özverili katkıları ve ortak çabalarıyla, sanatçının özellikleri, kendine özgü kullanımları gölgelenmeden, yanlışların düzeltilmesi, karışıklıkların, tutarsızlıkların giderilmesi sağlanmıştır.SİTE:www.kitapyurdu.com


  %30   indirimli
Liste Fiyatı: 10,00  TL.Kitapyurdu Fiyatı:6,99  TL.
Tedarik süresi SATIŞ YOK(FARKLI YAYINEVİNDEN YAYINLANIYOR)
(SATIŞTA OLAN İÇİN TIKLAYINIZ)
Kazanacağınız puan: 14

Yayın Yılı: 2001
243 sayfa
1. Hm. Kağıt
13,5x19,5 cm
Karton Kapak
ISBN:9754180563
Dili: TÜRKÇE
Bu üründen 16 adet satılmıştır.

İLGİLİ KONULAR:
Edebiyat > Şiir (yerli)
 


Yorum Tavsiye Hata Bildirim Webmaster

    Yorum Sayısı: 1-8/8


ervın 25.06.2008 katılan 3 kişi, katılmayan yok
güzel bir eser bence arkadaşların okumalarını tavsiye ederim
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
yaslibaliknine 29.03.2012 katılan 2 kişi, katılmayan yok
Söz Nazım Hikmet iken yorum yapmak o kadar zor ki...Kitabı okuduktan sonra hemen diğer kitapları da almak için can atacaksınız.Seve seve ve büyük bir zevk alarak okuyacağınız kitaplardan biri..Ve özellikle ''Güneşi içenlerin türküsü'' şiirini tekrar tekrar okumanızı öneririm :)
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
oyuşş 29.04.2008 katılan 4 kişi, katılmayan yok
nazımın şiirlerini oldukçe beğeniyorum bi şiir kitabı da çok güzeldi
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
AhmetVural1987 11.03.2008 katılan 2 kişi, katılmayan yok
Nâzım Hikmet'in çıkardığı ilk kitap olan 835 Satır, genel olarak KTUV öğrenciliği esnasında yazmış olduğu şiirlerden oluşmaktadır. Ortaya koymaya çalıştığı yeni şiir akımının en güçlü hissedildiği kitaptır. Kitapta sevda şiirleri ağırlıktadır. Ayrıca kitabın bu baskısı, bulabileceğiniz bütün baskıların en iyisi, en kalitelisidir.
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
emocans 04.02.2008 katılan 3 kişi, katılmayan yok
edebiyat yaşamımızın yetiştirdiği nadide insanlardan olan nazım hikmet in şiirleriyle bu kitapta buluşacaksınız okurken kimi zaman huzunlenecek kımızan haret duycak bazen pişman olacak bazende onunla birlikte sevineceksiniz tek klimeyle nazım hikmet...
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
F€LS€F€S!Z 02.08.2006 katılan 3 kişi, katılmayan yok
ben romandan çok şiir okurum. Nazım Hikmet'in şiirleri yalın değil. ben aslında yalın olmayan, çok süslü şiirleri sevmem. ama bu şairimiz şiirlerini öyle güzel süslüyor ki, şiirlerini her okuduğumda "KENDİMDE KENDİMİ BULUYORUM!" mavi gözlü dev, minnacık kadın ve hanımelleri şiirinde yalınlıktan çok uzaklaşmış, ama mükemmel ötesi bir eser. şiiri olay kurgusuna almış. külkedisi hikayeleri gibi olmuş. ancak bu şiiri her okuduğumda büyük zevk alıyorum. ilgilerinize teşekkür ederim.
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
Dilek Unsal 16.09.2003 katılan 5 kişi, katılmayan yok
Soyle bir bakiyorum da siir ile ilgili kitaplara cok az yorum yapilmis, oysa siir ne kadar onemli bir edebiyat turudur, hatta edebiyatin kalbidir. Sairlerimizden kimin siirin kalbi olduguna karar vermek ise cok zor ama Nazim hepimizim konustugu dilde, herkese hitap eden eserleri ile eminimki benim gibi pek cok insanin kalbine taht kurmustur. "sevdigin muddetce/ve sevebildigin kadar/sevdigine herseyini verdigin muddetce/ve verebildigin kadar gencsin" demis sair, sizde iyisimi genc tutmak icin yuregi bir parca Nazim sunun ona...
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
cafer_abi 25.06.2003 katılan 3 kişi, katılmayan yok
Nazım Hikmet'in ilk yazdığı şiirlerinden oluşuyor bu kitap.O zamanlar bildiğiniz gibi Nazım'ın başlattığı bir serbest şiir akımı vardı.Bu şiirler de Türkiye'de ölçüsüz, uyaksız serbest şiirin ilk eserleri.O bakımdan tarihi bir önemi de var yani.Nazım'ın her kitabı ve de her şiiri gibi bunu da zevkle okuyabilirsiniz.
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz

 1 

Ürünün diğer baskıları için Tıklayınız

Ana Sayfa | Yeni Çıkanlar | Çok Satanlar | Konu Başlıkları | Yazarlar | Yayınevleri | Arama | Üye Sayfası | Sipariş Takibi |
Ortaklık | Puan Kataloğu | Yardım | Kampanyalar | Kitap Dergisi | Sahaf | Tavsiye |
Bize Ulaşın | Bizimle Çalışmak İçinBasında Biz      


kitapyurdu.com'da ödeme seçenekleri olarak Visa, Master ve Dinners kartlar, Paypal, Havale, EFT ve Posta Çeki kabul edilmektedir.


kartlara taksit yapılmaktadır.
Tel: 0212-519-8720 Faks: 0212-5191584 Örnektepe mh. Pazaraltı sk. No:96 Sütlüce-İstanbul Türkiye
Gizlilik ve Güvenlik Politikası 102www.kitapyurdu.com