Anasayfa
internet kitapcılığında 15. yıl
 
Hoş geldiniz...
Yeni Ziyaretçi Kılavuzu
Ücretsiz üyelik için tıklayınız
Sepetinizde 0 ürün var.

 
Peygamberin Bir Günü
Peygamberin Bir Günü, Metin Karabaşoğlu,Kenan Bıyıklı10
20
10

Dostlarınızla paylaşmak için tıklayın


Metin Karabaşoğlu

NESİL YAYINLARI

Resûlullah aleyhissalâtu vesselamın altmışüç yıllık ömründe, hayatın gündelik akışının değiştiği özel günler ve bu özel günler adına seferde, yolda, hazırlık aşamasında, dönüş yolunda geçirilen günler sayıldığında, üçyüz gün gibi bir rakam çıkar karşımıza. Resûl-i Ekrem aleyhissalâtu vesselamın yaşadığı 63 yıl ve 22300 gün içinde, 300 gün… Diğer bir hesaplamayla, onun Resûlullah olarak yaşadığı 23 yıl ve 8000 gün içinde, 300 gün…
Peki, hayatının üçyüz özel gününü siyer kitaplarının anlattığı büyük olayların içinde yaşayan Hz. Peygamber, geride kalan binlerce günü nasıl yaşamıştır? Bir peygamber olarak yaşadığı 7700 ‘sıradan’ günde neler yapmış, nelere dikkat etmiş, güne nasıl başlamış, gündüz ne ile meşgul olmuş ve geceyi nasıl karşılamıştır?
Peygamberin Bir Günü, bir ‘mikro siyer’ olarak, işte bu soruların izini sürüyor ve Resûlullah aleyhissalâtu vesselamı ‘herhangi bir günü’nde anlatıyor.
Onun bir gününden, günümüzü ve ömrümüzü nasıl yaşamamız gerektiğine dair dersler de çıkararak…

Gerçekte ‘sıradan’ bir gün yoktur; her gün özeldir. Madem ki, özel günlerin rengini ve rotasını onlar belirler, aslında hiçbir gün sıradan değildir. Bilakis, hepsi de sıradışı ve özeldir. Dolayısıyla, Peygamber aleyhissalâtu vesselamın yaşadığı büyük olayları ve ‘özel’ günleri anlamak için, onu önce ‘herhangi bir gün’ünde tanımak gerekir. Çünkü, bu özel günlerin sırrı, Peygamberin bir gününde gizlidir. Özel günlerde dışa vuran, sıradan bir günde içe taşınandır.
O halde bize düşen, Resûlullah aleyhissalâtu vesselamı, öncelikle bir gününde tanıyıp, kendi günlerimizi buna göre yaşamaya çalışmaktır.


  %30   indirimli
Liste Fiyatı: 12,00  TL.Kitapyurdu Fiyatı:8,40  TL.
Tedarik süresi SATIŞ YOK(TÜKENMİŞ)Kazanacağınız puan: 16

Yayın Yılı: 2008
256 sayfa
Kitap Kağıdı
13,5x21 cm
Karton Kapak
ISBN:9752694576
Dili: TÜRKÇE
Bu üründen 867 adet satılmıştır.

İLGİLİ KONULAR:
İslam > Tarih

Peygamberin Bir Günü

Metin Karabaşoğlu
SATIŞ YOK(TÜKENMİŞ)

2015 Yazarlar Ajandası


7,00  TL.
İKİLİ TEKLİF
Toplam 15,40  TL olan kitapları birlikte alın
11,40  TL ödeyin.
Bu ürüne ait diğer ikili teklifler
Ya da kendi teklifinizi kendiniz oluşturun


Yorum Tavsiye Hata Bildirim Webmaster

    Yorum Sayısı: 1-10/32


e_smile 17.01.2015 katılan 1 kişi, katılmayan yok
Peygamberimizi daha iyi tanıyabilmek için okunması gereken bir kitap.. ben çok beğendim
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
Tootsie 16.11.2014 katılan 1 kişi, katılmayan yok
Peygamberimizin (sav) günlük işlerindeki üslubu güzel bir anlatımla sunulmuş. Her adımda edilecek türkçe dualarla da süslenmiş. Beğendim tavsiye ederim.
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
NİLGÜN Yanmaz 05.11.2013 katılan 27 kişi, katılmayan 1 kişi
Altını çize çize okuduğum bir kitap.Hergün yaptığımız davranışları ibadete çevirmeyi öğrendim.Ne kadar basit şeylerden sevap alabildiğimizi ve en önemlisi Peygamberimizin (s.a.v) günlük hayatına dair hayatı dolu dolu yaşadığına dair güzel bilgiler.Herkese tavsiye ederim
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
uveyşe 28.05.2013 katılan 4 kişi, katılmayan 1 kişi
Bu kitap Hz Peygamber sallallau aleyi vesellem'in hayatını daha yakından tanımak ve bir günde yapılması mümkün ibadetler bakımından yol haritası mahiyetinde gerçekten. Herkese şiddetle tavsiye ediyorum.
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
kitapaskım 15.02.2013 katılan 11 kişi, katılmayan 2 kişi
Uzun bir zaman önce elime aldığım Bazen her satırını sindirmenin zamn aldığı, birden mutlu olup, aniden hüzenlendiğim, Sevgili Peygamberimizin hayatına ayna tutan satırlarda gözyaşlarımı tutamadığım defalarca okunulası bir kitap.
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
derya yıldırım 09.01.2013 katılan 24 kişi, katılmayan 4 kişi
çok çok beğendiğim bir kitaptı.kitapta dediği gibi özel günlerdeki davranışlarımızı sıradan günlerdeki yaptıklarımız belirler.altını çizdiğim çok yer var.şuan tekar için elimde.herkes okumalı.harika düşünceler edindim
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
Ozaiiiiii 19.09.2012 katılan 19 kişi, katılmayan 32 kişi
Ben Muhammed'in bir gününü nasıl geçirdiğini merak ettiğimden almıştım ama nerdeee?? Kitap başka taşıdığı isimle alakası olmayan bir sürü şeyle doldurulmuş. İçeriğinin de diğer dini temalı kitaplardan hiçbir farkı yok. 10/-10
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
ozsa 03.07.2012 katılan 28 kişi, katılmayan 3 kişi
Kitabı aldığımda peygamber efendimiz (s.a.v.)' in sabahtan akşama bir günde neler yaptığının anlatıldığını düşünmüştüm. Ancak kitapta peygamber efendimiz (s.a.v.)' in peygamberlik görevi ve savaşlarının dışında günlük yaşamında namaza verdiği önem, dua ve besmeleye verdiği önem genel olarak ele alınmış, günlük yaşamında aile ilişkileri, varlıklara karşı merhameti ele alınmış. Bence çok güzel bir kitaptı. Herkes mutlaka okumalı. Fiyatı da çok uygun zaten.
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
nuvanzan 28.06.2012 katılan 1 kişi, katılmayan 1 kişi
Peygamberimizi daha iyi anlamak için ve onun hayatını hayatımıza sokabilmek için...
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
ömer bin yusuf 07.06.2012 katılan 24 kişi, katılmayan 2 kişi
Peygamberimizin(sav)ilahi,siyasi ve askeri görevlerinin dışında kalan; sade bir insan olarak gündelik yaşamından kesitler anlatılmakta.Burada dikkat edilmesi gereken şey söyledikleriyle uygulamalarının ne kadar uyumlu olması.Yazar, unuttuğumuz yada yaşamadığımız bir çok sünnetin,günlük yaşamamızda tekrar uygulamaya koymamız açısından bir hatırlatma yapmakta.
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz

 1  2  3  4  İleri

Ürünün diğer baskıları için Tıklayınız

Ana Sayfa | Yeni Çıkanlar | Çok Satanlar | Konu Başlıkları | Yazarlar | Yayınevleri | Arama | Üye Sayfası | Sipariş Takibi |
Ortaklık | Puan Kataloğu | Yardım | Kampanyalar | Kitap Dergisi | Sahaf | Tavsiye |
Bize Ulaşın | Bizimle Çalışmak İçinBasında Biz      


kitapyurdu.com'da ödeme seçenekleri olarak Visa, Master ve Dinners kartlar, Paypal, Havale, EFT ve Posta Çeki kabul edilmektedir.


kartlara taksit yapılmaktadır.
Tel: 0212-519-8720 Faks: 0212-5191584 Örnektepe mh. Pazaraltı sk. No:96 Sütlüce-İstanbul Türkiye
Gizlilik ve Güvenlik Politikası 102www.kitapyurdu.com