Anasayfa
internet kitapcılığında 15. yıl
 
Hoş geldiniz...
Yeni Ziyaretçi Kılavuzu
Ücretsiz üyelik için tıklayınız
Sepetinizde 0 ürün var.

 
Nietzsche Ağladığında
Nietzsche Ağladığında, Irvin D. Yalom,Aysun Babacan9
110
10

Dostlarınızla paylaşmak için tıklayın


Irvin D. Yalom

AYRINTI YAYINLARI

Yoğun ve sürükleyici olan yeni bir düşünce romanı sunuyoruz: Nietzsche Ağladığında. Edebiyatla da düşünülebileceğini gösteren müthiş bir örnek...
SAHNE Psikanalizin doğumu arifesindeki 19. yüzyıl Viyana’sı. Entelektüel ortamlar. Hava soğuk.
AKTÖRLER Nietzche: Henüz iki kitabı yayımlanmış, kimsenin tanımadığı bir filozof. Yalnızlığı seçmiş. Acılarıyla barışmış. İhaneti tatmış. Tek sahip olduğu şey, valizi ve kafasında tasarladığı kitaplar. Karısı, toplumsal görevleri ve vatanı yok. İnzivayı seviyor. Tanrı’yı öldürmüş. “Ümit kötülüklerin en kötüsüdür çünkü işkenceyi uzatır” diyor. Daha sonra, “Kendi alevlerinizde yanmaya hazır olmalısınız: Önce kül olmadan kendinizi nasıl yenebilirsiniz?” diyecek. Ümitsiz.
Breuer: Efsanevi bir teşhis dehası. Ümitsizlerin kapısını çaldığı doktor. Psikanalizin ilk kurucularından. Kırkında, bütün Avrupalı sanatçı ve düşünürlerin doktoru olmayı başarmış. Güzel bir karısı ve beş çocuğu var. Zengin. Saygın. Hayatı boyunca “ama” pozisyonunda yaşamış biri.
Freud: Breuer’in arkadaşı. Henüz genç. Geleceği parlak. Şimdi yoksul.
Salomé: Erkeklerin başını döndüren kadın. Çekici. Özgür. Evliliğe inanmıyor. Bazen aynı anda birçok erkekle beraber oluyor. Sanatçıları ve düşünürleri tercih ediyor. Kırbacı var.
KONU Ümitsizlik. Bir gün, erkeklerin başını döndüren kadın, Salomé, Nietzsche’den habersiz Breuer’e gelir. “Avrupa’nın kültürel geleceği tehlikede, Nietzsche ümitsiz. Ona yardım edin” der. Breuer, Salomé’yi tekrar görebilmek umuduyla “peki” der. Ve varoluşun kader, inanç, hakikat, huzur, mutluluk, acı, özgürlük, irade... ve neden, nasıl gibi en önemli duraklarından geçen bir yolculuk başlar...
Kendisiyle ve hayatla yüzleşmekten çekinmeyenlere...
  %20   indirimli
Liste Fiyatı: 25,00  TL.Kitapyurdu Fiyatı:20,00  TL.
Tedarik süresi yaklaşık 2 günKazanacağınız puan: 40
Çeviren: Aysun Babacan
Yayın Yılı: 2015
384 sayfa
Kitap Kağıdı
13x19,5 cm
Karton Kapak
ISBN:9755391465
Dili: TÜRKÇE
Bu üründen 3716 adet satılmıştır.

İLGİLİ KONULAR:
Edebiyat > Roman (çeviri)
Orijinal Dil > İngilizce

Nietzsche Ağladığında

Irvin D. Yalom
20,00  TL.

Bukre

Kahraman Tazeoğlu
11,46  TL.
İKİLİ TEKLİF
Toplam 31,46  TL olan kitapları birlikte alın
30,69  TL ödeyin.
Bu ürüne ait diğer ikili teklifler
Ya da kendi teklifinizi kendiniz oluşturun

İLGİLİ ÜRÜNLER YAZARDAN KONUDAN
Geri
BU ÜRÜNÜ ALANLARIN İLGİLENDİKLERİ ÜRÜNLER
İleri

Kafamda Bir Tuhaflık

Orhan Pamuk
15,45  TL.

Bukre

Kahraman Tazeoğlu
11,46  TL.

Tutunamayanlar / Bütün Eserleri 1

Oğuz Atay
29,59  TL.

Kürk Mantolu Madonna

Sabahattin Ali
8,25  TL.

Yüzyıllık Yalnızlık (Ciltsiz)

Gabriel Garcia Marquez
21,09  TL.

Yorum Tavsiye Hata Bildirim Webmaster

    Yorum Sayısı: 1-10/550


nuka01 20.01.2015 katılan 7 kişi, katılmayan yok
Nietzsche Ağladığında kitabındaki olaylar 19. yyda Avusturya'da geçmektedir. Kitapta Nietzsche'nin bağımsız ahlak anlayışına vurgu yaptığını görüyoruz. Nietzsche Tanrı'yı öldürdüğünü, insanın en üstün varlık olduğunu savunur. Kitabın kahramanları çok çekici bir kadın olan Salome, teşhis dehası Breuer, geleceği çok parlak bir nörolog olan Freud ve Nietzsche' dir. Salome'nin; Nietzsche ve Breuer'le olan aşk üçgeni bir süre sonra bozulmuş ve olaylar bunun ardından çok ilgi çekici bir boyuta ulaşmıştır. Kişinin kendisini, hayatı sorgulamasını sağlayan, her kişinin okuması gereken bir kitap. Kitabın eleştireceğim yönü ise yazı tipinin çok küçük olması ve koyu bir şekilde yazılmamasıdır.
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
cemkivilcim2786 09.01.2015 katılan 1 kişi, katılmayan yok
Özellikle psikoloji ve felsefe alanlarına ilgi duyanları ziyadesiyle tatmin edecek, ancak herkesin bir solukta okuyabileceği, harika bir kitap. Mutlaka kitaplarınız arasında yer almalı....
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
nebisavran 07.01.2015 katılan 20 kişi, katılmayan yok
400 sayfa 40 sayfa gibi geldi.. dahası olsaydı keşke diyesim oldu. Kitabın her 2 sayfasında bir beni düşünmeye iten cümleler oldu.. hoşuma giden ve arkadaşlara paylaşıp konuşmaya davet edebileceğim farkındalık oluşturabilecek kelimelerin tekrar tekrar okunması gerek diye düşünüyorum..
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
baran_gündüz 24.12.2014 katılan 2 kişi, katılmayan yok
irvin yalomun en güzel kitabı kesinlikle bu kitap. gerçekten çok sürükleyici ve hiç bitmesini istemeyeceğiniz bir kitap
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
ayzi 23.12.2014 katılan 1 kişi, katılmayan yok
Nietzsche Ağladığında okunması gereken bir kitap, insanı etkiliyor ve uzun uzun düşününcelere dalıyorsunuz ve karakterleri çok iyi kurgulamış yazar.
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
1okur 09.12.2014 katılan 16 kişi, katılmayan yok
Okumak için neden bu kadar bekledim?Neden erteledim? dediğim bir kitap. Kitap bitmesin istedim.Okuduktan üç gün sonra unutulacak bir kitap asla değil.yazar harika bir harmanlama yapmış.Kitabı aldığımda "ağır bir kitap vs."tarzı yorumlar yapıldı ama psikoloji-felsefe seviyorsanız asla bu yorumlara itibar etmeyin.İnanılmaz doyurucu bir roman mutlaka okuyun derim.
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
Sergül Önsöz 03.12.2014 katılan 1 kişi, katılmayan yok
yaklaşık 12 yıl önce okumuştum tekrar okuma ihtiyacı duydum ve aynı tadı buldum. tavsiye ederim.
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
EskiKafa 09.11.2014 katılan 1 kişi, katılmayan yok
Her şeyden önce bu kadar muhteşem bir şekilde çevrilmiş bir kitap daha önce okumadım. Kitabın bestseller olması tedirgin etmişti okumaya başlamadan evvel fakat nasıl bitirdiğimi anlamadım. Müthiş sürükleyici, zamanı unutuyor ve içerisinde kayboluyorsunuz.
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
zighost 22.09.2014 katılan 3 kişi, katılmayan yok
kesinlikle bir kereden fazla okunması ve okunurken üzerinde uzun uzun düşünülmesi gereken, herkesin kendi hayatından bir şeyler bulabileceği başarılı bir roman.
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
ebi116 12.09.2014 katılan 5 kişi, katılmayan yok
Bu kitaba gösterilen kesinlikle haklı bir ilgi. Mekan olarak sınırlı, konu olarak alabildiğine derin. Breuer ve Nietzsche'nin doktor-hasta ilişkisi olarak başlayan kitap Freud'un da olaya girmesiyle bambaşka boyutlara geçiyor. Freud bu kadar pasif olmamalı dedim başlarda, ama sadece başlarda. Doğru melodiyle doğru dansı yapmak gibi çok sayıda replik dönüyor zihnimde ve etkisi hiç geçmesin istiyorum. Olayları herhangi bir şekilde detaylandırıp ipucu vermek istemiyorum çünkü ne söylesem içi boş kalmayacak. Sadece başlık takıntımdan dolayı Nietzsche ne zaman ağlayacak? Yoksa bir benzetme, başka bir şeye mi ithaf edilmiş diye sürekli arandım, e buldum tabii ve cevap oldukça tatmin edici oldu. Kitabın sonundaki yazarın notu kısmını bu tarzda Yorumun devamı
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz

 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  İleri

Ana Sayfa | Yeni Çıkanlar | Çok Satanlar | Konu Başlıkları | Yazarlar | Yayınevleri | Arama | Üye Sayfası | Sipariş Takibi |
Ortaklık | Puan Kataloğu | Yardım | Kampanyalar | Kitap Dergisi | Sahaf | Tavsiye |
Bize Ulaşın | Bizimle Çalışmak İçinBasında Biz      


kitapyurdu.com'da ödeme seçenekleri olarak Visa, Master ve Dinners kartlar, Paypal, Havale, EFT ve Posta Çeki kabul edilmektedir.


kartlara taksit yapılmaktadır.
Tel: 0212-519-8720 Faks: 0212-5191584 Örnektepe mh. Pazaraltı sk. No:96 Sütlüce-İstanbul Türkiye
Gizlilik ve Güvenlik Politikası 101www.kitapyurdu.com