Anasayfa
internet kitapcılığında 15. yıl
 
Hoş geldiniz...
Yeni Ziyaretçi Kılavuzu
Ücretsiz üyelik için tıklayınız
Sepetinizde 0 ürün var.

 
Yakılacak Adam Aziz Nesin
Yakılacak Adam Aziz Nesin, Demirtaş Ceyhun10

Dostlarınızla paylaşmak için tıklayın


Demirtaş Ceyhun

DÜNYA AKTÜEL

Bugün hiçbir endişe duymadan dillendirebildiğimiz kimi düşünceler için dün ağır bedeller ödeniyordu. Yazarın ya da yapıtının kendini özgürce ifade edebilme hakkı kuşkusuz her dönemden bir takım bedeller ödemeyi zorunlu kıldı. Fakat karşımıza dikilen engeller de içimizden birilerini biraz daha cesaretli davranmayı göze alabilmesinden önce aşılamadı. Çağdaş mizah yazınımızın kuşkusuz öncü ismi olan Aziz Nesin'in bu kişilerden biri olduğunu söylemek hiç de abartıya kaçmak olmayacaktır. Roman ve öykücülüğü, oyun yazarlığı ve ozanlığının yanı sıra, gazeteciliği, dergiciliği, yayıncılığı ve örgütçülüğü ile de Türk edebiyatına, Türk düşün ve siyasi hayatına damgasını vurmuş Aziz Nesin öleli on iki yıl oldu. Fakat yazar, yapıtlarıyla olduğu kadar, düşündürdükeri ve hatırlattıklarıyla da bugün hayatta.. SİTE:www.kitapyurdu.com


  %20   indirimli
Liste Fiyatı: 15,00  TL.Kitapyurdu Fiyatı:12,00  TL.
Tedarik süresi SATIŞ YOK(kitapyurdu.com'da SATIŞ DIŞI)Kazanacağınız puan: 24

Yayın Yılı: 2007
317 sayfa
Kitap Kağıdı
13,5x21,5 cm
Karton Kapak
ISBN:9753043619
Dili: TÜRKÇE
Bu üründen 24 adet satılmıştır.

İLGİLİ KONULAR:
Edebiyat > Anı (hatırat)

Yakılacak Adam Aziz Nesin

Demirtaş Ceyhun
SATIŞ YOK(kitapyurdu.com'da SATIŞ DIŞI)

Kahve Tadında Hikayeler

Akif Bayrak
11,05  TL.
İKİLİ TEKLİF
Toplam 23,05  TL olan kitapları birlikte alın
19,00  TL ödeyin.
Bu ürüne ait diğer ikili teklifler
Ya da kendi teklifinizi kendiniz oluşturun


Yorum Tavsiye Hata Bildirim Webmaster

    Yorum Sayısı: 1-6/6


ada_cey 17.06.2007 katılan 60 kişi, katılmayan 2 kişi
Aziz Nesini okumaktan korkmayın o ki 1944’lerden son nefesini verene kadar insanların uyanması için yol göstericilik görevini yapmıştır bugün kitapları yüzden fazla ülkede yayınlanmaktadır, oyunları sahnelenmektedir ve bu ülkelerde alkışlanırken bizde yakılmak istenmesi ise çok vahim bir olay olarak kayıtlara girmiştir.
Bugün yazarı ve başrol oyuncusu hakkın rahmetine kavuşmuş olmasına rağmen Türkiye TV’lerinde yüzlerce defa gösterilmiş ve gösterilmeye devam etmekte olan ZÜBÜK’ DE Aziz Nesinin eseri olduğunu unutmayın ve okumaktan korkmayın.
Aziz Nesini en iyi tanıyan üç beş kişiden birisi olması sebebiyle yazdıkları belge niteliğinde önemli bilgiler. Bazı yerlerde olayları tekrara anlatması ise bir eleştiri konusu olabilir. Saygılarımla
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
karaca. 02.01.2012 katılan 2 kişi, katılmayan yok
aziz nesini tanımak ve nasıl düşündüğünü anlamak için güzel bir kitap olmuş
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
Mevlüt DEMİRASLAN 30.08.2007 katılan 6 kişi, katılmayan 2 kişi
Aziz Nesin ülkemizin en kaliteli mizahçılarından ve bilim adamlarımızdan çok iyi toplumu analiz edebilen biri olmasına rağmen marjinallerin parçası olarak kalmaktan kendini kurtaramadı. Ceyhun, Nesin'i önce asılacak, sonra yakılacak adam olarak yazarken bize çok iyi tanıdığı birini anlatıyor. Aradan geçecek zamanın mizahtaki değerinin anlaşılmasını sağlayacağını düşünüyorum. Arkadaşlarınında ya kıskandığı veya sevmedikleri veya gerek duymadıkları için onu tanıtan, anlatan kitapları yazmadıklarını, Ceyhunun bunu yalnız yapmaya çalıştığını görüyorum. Aziz Nesin'i sevmeseniz ve okumasanızda Ceyhun'un Nesin'ini okuyabilirsiniz.
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
CENK ÖZGENER © 08.03.2007 katılan 41 kişi, katılmayan 5 kişi
AZİZ NESİN... BUGÜN ONA DİL UZATANLARIN BİLGİSİNE, DÜN CEVABINI VERENLERDENDİR..! KENDİSİ YOKMU SANILIYOR.!? YAŞAMIYORMU SANILIYOR.? HAYIR O YAŞIYOR.. ! YAŞAMANIN NEFES ALMAKTAN, YEMEK İÇMEKTEN İBARET OLDUĞUNU SANAN ÖRÜMCEK KAFALI KİŞİLERE KAPAK OLSUN BU KİTAP.. ZATEN DE OLUYOR.. AYRICA ALLAH DAN BAŞKA KİMSE KİMSENİN NE HALDE OLDUĞUNU VE OLACAĞINI BİLEMEZ... ALEMLERİN RABBİ ŞÜPHESİZ DAHA İYİ BİLİR. NELER YAZILMAZKİ BU KİTAP ÜZERİNE... BÖYLE İNSANLARIN GELMESİ MAALESEF ÜLKEMİZDE ZOR. ZATEN BU BELLİ OLMUYORMU ? MUTLAKA OKUYUN.. GÜLÜN... GERÇEKLERİN MİZAHİ TAVRINI YAŞAYIN.. İYİ OKUMALAR TÜRKİYENİN AYDIN KİŞİLERİ..
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
fatmabulut 08.03.2007 katılan 27 kişi, katılmayan 6 kişi
aziz nesin türk milletinin boyun eğdirildiği ve düşüncelerinin zincirlere vurulduğu bir dönemde halkın sesi olmuş bir edebiyat adamıdır. yeri doldurulamaz. mutlaka okunması gereken bir kitap...
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
doğrucu 07.03.2007 katılan 14 kişi, katılmayan 61 kişi
aziz nesin gerçekten de yakılacak adamdır. bunu geçen zaman daha iyi gösterdi herkese. gencecik beyinlere adeta zehir kusan bir şahsiyetti ve hak ettiği yerdedir şimdi.
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz

 1 

Ana Sayfa | Yeni Çıkanlar | Çok Satanlar | Konu Başlıkları | Yazarlar | Yayınevleri | Arama | Üye Sayfası | Sipariş Takibi |
Ortaklık | Puan Kataloğu | Yardım | Kampanyalar | Kitap Dergisi | Sahaf | Tavsiye |
Bize Ulaşın | Bizimle Çalışmak İçinBasında Biz      


kitapyurdu.com'da ödeme seçenekleri olarak Visa, Master ve Dinners kartlar, Paypal, Havale, EFT ve Posta Çeki kabul edilmektedir.


kartlara taksit yapılmaktadır.
Tel: 0212-519-8720 Faks: 0212-5191584 Örnektepe mh. Pazaraltı sk. No:96 Sütlüce-İstanbul Türkiye
Gizlilik ve Güvenlik Politikası 102www.kitapyurdu.com