Anasayfa
internet kitapcılığında 15. yıl
 
Hoş geldiniz...
Yeni Ziyaretçi Kılavuzu
Ücretsiz üyelik için tıklayınız
Sepetinizde 0 ürün var.

 
Zehra
Zehra, Nabizade Nazım10
2
10

Dostlarınızla paylaşmak için tıklayın


Nabizade Nazım

BEYAZ BALİNA YAYINLARI

Nabizade Nazım Servet-i Fünun'un kurucularından ve Tanzimat Edebiyatı'nın son romancılarındandır. 1864 yılında İstanbul'da doğmuştur. Yazarın ilk ve tek romanı kıskançlık temasının anlatıldığı Zehra'dır. Romanda kişi diyaloglarını kendi doğal özellikleriyle bozmadan veren yazar, eseri olabildiğince sade ve doğal olmasına özen göstermiştir. Eserde kullanılan aşırı karakter analizleri nedeniyle romana ilk psikolojik tahlil romanı da denilebilir. Konu olarak; kitapta çok kıskanç bir kadının etrafındaki insanları aşk olaylarıyla nasıl mahvettiğini anlatır. Yazar, sonra bu kıskanç tutumun kadını da birdenbire içine çektiğini, aşırı bir irdeleme ve gerçeklikle anlatır. Elinizden bırakamayacak, bir çırpıda okuyacaksınız. SİTE:www.kitapyurdu.com


  %39   indirimli
Liste Fiyatı: 4,00  TL.Kitapyurdu Fiyatı:2,43  TL.
Tedarik süresi SATIŞ YOK(kitapyurdu.com'da SATIŞ DIŞI)Kazanacağınız puan: 4

Yayın Yılı: 2005
3. Hm. Kağıt
142 sayfa
13,5x21 cm
Karton Kapak
ISBN:9759990717
Dili: TÜRKÇE
Bu üründen 49 adet satılmıştır.

İLGİLİ KONULAR:
Edebiyat > Roman (yerli)
 
 

Zehra

Nabizade Nazım
SATIŞ YOK(kitapyurdu.com'da SATIŞ DIŞI)

2015 Yazarlar Ajandası


7,00  TL.
İKİLİ TEKLİF
Toplam 9,43  TL olan kitapları birlikte alın
5,43  TL ödeyin.
Bu ürüne ait diğer ikili teklifler
Ya da kendi teklifinizi kendiniz oluşturun


Yorum Tavsiye Hata Bildirim Webmaster

    Yorum Sayısı: 1-10/13


chante 13.12.2008 katılan 20 kişi, katılmayan 2 kişi
bu kitabi 2 yil once okumus ve cok begenmistim.ancak kitabimi kaybettim.simdi tekrar siparis verdim ve tekrar okuyacagim.degme pembe dizilere tas cikarir nitelikteki surukleyici roman , nabizade nazim'in ustaca kaleminden cikiyor.
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
BuBaSTiS 14.08.2001 katılan 11 kişi, katılmayan 3 kişi
Zehra,Nabizade Nazım'ın en önemli eserlerinden biri.Realist akımın etkisinde ve yalın bir dille yazılmış eser dram türünde.Üç aşk arasında kalan bir gencin bocalamasını ve bunalımlarını,hayatındaki kadınların neden olduğu olayları akıcı ve yalın bir dille anlatmış.Bu roman sadece Türk edebiyatı klasiklerine ilgisi olanların değil,aşk ve macera türünde eserlere ilgi duyan herkese yönelik;bir solukta okunabilecek mükemmel bir kitap.
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
jüliet 07.01.2009 katılan 2 kişi, katılmayan 1 kişi
ZEHRA GERÇEKTEN DE GÜZEL BİR ROMAN. ve oldukça da kısa. bu bu eseri bir kaç gün içerisinde bitirecek ve aklınızda çok iyi izlenimler bırakan bir roman okumuş olacaksınız. benim okurken çok hayret ettiğim yerleri olmuştu.
nabizade nazımın ünü boş değilmiş bu kitapta onu gördüm. hakikaten klasik olmasına şaşmamalı!
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
cemsungu91 31.07.2008 katılan 2 kişi, katılmayan 1 kişi
zehra nabizade nazımın çok önemli bir eseridir.yazınımızın ilk gerçekçi romanlarından biri olan zehra alnı zamanda psikolojik roman türünün de önemli bir örneğidir . bu açıdan dahi okunması gereken incelenmesi gereken kitaplardandır .
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
boram93 17.07.2008 katılan 1 kişi, katılmayan 1 kişi
çok severek okuduğum bir romanromanda kıskançlık teması çok güzel bir şekikde anlatılmış eserin ayrıca çok sade ve doğal olmasına özen gösterilmiş okumanızı tavsiye ederim
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
esmakirik 30.06.2008 katılan 2 kişi, katılmayan 3 kişi
evet zehra kıskançlıgın öyküsü bence kadının içine kurt düştüyse ve bu kuruntu oldugu halde bunu engelleyemiyorsa herseyin yıkımını baslatmış olur. Yani zehra aile yıkımında örnek teşkil eder bence burda bütün karakterlerin iyi yönlerinin yanı sıra kötü yönleri de verilmiştir görmeyi bilene... zehra gibisi var mı süphiye acınamıyor bile falan diye taraf tutmak bence yersiz. bunlar bi kenara eser edebi açıdan çok başarılı çabucak okunan sonrasında da hatırlanmayı becerebilen sayılı eserlerden klasik olmayı fazlasıyla haketmiş.
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
aimar_souza 29.06.2008 katılan 2 kişi, katılmayan 1 kişi
Tanzimat döneminin en güzel eserlerinden birisi.Açık bir anlatımla yazılmış.Zehra küçük yaşta annesini kaybettikten sonra üvey babasının yanında kalmaya başlar.Tutulduğu aşk sonunda beklenmedik bir sonla karşı karşıya kalır...
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
merveeeeeeee 06.05.2008 katılan 2 kişi, katılmayan 1 kişi
bu roman bize kesinlikle kıskançlığın ve çekememezliğin hikayesini anlatıyor ama bu kıskançlığın kaynağının da sevgi olduğu bariz bir şekilde gösterilmiştir kıskançlığın başımıza getirebilecekleri gayet açıktır.
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
Ayşe Yılmaz 04.01.2008 katılan 5 kişi, katılmayan 1 kişi
zehra kıskançlığın hikayesi...
zehra genç ve güzel bir kızdır tek kötü huyu çok kıskanç olmasıdır.babası yanında çalışan bir gençle evlendirir zehra yı ilk başta çok güzel giden evlilikleri evlerine gelen bir hizmetliyle bozulur ve olaylar zincirleme devam eder.
hizmetli hamile kalır,zehra kocasıyla ayrılır ve zehra intikamını almak için işe koylur
bir solukta okunacak bir roman
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
mehmet fehmi eken 24.12.2007 katılan 4 kişi, katılmayan 6 kişi
Kitabı okuyunca Nabizade Nazım’ın çok genç yaşında irtihal etmesine üzülüyor insan. Çünkü yazdığı bu klasik o kadar içine çekiyor ki insanı. Kişi, kitabı okuduktan sonra bu hikayenin kesin olarak yaşandığı hezeyanına kapılıyor.
Kitap her ne kadar Zehra’nın intikamı üzerine kurulu olsa da, benim şahsi kanaatim, Zehra’nın “kıskançlık kaynağının”, “sevgisinin gücü” ile müsavi olduğudur. Sırrı Cemal de samimiyet yönünden Zehra’dan aşağı kalmıyor. Ama Uranic’den fazla bir şey beklemek yersiz, o sadece nefsinin emrettiğini yapıyor. Suphi’ye gelince her sayfanın sonunda ondan soğuyorsunuz. “Kadir kıymet bilmezliğin, nefsinin bu derece esiri olmanın” bedelini çok ağır bir şekilde ödemesine rağmen, Suphi acınmayı gerçekten hak etmiyor.
Hakiki Yorumun devamı
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz

 1  2  İleri

Ürünün diğer baskıları için Tıklayınız

Ana Sayfa | Yeni Çıkanlar | Çok Satanlar | Konu Başlıkları | Yazarlar | Yayınevleri | Arama | Üye Sayfası | Sipariş Takibi |
Ortaklık | Puan Kataloğu | Yardım | Kampanyalar | Kitap Dergisi | Sahaf | Tavsiye |
Bize Ulaşın | Bizimle Çalışmak İçinBasında Biz      


kitapyurdu.com'da ödeme seçenekleri olarak Visa, Master ve Dinners kartlar, Paypal, Havale, EFT ve Posta Çeki kabul edilmektedir.


kartlara taksit yapılmaktadır.
Tel: 0212-519-8720 Faks: 0212-5191584 Örnektepe mh. Pazaraltı sk. No:96 Sütlüce-İstanbul Türkiye
Gizlilik ve Güvenlik Politikası 102www.kitapyurdu.com