Anasayfa
internet kitapcılığında 15. yıl
 
Hoş geldiniz...
Yeni Ziyaretçi Kılavuzu
Ücretsiz üyelik için tıklayınız
Sepetinizde 0 ürün var.

 
Dokuz Yüz Katlı İnsan
Dokuz Yüz Katlı İnsan, Dr. Mustafa Merter10
46
10

Dostlarınızla paylaşmak için tıklayın


Dr. Mustafa Merter

KAKNÜS YAYINLARI

Her yükseliş ve bir üst kata çıkış, terk edilen kattaki alt kişiliğimizin ölümünü temsil eder.O zaman usulca o kata inip o rolü oynayan oyuncunun kulağına sevgi, anlayış ve muhabbetle "Evet sen bensin ama ben sadece sen değilim!" diyerek hayatımızda o rolün hükmüne son verebiliriz. Hem onu aslında nefret ettiği bir varoluş tarzından kurtarmış hem de kendimize bir yükseliş imkânı sunmuş oluruz! Rolün yani alt kişiliğin terk edilmesindeki en büyük engel, bir üst katın varlığını bilememek, yani rol giderse boşluğa düşerim kaygısıdır. Hâlihazırda öğretilen psikoloji, içimizde var olan potansiyele işaret etmediği için, ne yazık ki bizler rollere ve hâllere kilitlenip kalırız. Bir üst katın varlığından habersiz olan modern psikoloji bilimi, bir bakıma bu kaygıyı tasdik etmiş olur.

Hiç şüphe yok ki, içimizde bir yerlerde bilge bir sanatkâr gizli ve bu sanatkâr her gece bizlere birbirinden değişik oyunlar sunuyor. Amacı, içinde bulunduğumuz hayat sahnesinin sadece bir oyundan ibaret olduğunu ve bu sahnede bizi temsil
eden kişilerin sadece birer oyuncu olduğunu bizlere göstermek.

İsviçre’de eğitim görmüş, pratik yapmış, psikoloji biliminin yanı sıra meditasyon ve yoga gibi Yeni Çağ akımlarını deneyimlemiş ve tasavvufu bir yaşam biçimi olarak benimsemiş Psikiyatr Dr. Mustafa Merter, bu kitapta çiziyor. Haritayı elimize alıp Freud, Jung, Maslow gibi psikoloji biliminin önde gelen kuramcılarıyla Charles Tart, Ken Wilber gibi farklı bilinç hâlleri ve hâl psikolojisinde yepyeni ufuklar açan son dönem düşünürlerin kirleri arasında özgürce dolaşıyoruz.
Kaybolma ihtimali yok. Zira rehberimiz başta Hz.Mevlânâ ile İbn Arabi olmak üzere tasavvuf büyükleri.Bu çok özel gezintinin adı ise Benötesi Psikolojisi. Rüyalar ve aktif hayal kurma teknikleriyle tedavinin nasıl uygulandığını görecek,psikospritüel kriz
ve Kaliforniya Sendromu gibi problemlerle nasıl başa çıkabileceğimiz üzerinde kafa yoracaksınız. İnsan ruhunun kat kat derinliklerine indiğiniz gibi kat kat yükseklerine de çıkacaksınız bu gezintide. Yolun sonlarına geldiğinizde psikolojiye ve insana,bu yeni çehresiyle daha çok inanacak atta muhabbetle yaklaşacaksınız..

Aziz dost! Sen, tek bir kişi değilsin;sen bir âlemsin! Sen derin ve çok büyük bir denizsin. Ey insan-ı kâmil! O senin muazzam varlığın, belki dokuz yüz kattır; dibi, kıyısı olmayan bir denizdir. Yüzlerce âlem, o denize gark olup gitmiştir! Bu konuyu anlatmak; uyanıklığın da uykunun da elinde değildir. Zaten bu dünya ne uyanıklık ne de uyku yeridir!
(Hz.Mevlânâ,Mesnevi,cilt 3-4,s.94) SİTE:www.kitapyurdu.com
  %30   indirimli
Liste Fiyatı: 22,00  TL.Kitapyurdu Fiyatı:15,40  TL.
Tedarik süresi yaklaşık 1 günKazanacağınız puan: 30

Yayın Yılı: 2012
Kitap Kağıdı
455 sayfa
13,5x21 cm
Karton Kapak
ISBN:9752560962
Dili: TÜRKÇE
Bu üründen 2772 adet satılmıştır.

İLGİLİ KONULAR:
Psikoloji > İnceleme

Dokuz Yüz Katlı İnsan

Dr. Mustafa Merter
15,40  TL.

Aslında O Kadar da Akıllı Değilsiniz

David McRaney
16,25  TL.
İKİLİ TEKLİF
Toplam 31,65  TL olan kitapları birlikte alın
30,40  TL ödeyin.
Bu ürüne ait diğer ikili teklifler
Ya da kendi teklifinizi kendiniz oluşturun

İLGİLİ ÜRÜNLER YAZARDAN KONUDAN
Geri
BU ÜRÜNÜ ALANLARIN İLGİLENDİKLERİ ÜRÜNLER
İleri

Beni Sessiz de Sevebilir misin?

Dr. Kemal Sayar
8,75  TL.

Şimdi Şehir İçin Kalp Zamanı

Dr. Kemal Sayar
12,25  TL.

Psikolojinin Üçüncü Boyutu Nefs Psikolojisi ve Rüyaların Dili (Ciltli)

Dr. Mustafa Merter
35,00  TL.

Aşk Terapi

Prof. Dr. Nevzat Tarhan
10,50  TL.

Gerçekten Bilmeniz Gereken 50 Psikoloji Fikri (Ciltli)

Adrian Furnham
18,90  TL.

Yorum Tavsiye Hata Bildirim Webmaster

    Yorum Sayısı: 1-10/57


Ersumer 19.11.2014 katılan 2 kişi, katılmayan yok
Dili biraz ağır olsa da, akıcı ve hemen öyle bir solukta okunamasa da, alana ilgi duyanlar için okunması gereken bir kitap.
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
faydin4450 02.09.2014 katılan 1 kişi, katılmayan yok
Psikoloji ile ilgileniyorsan kaçırma ;)
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
Medine Kamış 27.05.2014 katılan 3 kişi, katılmayan yok
psikoloji ile ilgilenlerin acilen okuması gereken bir kitap.elime geçer geçmez okumaya başladım.bitirdiğimde uzun bir yorum yapacağım herhalde.bu kitapla karşılaştığım için çok şanslıyım
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
sameel 10.05.2014 katılan 1 kişi, katılmayan yok
piskoloji severler alın okuyun türündeki nadir güzel kitaplardan bence nlp ye olan ilgim arttı
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
Stnty 29.03.2014 katılan 1 kişi, katılmayan yok
Kendini ve iç dünyanı tanımaya yönelik yapılan yolculuğun teorisini anlatan kitap. Histen çok var olandan yola çıkıp insanın iç dünyasına yöneliyor. Bir satır okuyup bir paragraf düşünenler için birebir.
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
Tootsie 03.03.2014 katılan 1 kişi, katılmayan yok
Biraz ağır bir kitap, o sebeple de yavaş ilerleniyor. Ama yazarın emeği takdire şayan ve çok ilginç şeyler öğrenilebilir..
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
lev1 18.02.2014 katılan 1 kişi, katılmayan yok
ÇOK İLGİNÇ BİR KİTAP OLDUĞUNU DUYDUM HEMEN SİPARİŞ VERDİM.
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
EskiKafa 02.11.2013 katılan 29 kişi, katılmayan yok
Batı ve Doğu'nun insana bakış açılarını, ortak ve ayrılan yönlerini, psikoloji biliminin gelişimini (freud, nietzche, jung, williams james, karen horney, maslow) anlatarak başlayan, sonrasında muhyiddin ibn arabi, islami değişik bilinç halleri, yeni çağ manevi arayışları, benötesi psikoloji ve psikoterapi, rüya analizleri ile devam eden mustafa merter kitabı. kaygı çukuru; manevi aidiyetsizlik depresyonu; sanal bağımlılık; cinsellik; sadist, psikopat ve sosyopat davranışlar; intihar; psikospritüel kriz; kaliforniya sendromu; din- maneviyat-psikoloji ve psikiyatri gibi konular da yer alıyor. Elbette tavsiye ediyorum.
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
hrkzuhal 03.09.2013 katılan 1 kişi, katılmayan 1 kişi
kesinlikle harika bir kitap.insan olmanın anlam ve derinliğini arayanlar için okunması şart olan eserlerden.tavsiye ederim
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
çduru 19.07.2013 katılan 14 kişi, katılmayan 1 kişi
Kitaba başladığınız anda zaman içerisinde yolculuk başlıyor... Freud’a gidiyorsunuz onunla konuşurken bir sufle veriyor sanki ve onun size anlatmadıklarını söylüyor... Çıkıyorsunuz bir koşu Maslow'a uğruyorsunuz tam oradan ayrılacakken birden koca bir salonda hepsi karşınızda sanki... Mevlana’ya tasavvufa uzanıyor ve oradan pek çıkmıyor yazar... Okuyun bir kitap nasıl bu kadar ustaca derlenir hayran kalın ancak teknik bir dili olduğunu konuya hâkim değilseniz birkaç kez daha okunması gerektiğini ve kitaptaki dipnotlarla hiçbir terimin atlanmadığını bilin. Sindire sindire fakat kaptırmadan birazda eleştirerek okunmaya çalışılmalı. Ben anlatımı merak ettiğim tüm düşünce adamları ile konuşmayı sevdim bu kitapta... Değerlendirin!
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz

 1  2  3  4  5  6  İleri

Ana Sayfa | Yeni Çıkanlar | Çok Satanlar | Konu Başlıkları | Yazarlar | Yayınevleri | Arama | Üye Sayfası | Sipariş Takibi |
Ortaklık | Puan Kataloğu | Yardım | Kampanyalar | Kitap Dergisi | Sahaf | Tavsiye |
Bize Ulaşın | Bizimle Çalışmak İçinBasında Biz      


kitapyurdu.com'da ödeme seçenekleri olarak Visa, Master ve Dinners kartlar, Paypal, Havale, EFT ve Posta Çeki kabul edilmektedir.


kartlara taksit yapılmaktadır.
Tel: 0212-519-8720 Faks: 0212-5191584 Örnektepe mh. Pazaraltı sk. No:96 Sütlüce-İstanbul Türkiye
Gizlilik ve Güvenlik Politikası 104www.kitapyurdu.com