Anasayfa
internet kitapcılığında 15. yıl
 
Hoş geldiniz...
Yeni Ziyaretçi Kılavuzu
Ücretsiz üyelik için tıklayınız
Sepetinizde 0 ürün var.

 
Küçük Ağa
Küçük Ağa, Tarık Buğra10
1
10

Dostlarınızla paylaşmak için tıklayın
Tarık Buğra

ÖTÜKEN NEŞRİYAT

Küçük Ağa, Tarık Buğra'nın en büyük ve en tanınmış eseridir. Kurtuluş Savaşı'nın, küçük bir Anadolu kasabasından görünüşüdür. Konuya ilk d efa resmî olmayan bir gözle, aydın bir Türk'ün hür bakışlarıyle ve değerlendirmeyeriyle bakılmıştır. İnsanımızın ve kültürümüzün tanıdık simalarını ve hususiyetlerini yazarın üstâdâne zevkle okuyacağınız bu eser, Millî Mücâdele'nin gerçekten millîbir romanıdır.SİTE:www.kitapyurdu.com


SATIŞ YOK(FARKLI YAYINEVİNDEN YAYINLANIYOR)
(SATIŞTA OLAN İÇİN TIKLAYINIZ)

3. Hm. Kağıt
12x19,5 cm
Karton Kapak
ISBN:975437063X
Dili: TÜRKÇE
Bu üründen 8 adet satılmıştır.

İLGİLİ KONULAR:
Edebiyat > Roman (yerli)
 


Yorum Tavsiye Hata Bildirim Webmaster

    Yorum Sayısı: 1-10/18


karaca. 24.03.2012 katılan 1 kişi, katılmayan yok
bu baş yapıtı okumadan geçmeyin kurtuluş savaşının bütün detaylarını bu kitapta bulabilirsiniz
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
ferrou 11.11.2011 katılan 1 kişi, katılmayan yok
cumhuriyetin kuruluşu ve kuvayı milliye hareketini en güzel anlatan şaheser. iyi okumalar…
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
canbaz_3 12.03.2011 katılan 1 kişi, katılmayan yok
Küçük Ağa da zamanımda boyumu aşmış yarım bıraktığım bir romandı ama şimdi büyük bir mutlulukla söylüyorum ki iyi ki yılmadan bu kitabı tekrar elime almışım.Muhteşem bir eser.Bitmesi içimde büyük bir boşluk oluşturdu.Boğazımda ise bir düğüm..
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
Emre Miyasoğlu 01.10.2009 katılan 3 kişi, katılmayan yok
Tek kelime ile muhteşem bir roman. İstiklal Savaşı ruhunu, Anadolu insanının fedakârlığını, siyasi çekişmeleri... Ve bütün bunlar arasında İstanbullu Hoca'dan Küçük Ağa'ya dönüşen hayali ama gerçek bir kahramanın insanın tüm benliğini sarıcı ve sarsıcı hikâyesi. Yaban romanı Küçük Ağa'nın yanında "yavan" kalır. Tarihi gerçekleri, tarafsızlığı, duygusallığı vs. her yönüyle müthiş bir eser. Tarık Buğra'yı yalnızca Türk kütüphanelerine bu kitabı kazandırdığı için Allah'tan rahmet diliyorum. Gerçekten de "Rafında Küçük Ağa bulunmayan bir kitaplıkta çok büyük bir boşluk vardır." (Not: Romanda önemli bir rolü olan Ağır Ceza Reisi aslında Tarık Buğra'nın babası)
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
SinemKeren 19.09.2009 katılan 1 kişi, katılmayan yok
Okulda okuduğumda çok karışık gelmişti fakat okuduğum zaman gördüm ki gerçekten de kurtuluş mücadelesi verdiğimiz yılları anlatıyor. Belki yanlıdır belki değil, kişilerin farklı bakış açıları olabilir ama ben kimseyi yerip kimseyi yüceltmeye çalıştığına inanmıyorum. Anlatılanlar gerçekten de o dönemde halkın içinde kalabileceği ikilemler. Çok güzel bir eser.
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
Serkan ESKİER 27.08.2009 katılan 2 kişi, katılmayan yok
Yakup Kadrinin Yaban romanina karsi bir tezdir Kucuk Aga.Yabanda Anadolu Milli mucadeleden ne kadar uzak gosterilmisse Kucuk Aga da o kadar bu mucadelenin icindedir.Ama dil olarak akicilik Kucuk Aga YAbandan cok daha agir basiyor.Kesinlikle okumanizi oneririm
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
ozanogur 10.10.2007 katılan 2 kişi, katılmayan 2 kişi
kurtuluş savaşı zamanlarında türkiyeyi tarafsız bir şekilde anlatmış yazar. o zamanlarda yaşananları hayali roman karakterlerine uydurmuş. kitabın dili çok akıcı. hemen bitiyor. tavsiye ediyorum
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
ayvazkızı 22.07.2006 katılan 3 kişi, katılmayan 1 kişi
Değişmeye ve uyanmaya çalışan bir milletin sancılarını oldukça ustaca bir dille okura sunuyor.Çerkes Etem ve çetesinin hikayesine de değinen yazar bu yönüyle de ilgimi çekti.Savaş dönemine daha küçük hayatlardan bakabilmeyi öğretti.Bize hep Mustafa Kemaller anlatılıyor,bu kitapta Küçük Ağa'lardan,İstanbullu Hocalardan da haberdar oluyoruz.
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
serkan5309 19.05.2006 katılan 1 kişi, katılmayan yok
kurtuluş savaşına farklı bir bakış açısı.milli mücadelecilerle ceteciler konusunda kararsız kalmış olan halkın küçük ağa karakteriyle anlatılması.onların vatan hayini olmadığını sadece mevcut düzeni değiştirmekte zorlandığını anlatıyor.500 yıllık inançlarını değiştirmekteki sıkıntılar ve nasıl bu inaçlarının kullanılğını ve bir kere değitirdiler mi de nasıl yeni inançlarına bağlandıklarının öyküsü.
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
Anıl Fındıkçıoğlu 23.08.2003 katılan 3 kişi, katılmayan yok
Kitabın en önemli özelliklerinden biri; Küçük ağanın yanı sıra diğer yan karakterlerinde ana karakter gibi baskın bir rol alarak roman havasını daha da güzelleştirmesi. Bunun yanında her ne kadar kurtuluş mücadelesinin yapıldığı dönemi şahsen yaşamamış olsakta, o dönemde yaşanmış olayları çok güzel bir şekilde okuyucunun içine işleyen bir usluba sahip.
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz

 1  2  İleri

Ana Sayfa | Yeni Çıkanlar | Çok Satanlar | Konu Başlıkları | Yazarlar | Yayınevleri | Arama | Üye Sayfası | Sipariş Takibi |
Ortaklık | Puan Kataloğu | Yardım | Kampanyalar | Kitap Dergisi | Sahaf | Tavsiye |
Bize Ulaşın | Bizimle Çalışmak İçinBasında Biz      


kitapyurdu.com'da ödeme seçenekleri olarak Visa, Master ve Dinners kartlar, Paypal, Havale, EFT ve Posta Çeki kabul edilmektedir.


kartlara taksit yapılmaktadır.
Tel: 0212-519-8720 Faks: 0212-5191584 Örnektepe mh. Pazaraltı sk. No:96 Sütlüce-İstanbul Türkiye
Gizlilik ve Güvenlik Politikası 103www.kitapyurdu.com