Anasayfa
internet kitapcılığında 15. yıl
 
Hoş geldiniz...
Yeni Ziyaretçi Kılavuzu
Ücretsiz üyelik için tıklayınız
Sepetinizde 0 ürün var.

 
Milyarlarca ve Milyarlarca (Ciltli)
Milyarlarca ve Milyarlarca (Ciltli), Carl Sagan,Füsun Baytok10
10
10

Dostlarınızla paylaşmak için tıklayın


Carl Sagan

TÜBİTAK YAYINLARI

Carl Sagan kariyerinin son kitabı Milyarlarca ve Milyarlarca'da hepimizin içinde yaşadığı evrene ilişkin temel konuları her zaman olduğu gibi hem aklıyla hem yüreğiyle ele alıyor. Konu ister insandaki avlanma içgüdüsü, ister çocukluğunun oyuncak trenindeki elektrik transformatörünün kokusu, isterse küresel ısınma ya da Mars'ta yaşam olsun... Kitaptaki denemeler evrenin uçsuz bucaksızlığında yol alırken, insan zihnini de araştırıyor. Çünkü Sagan'a göre gelecek yüzyıllarda karşılaşacağımız sorunları ancak bilimi ve duyguyu birleştirerek çözebiliriz. SİTE:www.kitapyurdu.com


  %10   indirimli
Liste Fiyatı: 10,00  TL.Kitapyurdu Fiyatı:9,00  TL.
Tedarik süresi SATIŞ YOK(TÜKENMİŞ)Kazanacağınız puan: 18
Çeviren: Füsun Baytok
Yayın Yılı: 2011
282 sayfa
Kitap Kağıdı
13,5x19,5 cm
Karton Kapak
ISBN:9754033762
Dili: TÜRKÇE
Bu üründen 207 adet satılmıştır.

İLGİLİ KONULAR:
Bilim-Mühendislik > Popüler Bilim


Yorum Tavsiye Hata Bildirim Webmaster

    Yorum Sayısı: 1-10/13


matenett 20.07.2014 katılan 1 kişi, katılmayan yok
Carl Sagan'ı burda anlatmaya gerek yok sanırım. Yine dolu dolu bir kitap olmuş. Okudukça okuyorsunuz. Gökbilim, ekolojil yapı ve dünya meseleleri ile ilgileniyorsanız, mutlkaka okuyun.
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
Synergy 20.02.2014 katılan 9 kişi, katılmayan yok
Gerçekten herkesin okuması gereken bir kitap. Carl Sagan'ın diğer kitapları gibi bunda da çok güzel bi anlatım dili kullanılmış. Favorim Cennetin Ejderleri olmasına rağmen bu kitapta en iyilerinden biri.İleri görüşlü bir insan.Herkesin kütüphanesinde bulunması gerek bir kitap.
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
blackhs 28.01.2013 katılan 2 kişi, katılmayan yok
Popüler bilimden hoşlananlar için okunması gereken bir kitap. Türkçeye çok başarılı bir şekilde çevrilmiş. Kürtajla ilgili bölüm en beğendiğim bölüm oldu.
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
mrbulancak 18.11.2012 katılan 1 kişi, katılmayan yok
Miyarlarca insan, milyarlarca olay ve dünya ile ilgili ekolojik gerçekler. Dünyayı daha güzel kullanmalı ve ona saygı göstermeliyiz...
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
erhan1067 09.08.2012 katılan 23 kişi, katılmayan yok
Carl SAGAN bize her zaman olduğu gibi güncel bilimsel konular hakkında bilgi verip bu konulara farklı açılardan bakmamızı sağlıyor. Tek handikap kitap eskide kaldığı için bilimin şu an ki verilerinden uzakta.
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
simyaci22 01.06.2012 katılan 2 kişi, katılmayan yok
çok güzel bir anlatım. özellikle "ortak düşman " yazısını çok beğendim.tavsiye ederim
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
kaak 04.02.2010 katılan 3 kişi, katılmayan yok
Hayattaki her bireyin özellikle okuması gerekir.
Çünkü, okuduktan sonra bazı düşüncelerinizin daha iyi yön bulması ve bilmediğiniz evren hakkında bir çok olumlu bir kanıya varacağınızı düşünüyorum.
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
medeor 25.06.2009 katılan 7 kişi, katılmayan 2 kişi
popüler bilim alanında okunabilecek en güzel kitap diyebilirim. küresel ısınma ve ozon tabakasının delinmesi olaylarını çok anlaşılır ve kapsamlı bir biçimde anlatıyor, çözüm önerileri sunuyor. kürtaj meselesine, din ve bilim ilişkisine ve daha bir sürü anlamlı konuya da değiniyor. kitabın özellikle sonu çok etkileyici. ayrıca içinde carl sagan'ın dergilerde yayımlanmış yazıları bulunsa da bir makale bütünlemesi değil, yani yazıların çoğunu bu kitap için kaleme almış.
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
yavru.filozof 04.07.2007 katılan 48 kişi, katılmayan 2 kişi
İçinde bilimden izler taşımayan hangi felsefi görüşte,ideolojide yada en genel tanımıyla hayat görüşünde kesinlik,güvenirlik ve doğruluk vardır ki...Zeka türlerini mazeret göstererek(sosyal zeka, soyut zeka vs..)kendilerini bilimden yada bilimsel olaylardan uzak gören arkadaşlarımız için bu kitap,bilimin o karışık denklemlerini anlaşılabilir bir hale getirmesi ve özelliklede fizik biliminin kafa karıştırıcı kuramlarının caydırıcılığını yok etmesi bakımından okunması oldukça zevkli ve aydınlatıcı olan müthiş bir kitaptır...Usumuza ne kadar güvensekte te onun ulaştığı yargıların doğruluğundan emin olmak için bunlar bilimsel deneye tabi tutulmalıdır..Bilimsel deneyden kasıt, illa ki tüplerle ve çeşitli maddelerle yapılan deneyler Yorumun devamı
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
hyalin 05.08.2010 katılan 2 kişi, katılmayan yok
popüler bilim adına kesinlikle okunması gereken bir kitap.aynı zamanda genel kültür adına çok zengin bir içeriği var.okuduktan sonra pek çok fikriniz değişecek.
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz

 1  2  İleri

Ana Sayfa | Yeni Çıkanlar | Çok Satanlar | Konu Başlıkları | Yazarlar | Yayınevleri | Arama | Üye Sayfası | Sipariş Takibi |
Ortaklık | Puan Kataloğu | Yardım | Kampanyalar | Kitap Dergisi | Sahaf | Tavsiye |
Bize Ulaşın | Bizimle Çalışmak İçinBasında Biz      


kitapyurdu.com'da ödeme seçenekleri olarak Visa, Master ve Dinners kartlar, Paypal, Havale, EFT ve Posta Çeki kabul edilmektedir.


kartlara taksit yapılmaktadır.
Tel: 0212-519-8720 Faks: 0212-5191584 Örnektepe mh. Pazaraltı sk. No:96 Sütlüce-İstanbul Türkiye
Gizlilik ve Güvenlik Politikası 103www.kitapyurdu.com