Anasayfa
internet kitapcılığında 15. yıl
 
Hoş geldiniz...
Yeni Ziyaretçi Kılavuzu
Ücretsiz üyelik için tıklayınız
Sepetinizde 0 ürün var.

 
Avrasyalı Olmak
Avrasyalı Olmak, Banu Avar10
5
10

Dostlarınızla paylaşmak için tıklayın


Banu Avar

TRUVA YAYINLARI

Bu kitapta, 2005 sonbaharıyla 2006 yazı arasında TRT’de yayınlanan Sınırlar Arasında adlı programda işlediğim 14 ülkeden gözlemleri, 14 ülkenin anılarını, acılarını ve masalsı kavuşmaları bulacaksınız.. Bu ülkelerde mazlumların ve zalimlerin, küresel oyunların ağındaki duruşlarına şahit olacaksınız.
Küresel imparatorluk hayali kuran efendilere kulluk edenlerle tanışacak, geleceğin aydınlığını yüreklerine sarmış halkları kucaklayacaksınız..
Türkiye çevresinde yapılan yolculukların derlemesinden ibaret değil okuyacaklarınız. Dağıstan ve Azerbaycan’dan Balkanlara, Kıbrıs’tan turuncu darbelere sahne olan ülkelere, Ukrayna’ya, Kırgızistan’a uzanıyor yolumuz. Küresel güçlerin ikiyüzlülüğü en çok Batı Trakya’da, Filistin’de, Cezayir’de belgeleniyor.. Sonra Asya’nın derinliklerinden Pakistan, Hindistan ve Kazakistan’dan geçip, okyanuslar aşıp yepyeni heyecanlarla buluşuyoruz. Avrasya’yla yakın bağlar kuran iki ülkeyle Venezuela ve Küba’yla umuda yelken açıyoruz.
Gelin Kafkasya’dan Küba’ya, gerçek insanlarla ve dünya seçkinler kulübünün maskeli cemaatiyle tanışalım... Tarih boyunca birincilerin kalıcılığı, ikincilerin geçiciliği şaşırtıcıdır!Yelkenlerimizi ufkun ötesine doğru umutla dolduralım... SİTE:www.kitapyurdu.com


  %30   indirimli
Liste Fiyatı: 25,00  TL.Kitapyurdu Fiyatı:17,50  TL.
Tedarik süresi SATIŞ YOK(FARKLI YAYINEVİNDEN YAYINLANIYOR)
(SATIŞTA OLAN İÇİN TIKLAYINIZ)
Kazanacağınız puan: 30

Yayın Yılı: 2006
Kitap Kağıdı
424 sayfa
13,5x21,5 cm
Karton Kapak
ISBN:9944975612
Dili: TÜRKÇE
Bu üründen 277 adet satılmıştır.

İLGİLİ KONULAR:
Siyaset > Bölgeler-Ülkeler
 

Avrasyalı Olmak

Banu Avar
SATIŞ YOK(FARKLI YAYINEVİNDEN YAYINLANIYOR)
(SATIŞTA OLAN İÇİN TIKLAYINIZ)


2015 Yazarlar Ajandası


7,00  TL.
İKİLİ TEKLİF
Toplam 24,50  TL olan kitapları birlikte alın
20,50  TL ödeyin.
Bu ürüne ait diğer ikili teklifler
Ya da kendi teklifinizi kendiniz oluşturun


Yorum Tavsiye Hata Bildirim Webmaster

    Yorum Sayısı: 1-10/25


Taşkın Okur 04.09.2011 katılan 1 kişi, katılmayan yok
Parçaları birleştirerek nasıl bir coğrafya ve kültürler atlasında bulunduğumuzu bize hatırlatan her zaman okunası bir çalışma. Tavsiye edilir.
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
Erdek kitap&cafe Erdek kitap&cafe 29.08.2009 katılan 6 kişi, katılmayan yok
Okuyun okutturun ve gerçekleri öğrenin.
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
Mustafa Ekizler 24.08.2009 katılan 2 kişi, katılmayan yok
imam gazalinin kendi tekamül sürecini kendi ağzından anlattığı bir kitap. ayrıca ilim dallarına nasıl bakılması gerektiğinide güzel anlatıyor.
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
ginza 13.04.2009 katılan 23 kişi, katılmayan yok
Okuduğum bunca kitap arasından en çok canımı yakan bu kitap oldu...Bu tür araştırma, gezi kitapları, siyasi kitaplar vs bana okurken ve okuduktan sonra bir çok şey hissettirir-en baskın olanı haksızlığa duyulan kızgınlık. Ama ilk kez bir kitap beni ağlatacak kadar üzdü. Özellikle Batı Trakya ve Gümülcine bölümleri...Bütün bu güç savaşı aslında insan için yapılıyor-ya da öyle olmalı. Ama artık olay yolundan şaşmış, hedef ve amaç sadece güç olmuş, güç için güç...
Banu Avar'ın tarzı o kadar güzel ki...Her şey o kadar dozunda ki...Kitabı okurken Bakü'de farkettiklerim ve düşündüklerim aklıma geldi-beni dünyada en çok şaşırtan yer orası olmuştu. Kendi gücümüzün farkında değiliz diyoruz-bu artık sıradan bir laf oldu ve önemini kaybetti..diye Yorumun devamı
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
Aydın Olcay 23.11.2008 katılan 11 kişi, katılmayan 1 kişi
SAYIN AVAR’ IN ÖNCE TELEVİZYON EKRANLARINDA İZLEDİĞİMİZ “SINIRLAR ARASI” BELGESELLERİNİ YAZIYA DÖKEREK, KİTAP HALİNDE BİZ OKUYUCULARINA SUNMASI, İZLEYEREK EDİNİLEN BİLGİNİN, OKUYARAK EDİNİLEN BİLGİYE GÖRE ÇOK DAHA ÇABUK HAFIZALARDAN SİLİNDİĞİ GÖZ ÖNÜNDE BULUNDURULDUĞUNDA ÇOK FAYDALI OLMUŞTUR. ATALARININ DOĞDUĞU TOPRAKLAR BAŞTA OLMAK ÜZERE BİRÇOK DİYARI GEZİP MEYDANA GETİRDİĞİ BU ÇALIŞMALARINI GÖREBİLSELERDİ RAHMETLİ BABASI VE ATTİLA İLHAN DA GURUR BUYARLARDI, NAÇİZANE BENİM DUYDUĞUM GİBİ.

EMPERYALİSTLERİN, DOYMAK BİLMEZ AÇ GÖZLÜLÜKLE DÜNYANIN HER YERİNİN ÖZELLİKLE DE AVRASYA VE ORTADOĞU COĞRAFYASININ KENDİ EGEMENLİKLERİ ALTINDA OLMASINI İSTEMELERİ VE BU AMAÇ DOĞRULTUSUNDA ASKERİ, EKONOMİK, SOSYAL, KÜLTÜREL, SİYASİ KULLANDIKLARI TÜRLÜ Yorumun devamı
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
bilge_sudan10 27.08.2008 katılan 11 kişi, katılmayan yok
avrasya cografyasindaki ulkeler. kimler mi rusyası turkmenitanı azerbaycanı ukraynası romanyası dagıstanı irani suriyesi nahcivani ozbekistanı ve daha niceleri.artık birlesin diyor yazar ve emperyalist ulkelere venezualla gibi kuba gibi bir durus sergileyin.okuyun okudukca dunyayı yonetenlerin nasıl planlar yaptıklarını ogrenin.
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
kitap kurdu44 15.07.2008 katılan 5 kişi, katılmayan yok
Kitap hakkında fazla yoruma gerek yok. Yazar yaşayan tarihi yazıyor. Herkese tavsiye ediyorum.
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
alptug_alptekin 24.05.2008 katılan 8 kişi, katılmayan yok
avrupaya özenen ve avrupalılar karşısında kendini aşağılık durumda hissdenler bu kitabı okuyun sizin ilacınız bu kitap belki silkinirde kendinize gelirsiniz.
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
ahmetur 13.05.2008 katılan 27 kişi, katılmayan yok
Banu Avar gerçekten benim çok sevdiğim bir gazeteci ve yazar. Bu okuduğum 2. kitabı. Kitapları politik tarzda gezi kitapları. Dünyayı tanımak isteyen insanlara tavsiye ederim.
Banu Avar gidip gördüğü ülkeleri bir turist gibi dolaşmıyor. O ülkenin tarihini , yakın geçmişini, hayat şartlarını ve politik durumunu araştırıp geçmişle kıyaslıyor. Ona göre değerlendirmelerde bulunuyor. Dünya üzerindeki ezilmiş, sömürülmüş ve emperyalizme karşı mücadele vermiş halkları araştırıyor.
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
Yusuf Akçura 30.11.2007 katılan 13 kişi, katılmayan yok
Bu kitabın ismini Arslan Bulut’un bir köşe yazısında okumuştum ve o günden beri okuma fırsatınıu ancak yakalayabildim. Kitaptaki yolculuk Banu Avar’ın dedesinin memleketi Dağıstan’dan başlıyor ve umuda doğru yolculuk Küba’da sona eriyor.
Banu Avar, sıra dışı bir belgeselcilik anlayışıyla olaylara baktığı için ülkelerin daha farklı yüzlerini görebilme imkanı da bulabiliyoruz. Emperyalizmin ağına düşmüş mazlum milletlerin ve onları sömürenlerin gerçek yüzünü görebiliyoruz. Bu kitap sıradan bir belgeselin kitaba çevrilmiş hali değil.
Azerbaycan’da, Nahcivan’da, Batı Trakya’da, Kırgızistan’da ezilen Türkleri görüyorum ve Avrasya coğrafyasıyla bağlarımızın nasıl koparılmak istendiğini daha yakından görüyorum. Azerbaycan’da ve Nahcivan’da Yorumun devamı
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz

 1  2  3  İleri

Ürünün diğer baskıları için Tıklayınız

Ana Sayfa | Yeni Çıkanlar | Çok Satanlar | Konu Başlıkları | Yazarlar | Yayınevleri | Arama | Üye Sayfası | Sipariş Takibi |
Ortaklık | Puan Kataloğu | Yardım | Kampanyalar | Kitap Dergisi | Sahaf | Tavsiye |
Bize Ulaşın | Bizimle Çalışmak İçinBasında Biz      


kitapyurdu.com'da ödeme seçenekleri olarak Visa, Master ve Dinners kartlar, Paypal, Havale, EFT ve Posta Çeki kabul edilmektedir.


kartlara taksit yapılmaktadır.
Tel: 0212-519-8720 Faks: 0212-5191584 Örnektepe mh. Pazaraltı sk. No:96 Sütlüce-İstanbul Türkiye
Gizlilik ve Güvenlik Politikası 103www.kitapyurdu.com