Anasayfa
internet kitapcılığında 15. yıl
 
Hoş geldiniz...
Yeni Ziyaretçi Kılavuzu
Ücretsiz üyelik için tıklayınız
Sepetinizde 0 ürün var.

 
Nasıl Müslüman Olduk?
Nasıl Müslüman Olduk?, Erdoğan Aydın9
6
10

Dostlarınızla paylaşmak için tıklayın


Erdoğan Aydın

KIRMIZI YAYINLARI

Nasıl Müslüman olduğumuzu genellikle sormadık kendimize. Çünkü İslamiyet'i "din ve hidayet aşkıyla", kendiliğinden benimsediğimiz yolunda koşullandırıimıştık.
Oysa doğruyu aradığımızda, Müslümanlaştırılrna tarihimizin, insanı irkilten bir vahşet süreci olduğu soğuk gerçeğiyle karşılaşıyoruz. Resmi ve geleneksel söylem ise bu gerçeği ısrarla gizlemeye çalışıyor.
Bugünü anlamak ve demokratik bir Türkiye yaratabilmek için doğru bir tarih bilincine sahip olmamız gerektiğinden hareketle; Erdoğan Aydın bu kitabında, Müslümanlaştırılma-mızın dramatik öyküsünü ve bunun toplumumuza etkilerini gün ışığına çıkartıyor. SİTE:www.kitapyurdu.com


  %35   indirimli
Liste Fiyatı: 21,00  TL.Kitapyurdu Fiyatı:13,65  TL.
Tedarik süresi SATIŞ YOK(FARKLI YAYINEVİNDEN YAYINLANIYOR)
(SATIŞTA OLAN İÇİN TIKLAYINIZ)
Kazanacağınız puan: 34

Yayın Yılı: 2011
384 sayfa
Kitap Kağıdı
13,5x21 cm
Karton Kapak
ISBN:9759169589
Dili: TÜRKÇE
Bu üründen 333 adet satılmıştır.

İLGİLİ KONULAR:
Tarih > Türk-Osmanlı
Din > Felsefe-Sosyoloji-Psikoloji
 
 


Yorum Tavsiye Hata Bildirim Webmaster

    Yorum Sayısı: 1-10/17


mobidin 07.10.2012 katılan 22 kişi, katılmayan 2 kişi
ezber bozan bir kitap.insanın inanası gelmiyor, çünkü şimdiye kadar aşağıladığımız , lanetlediğimiz, katlettiğimiz ve ötekileştirdiğimiz aslında kendimiz ve kendi atalarımızmış meğer...ayrıca bazı arkadaşların dediği gibi tamamen yanlı , uydurma ve yoruma dayalı olsaydı 27 baskı yapılmazdı.bu kitabı okuyan arkadaşlara " kızılbaş türkler" adlı kitabı da öneririm.
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
marihuana 05.09.2012 katılan 13 kişi, katılmayan 2 kişi
Yazar bu araştırma kitabında Emeviler döneminden selçuklular dönemine kadar gelen süreci konu almış.Emevilerin yapmış olduğu ağır katliamlar insanın içini acıtıyor.Kitap bu vahşet duygusunu yani arapların dini nasıl siyasete alet edip yağma ve talan sömürüsü yaptığını ilkel politikalarını eleştiriyor.Burada can alıcı nokta talas savaşının bilinmeyen yönü.Gerçekten türkler bu savaştan sonramı toplu müslümanlığa geçtiler?Bu sorunun yanıtınıda bulabiliyoruz.Kısacası baskı ve şiddet kullanılarak Türklerin nasıl dini erozyona uğradığını kronolojik sıralamaya uygun olarak,kurulan yıkılan devletleri öğrenmiş oluyoruz.Resmi tarih kitaplarında olmayan perde arkasında kalmış gerçeklerle beraber.Aslında kitapta islam dini eleştirilmiyor.Halife Yorumun devamı
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
can86 02.10.2011 katılan 12 kişi, katılmayan 13 kişi
turklerle araplar ,çinlilerin dunya barışını tehdit eden çinlilere karşı tarihe talas savaşı diye geçen talaş savaşında arap ve turklerin gozune talaşla saldıran çinlilerin bozguna uğratılmasında ilk defa ortak hareket etmişlerdir.. savaş sonunda muhabbet ilerlemiş el-ense-..te parmak noktasına gelmiş iş siyaset ve dine gelince çok da inanç olarak birbirlerine uzak olmadıklarını keşfederek nedense araplar degilde müslümanlar ve nedense o tarihlerde ve daha oncesinde tek tanrılı din dunyada sadece islam mış gibi topluca kitleler halinde muslumanlığa gecmiştir.. insan doğru yolu gormeye dursun yuzyıllık ananelerine orf adetlerine inançlarına sırt çevirip doğru yola çıldırmış gibi akın edebiliyor. soru: içinizde bir adem oğlu var mı ailecek Yorumun devamı
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
özgüven38 25.02.2010 katılan 35 kişi, katılmayan 23 kişi
Ben bir ilahiyat öğrencisi olarak biliyorum ki; yazarın kullandığı kaynaklar -örneğin Taberi, İbn'ul Esir, İbn Haldun...- İslam Tarihi'nin ana kaynaklarındandır.Yazarın getirdiği deliller önkabule sahip insanlara tabi ki bir şey ifade etmeyecektir.Ancak tarafsız olarak okumak, bilimsel amaçla faydalanmak isteyenler için önemli ve güzel bir eser.Bazen tarih bizim inandığımız şeylerin tersini söyleyebilir.Özellikle inandığımız şeyler bir araştırmaya dayalı değilse...
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
tarik_sarioglu 03.12.2009 katılan 52 kişi, katılmayan 40 kişi
kitap bir din kitabı da değil bir tarih kitabı da değil. hiçbir belgeye dayalı olarak yazılmamış sadece kullanabileceği eleştirebileceği olayları kendi yorumuyla kendi ideolojisine uyarlayarak açılamaya çalışmış. kendi yorumu olduğu için bilgi değeri zayıf.kitabı detaylı olarak incelersek hak verilecek tarafları verilmeyecek tarafların yanında devede kıl kalır.tarihçi şahsiyetlerin kitaplarını okumadan yorumlamayınız.tarih kitabı değildir. çünkü yazar tarihçi ve araştırmacı değildir. bilim adamı hiç değildir.
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
daghanayhan 28.09.2009 katılan 23 kişi, katılmayan 16 kişi
Müslümanlık tarihine ışık tutan acı gerçekleri belgelerle gösteren bir kitap. Zaman zaman sıkıcı gibi gelse de olayların belgelere dayanmasıyla ilgiyi üzerinde tutuyor.
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
c.adiguzel 04.06.2008 katılan 59 kişi, katılmayan 22 kişi
kitabın adına bakılarak yanlış anlaşılmasın.Bu kitap bir din kitabı değil bir tarih kitabıdır.ve bizlere asla öğretilmeyen ya da sadece tek yönlü öğretilen bir konuyu diğer yönden de ele alabilme cesaretini gösteren bir kitap.kesinlikle okunmalı,gerçek tarih tarafsızca yazılan tarihtir.yazar hakkında bir kaç kötü bilgiyle karşılaşmam rağmen kitabı çok beğendim.içeri kesinlikle din değil,dini sistem alan bir devlet yapılanmasının kendi dinlerinin bile yasakladığı zulmleri yapmasını anlatıryor.
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
peride3 24.03.2013 katılan 2 kişi, katılmayan yok
Türklerin Allah'ı bulduğu ve İslamiyetin son ve yüce bir din olmasından mı yoksa İslamiyeti yayan Emevilerin baskı,zor ve savaş koşullarından mı müslüman olduğunu anlatmaya çalışan bir eser.Tarihe ilişkin kafamızda yer alan birçok sorunun cevabını bulacağınıza inanıyorum. Kitabı okurken tarafsız ve önyargılı hareket etmediğinizde bu kitaptan hiçbirşey edinemezsiniz.
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
gerekli biri 17.01.2013 katılan 3 kişi, katılmayan 2 kişi
Yazar İslam karşıtı ve bunu kitapta olayları yorumlarken açıkça dile getiriyor. Yazar bu ön yargısına rağmen işin tarihsel gerçekliğini de okura sunuyor.Evet Türkler İslamı kabul aşamasında epey bir kırıma uğramıştır. Tarihsel gerçekliği açısından okunması gereken bir kitap.
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
Gucal 14.03.2012 katılan 10 kişi, katılmayan yok
Yazarın (Erdoğan Aydın) kitapta kullandığı kaynaklar çok sağlam ve çok önemli tarihçilerin kaynakları. "Türkler islamiyeti kendi istekleriyle kabul etmişler" düşüncesini destekleyenlerin fikirlerini temelden sarsabilecek bir çalışma. sadece olarak yazar kitapta kendi yorumlarına biraz çok yer vermiş, bu yüzden bazı konularla ilgili fikir tekrarıyla karşılaşa bilirsiniz. Genel olarak çok güzel bir çalışma.
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz

 1  2  İleri

Ürünün diğer baskıları için Tıklayınız

Ana Sayfa | Yeni Çıkanlar | Çok Satanlar | Konu Başlıkları | Yazarlar | Yayınevleri | Arama | Üye Sayfası | Sipariş Takibi |
Ortaklık | Puan Kataloğu | Yardım | Kampanyalar | Kitap Dergisi | Sahaf | Tavsiye |
Bize Ulaşın | Bizimle Çalışmak İçinBasında Biz      


kitapyurdu.com'da ödeme seçenekleri olarak Visa, Master ve Dinners kartlar, Paypal, Havale, EFT ve Posta Çeki kabul edilmektedir.


kartlara taksit yapılmaktadır.
Tel: 0212-519-8720 Faks: 0212-5191584 Örnektepe mh. Pazaraltı sk. No:96 Sütlüce-İstanbul Türkiye
Gizlilik ve Güvenlik Politikası 104www.kitapyurdu.com