Anasayfa
internet kitapcılığında 15. yıl
 
Hoş geldiniz...
Yeni Ziyaretçi Kılavuzu
Ücretsiz üyelik için tıklayınız
Sepetinizde 0 ürün var.

 
Sokakta
Sokakta, Bahaeddin Özkişi10
19
10

Dostlarınızla paylaşmak için tıklayın
Bahaeddin Özkişi

ÖTÜKEN NEŞRİYAT

"Sokakta", 1975 "Peyami Safa Roman Yarışması"nda "Başarı Ödülü" almış bir eser.

Konusunu geçtiğimiz son yüz elli yıldan alan bu kitapta, aldatılmış insanlığın hikâyesi, bir kenar sokakta meydana gelen olaylarla anlatılmaya çalışılmış. İnsanın sahip olduğu manevî kıymetleri hiçe sayan mutlak materyalizmin bir ülkeyi istilâya başlamasının ilk adımları...

Şu var ki, karamsar değil yazar. Sanki, birbirine zıt kuvvetlerin ortaya çıkaracağı mutlulukları inançla bekliyor.

Bir sokağa tutulan fener ülkemizin iki yüz yıldır içerisinde bulunduğu karanlık dehlizi aydınlatıyor. Sokakta, insanı değişim, modernleşme gibi kelimelerin büyüsünden sıyırıyor. Faili meçhul elîm bir cinayetle başlayan olaylar bizimle onlar arasındaki mücadeleyi açığa vuruyor. “Vücutta hücre nasıl bağımsız bir varlıksa, nasıl ezelî denge kanununa göre o vücutsuz, vücut onsuz olamazsa, benim sokağım da odur dünya için. Bu sebepten dünyada olan şeyler sokağımı ve sokağımda olan şeyler dünyayı yakından ilgilendirir. Aynı denge kanununun gereğidir bu.”
SİTE:www.kitapyurdu.com
  %35   indirimli
Liste Fiyatı: 11,00  TL.Kitapyurdu Fiyatı:7,15  TL.
Tedarik süresi Aynı GünKazanacağınız puan: 14

Yayın Yılı: 2014
155 sayfa
3. Hm. Kağıt
12x19,5 cm
Karton Kapak
ISBN:9754370087
Dili: TÜRKÇE
Bu üründen 756 adet satılmıştır.

İLGİLİ KONULAR:
Edebiyat > Roman (yerli)

Sokakta

Bahaeddin Özkişi
7,15  TL.

İki Dünya Arasında

Mehmed Niyazi
9,75  TL.
İKİLİ TEKLİF
Toplam 16,90  TL olan kitapları birlikte alın
16,15  TL ödeyin.
Bu ürüne ait diğer ikili teklifler
Ya da kendi teklifinizi kendiniz oluşturun

İLGİLİ ÜRÜNLER YAZARDAN KONUDAN
Geri
BU ÜRÜNÜ ALANLARIN İLGİLENDİKLERİ ÜRÜNLER
İleri

Arif Nihat Asya'dan Seçmeler

Saadettin Yıldız
12,35  TL.

Gece Yarısı Güneşi

Refik Özdek
11,38  TL.

Yemen! Ah! Yemen!...

Mehmed Niyazi
13,65  TL.

Yılkı Atı

Abbas Sayar
5,85  TL.

Dokuzuncu Hariciye Koğuşu

Peyami Safa
3,90  TL.

Yorum Tavsiye Hata Bildirim Webmaster

    Yorum Sayısı: 1-10/47


Ah İstanbul! 08.12.2014 katılan 1 kişi, katılmayan yok
İlk başta olay örgüsünü çözmekte zorlanabilirsiniz. Ancak yazar insanın varlık problemini etkileyici biçimde ele almış.Farklı bir roman.
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
erkintalaz 27.11.2014 katılan 1 kişi, katılmayan yok
yapıtta türk edebiyatında sıkça işlenen batılılaşma konusunun farklı bir üslup ile ele alındığı, sokak kavramının sadece doğu geleneği ve medeniyetini değil aynı zamanda ''metafiziği'' de temsil ettiği göze çarpıyor.sokaktan küçük yaşta ayrılmış polis ile batı usulü eğitim almış doktor batı ile sokak'ın, modernite ile geleneğin büyük savaşında hakem rolünde. ancak iki taraf da savaşın ne tam galibi ne tam mağlubu.
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
Edebiyat Öğretmeni- 06.05.2013 katılan 28 kişi, katılmayan 3 kişi
Bahaeddin Özkişi yi daha önce hiç duymamıştım edebiyatçı olarak bu benim için büyük bir eksiklikmiş bunu kitabını okuyunca farkettim.yazar yakın tarihimizin gördüğü önemli kişilerden biri mutlaka okunması gerektiğini düşünüyorum. Allah rahmet eylesin yazara.
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
m.sert 30.03.2013 katılan 2 kişi, katılmayan 1 kişi
ilk sayfalarında Bahaattin Özkişi'ye yakıştıramadığım bir kitap diye düşünmüştüm hatta nasıl ödüllü bir kitap olduğunu sorgulamaya başladım fakat ilerleyen sayfalarda insanın kötü, iyi, şeytan, batıl konularındaki seçimleri o kadar iyi anlatılmış ki hayran kalmamak elde değil.
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
zoraki 16.10.2012 katılan 20 kişi, katılmayan 2 kişi
Bahaeddin Özkişi'yi geç tanımış olmaktan dolayı üzgünüm anlatımın derinliğine ve kuvvetine hayran oldum yazarın tüm kitapları okunmalı üzerinde tefekkür edilmeli ve tavsiye edilmelidir mekanı cennet olsun...
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
muhat 24.11.2010 katılan 3 kişi, katılmayan 3 kişi
sokağı kullanarak anlatılmak istenen gerçeklerin zaman zaman bütünlüğünden saptığını düşünüyorum.büyük bi beklenti içinde olmamın etkisi oldugunu düşünüyorum kitabı yetersiz bulmamda
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
HasanTandogan 11.09.2010 katılan 20 kişi, katılmayan 2 kişi
Bu roman için tek yapabileceğim yorum "farklı bir kitaptı" olur. Konu olarak daha evvel bir romanda cinlerle insanların mücadelesinin işlendiğine; hem de bunu polisiye bir kurguyla yapıldığına denk gelmemiştim.
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
olbaz 23.10.2009 katılan 14 kişi, katılmayan 3 kişi
ünlü romancı en az romanları kadar değerli ve güzel bir deneme yazmış. Günceli yakından takip edenler için değişilmez bir baş ucu kitabı, evrensel insanın ölçütlerini bulabileceğimiz, insanın kendisini, değer yargılarını,kimliğini yeniden düşündüren mükemmel bir üslup.
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
Hıfsullah Altaçlı 27.08.2009 katılan 10 kişi, katılmayan 5 kişi
Kısa hikâye ustası yazarın, usta işi bir romanı. Kurgusu, anlatımı, dil ve üslup özellikleri okuru hemen saracak nitelikte. Severek okudum.
“İnkâr, gücünü bilgisizliklerden alır dostum. Ve inkâr asrımızın sık sık ardına sığındığı şeylerden biridir. Çünkü kolaydır inkâr. İnsanı bir sürü zahmetlerden kurtarır. Allahın varlığı, onun sonsuz gücü, ruhun ölümsüzlüğü, cennet, cehennem. Bütün bunların inkârı, tasdikinden ne kadar kolaydır. Yalnızca Allah’ı idrake çalışmak bile ne zahmetler yükler insana. En azından rastladığımız şeylere çok dikkatle bakmayı ve düşünmeyi gerektirir. Oysa vaktiniz yoktur sizin. Belki Allah’ı idrak etmek de işinize gelmez. Çünkü, ona ilerlemek, bir yaradanın varlığını kabul sizi yaratılmışlık sınırları içine iter. Yorumun devamı
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
Elif Çakmak 19.07.2009 katılan 18 kişi, katılmayan 3 kişi
açıkçası kitabı bitirdiğimde çok şaşırmıştım. birincisi bahaeddin özkişi'yi neden daha önce tanımadım diye, ikincisi böylesi bir eser verebilen yazar üstelik 20-30 sene önce, nasıl el üstünde tutulmak yerine az biliniyor? akıcı bir dil, konulara devrine göre daha geniş bir bakış açısı, ve tabii inceden mesajlar var okuyucuya.
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz

 1  2  3  4  5  İleri

Ana Sayfa | Yeni Çıkanlar | Çok Satanlar | Konu Başlıkları | Yazarlar | Yayınevleri | Arama | Üye Sayfası | Sipariş Takibi |
Ortaklık | Puan Kataloğu | Yardım | Kampanyalar | Kitap Dergisi | Sahaf | Tavsiye |
Bize Ulaşın | Bizimle Çalışmak İçinBasında Biz      


kitapyurdu.com'da ödeme seçenekleri olarak Visa, Master ve Dinners kartlar, Paypal, Havale, EFT ve Posta Çeki kabul edilmektedir.


kartlara taksit yapılmaktadır.
Tel: 0212-519-8720 Faks: 0212-5191584 Örnektepe mh. Pazaraltı sk. No:96 Sütlüce-İstanbul Türkiye
Gizlilik ve Güvenlik Politikası 102www.kitapyurdu.com