Anasayfa
internet kitapcılığında 15. yıl
 
Hoş geldiniz...
Yeni Ziyaretçi Kılavuzu
Ücretsiz üyelik için tıklayınız
Sepetinizde 0 ürün var.

 
Rekabet Stratejisi / Sektör ve Rakip Analizi Teknikleri
Rekabet Stratejisi / Sektör ve Rakip Analizi Teknikleri, Michael E. Porter,Gülen Ulubilgen10
1
10

Dostlarınızla paylaşmak için tıklayın


Michael E. Porter

SİSTEM YAYINCILIK

İngilizcede altmışıncı baskısına yaklaşan ve Türkçeyle birlikte yirmi dile çevrilen Rekabet Stratejisi, tüm dünyada işletme stratejisi kuramını, uygulamasını ve öğretimini tepeden tırnağa değiştiren devrimci bir yapıttır. Tüm büyük çalışmalar gibi, yalınlığıyla heyecan veren bu sektörler analizi, sektör rekabetinin karmaşıklığını, beş güç aracılığıyla yakalıyor. Gene de Porter, bugüne dek geliştirilmiş en güçlü rekabet araçlarını sunuyor: En düşük maliyet, farklılaştırma ve odaklanma. İlk yayınlanmasından bu yana geçen yirmi yıl içinde, Porter'ın rekabetçi davranışı öngörme çerçevesi, şirketlerin rakiplerine bakış tarzını değiştirdi ve rakip değerlendirmesi adıyla yepyeni bir disiplinin doğmasına yol açtı. Büyüklü küçüklü şirketlere mensup milyonu aşkın yönetici, yatırım analisti, danışman, öğrenci ve akademisyen, Porter'ın görüşlerini benimsedi ve sektörleri değerlendirmek, rakipleri anlamak ve rekabet konumlarını seçmekte bu görüşlerden yararlandı.

Rekabet Stratejisi, yönetim düşüncesinden bir boşluğu doldurdu. Daha sonraki tüm çalışmalaların, üzerine inşa edilebileceği kalıcı temeli kurdu.SİTE:www.kitapyurdu.com


  %20   indirimli
Liste Fiyatı: 30,00  TL.Kitapyurdu Fiyatı:24,00  TL.
Tedarik süresi SATIŞ YOK(TÜKENMİŞ)Kazanacağınız puan: 42
Çeviren: Gülen Ulubilgen
Yayın Yılı: 2010
Kitap Kağıdı
496 sayfa
16,5x21,5 cm
Karton Kapak
ISBN:9753220820
Dili: TÜRKÇE
Bu üründen 305 adet satılmıştır.

İLGİLİ KONULAR:
Ekonomi > İş Dünyası


Yorum Tavsiye Hata Bildirim Webmaster

    Yorum Sayısı: 1-6/6


sserbetci 28.09.2011 katılan 2 kişi, katılmayan yok
Sadece yöeticilerin değil, insanla muhatap olan herkesin kütüphanesinde olması gereken bir kitap
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
smhprlk 13.03.2009 katılan 20 kişi, katılmayan yok
rekbet staratejisi bügüne kadar bu konu hakkında yazılmış en iyi kitap. yazasrın bu kitabı yıllar boyu bir çok üniversitede ders kitabı olarakta okutulmuştur. ve birçok kitapta da referans olarak yer almıştır
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
zehux 02.05.2009 katılan 1 kişi, katılmayan yok
Türkçe çevirisi bahsedildiği kadar kötü değil. Yavaşça ve anlayarak okursanız herşey çok rahatlıkla anlaşılıyor. Rahatlıkla alabilirsiniz.
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
rvoncu 29.11.2008 katılan 3 kişi, katılmayan yok
İktisat ve işletme öğrencilerinin kesinlikle okuması gereken bir kitap.Micheal E.Porter rekabetin şirketleri daha iyiye nasıl sevk edebileceğini anlatıyor
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
halil.ibrahim 26.10.2008 katılan 2 kişi, katılmayan yok
İş seviyeleri stratejileri alanında en çok öneme sahip olanlar Michael Porter'ın açıkladıklarıdır. Bu kitapta bunu Türkçe olarak okuyabileceksiniz. Ancak kitabın orijinalini okuma imkanınız varsa çeviri yerine onu tavsiye ederim.
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
SALVAMEA 30.11.2007 katılan 8 kişi, katılmayan yok
Bu kitap, ingilizce adıyla 'Competitive Strategy' hala amerikan işletme okullarında ders kitabı olarak okutulan KLASİK bir kitaptır. Rekabet etmek üzerine bir düşünme pratiğini ele almaktadır. Nasıl düşünürüzden çok, Michael Porter'ın kurduğu çözümü anlatmaktadır. Mantığı çok basit olmakla beraber, global rekabet gücü olmayan, ancak ülke içinde birbirlerinin yolunu kesmeye çalışan Türk sanayicisi için idealdir.

Yalnız, bir konuyu dile getirmem lazım. Bu kitabın elimde ingilizcesi de var. Böyle KLASİK bir kitap ancak bu kadar kötü çevrilebilirdi. İngilizcesi olan okuyucular, ya Amazon'dan alsınlar, veya Kitapyurdu global oluncaya kadar beklesinler.

Dünyada işletmelerde ve devlet kurumlarında, rekabet üzerine bir çözüm önerisi Yorumun devamı
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz

 1 

Ana Sayfa | Yeni Çıkanlar | Çok Satanlar | Konu Başlıkları | Yazarlar | Yayınevleri | Arama | Üye Sayfası | Sipariş Takibi |
Ortaklık | Puan Kataloğu | Yardım | Kampanyalar | Kitap Dergisi | Sahaf | Tavsiye |
Bize Ulaşın | Bizimle Çalışmak İçinBasında Biz      


kitapyurdu.com'da ödeme seçenekleri olarak Visa, Master ve Dinners kartlar, Paypal, Havale, EFT ve Posta Çeki kabul edilmektedir.


kartlara taksit yapılmaktadır.
Tel: 0212-519-8720 Faks: 0212-5191584 Örnektepe mh. Pazaraltı sk. No:96 Sütlüce-İstanbul Türkiye
Gizlilik ve Güvenlik Politikası 102www.kitapyurdu.com