Anasayfa
internet kitapcılığında 15. yıl
 
Hoş geldiniz...
Yeni Ziyaretçi Kılavuzu
Ücretsiz üyelik için tıklayınız
Sepetinizde 0 ürün var.

 
Dokuz Işık (Büyük Boy)
Dokuz Işık (Büyük Boy), Alparslan Türkeş10
5
10

Dostlarınızla paylaşmak için tıklayın


Alparslan Türkeş

HAMLE YAYINLARI

"Bizleri Milliyetçi Türkiye'ye götürecek ana ilkeler, temel hedefler Dokuz Işık Doktrininde gösterilmiştir. İdeolojimiz, çağın en dinamik ideolojisi, Türk Milliyetçiliğidir. Dokuz Işık Doktrini ve türk Milliyetçiliği ideolojisini sizlere teslim ve emanet ediyorum. Bunları sonuna kadar savunacak, Türkiye'nin en ücra köşesine kadar yayacaksınız."
A. TÜRKEŞSİTE:www.kitapyurdu.com


  %35   indirimli
Liste Fiyatı: 27,00  TL.Kitapyurdu Fiyatı:17,55  TL.
Tedarik süresi SATIŞ YOK(kitapyurdu.com'da SATIŞ DIŞI)Kazanacağınız puan: 54

1. Hm. Kağıt
672 sayfa
13x19 cm
Karton Kapak
Dili: TÜRKÇE
Bu üründen 3 adet satılmıştır.

İLGİLİ KONULAR:
Siyaset > Siyasal Akımlar
Siyaset > Siyasal Yazılar - Tezler


Yorum Tavsiye Hata Bildirim Webmaster

    Yorum Sayısı: 1-10/12


talip333 06.01.2009 katılan 44 kişi, katılmayan 3 kişi
kitap ideolojik bir yaklaşımdan ziyade Türk milletine kurtuluş yolunu gösteriyor 3 ncü yol adı verilen bu yolda topyekün dışa bağımlı olmadan sınıflara ayrılmamış türkiye için üreten ve çalışan ve neticede toplumca kalkınmış bir Türk milletinin nasıl olacağının temel unsurları anlatılıyor.
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
büyük_009 02.05.2011 katılan 5 kişi, katılmayan 3 kişi
alparslan türkeşin ülkücülere adeta kitabında da belirttiği gibi bir ışık olacak kitaptır.şu anki siyasi manevralara bile gönderme yapan adeta günümüze ışık tutan bir kitaptır.içindeki şu satırlar gerçektende ders niteliğindedir bir fikir jopla silahla önlenemez onu panzehir olan başka bir fikirle önlenebilir diyerek komunist yaklaşımın anca ülkücülük şemsiyesi altında ezileceğini belirtmiştir.okumanızı şiddetle tavsiye ederim
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
ssbbrr 22.10.2010 katılan 1 kişi, katılmayan 4 kişi
bir ideoloji kitabı olmaktan çok günü yorumlayan bir kitap. biraz da sanki gazete makaleleri tadında. Alparslan Türkeş biraz ben yaptım oldu havasına girmiş kitapta. Alparslan Türkeş ideologluk yapamamış olsa da o günün Türkiyesi'ndeki (1978'ler) siyasi havanın nasıl olduğunu gösteriyor olması bakımından yararlı. Bir nevi Türk siyasi tarihi kitabı kılıfına girmiş. yakın siyasi tarihi (1980 öncesi dönemi) anlayabilmek için okunabilir.
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
Ahmet Dere 05.09.2009 katılan 6 kişi, katılmayan 1 kişi
Türk Milleti icin arastirilmis bir doktorin Türkiye'nin Huzur ve Refah icin gereken önlemler uygulanmasi gereken yollar arastirilmis, Türk milleti Azimle calisip uygularsa daha iyi bir söz sahibi olabilir. Herkese tavsiye ederim
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
karsit 14.06.2008 katılan 9 kişi, katılmayan 2 kişi
ülkücülüğü benimsemiş herkesin okuması gereken bir kitap. 9 Işık kitapları arasında (farklı yayınevlerinden) elime ilk ulaşan kitap hamle yayınlarından çıkan kitap. bence saman kağıda da olsa bu kitap tercih edilmeli.
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
cemsungu91 21.03.2008 katılan 12 kişi, katılmayan 4 kişi
dokuz ışık türkiyeyi muasır medeniyetler seviyesine ulaştıracak çağdaşlaşmasını sağlayacak 9 ilkedir Atamızın 6 ilkesinin biraz dana geliştirilmiş versiyonu diyebiliriz her türk gencinin özellikle de Alpaslan Türkeşi sevenlerinin mutlaka edinmesi gereken bir kitap
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
zinDEmokrat 17.01.2008 katılan 3 kişi, katılmayan 6 kişi
tabiki ülkücüyüm diyen herkes okumalı. aslında faydalıda bir eser ancak yeni bir dünya görüşü, bir ideoloji yaratabilecek bir eser olduğunu sanmıyorum. nedeni; sorunları çok güzel teşhis ediyor ancak çözüm üretme konusunda yeterli değil. yani dokuz ışıkçı dünya görüşü diye bir şeyin var olabileceğini sanmıyorm.
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
yarenimx 28.02.2007 katılan 4 kişi, katılmayan 1 kişi
dokuz ışık ülkücülerin örgütlenmeleri yolunda dikkat edilmesi gereken ögretileri kapsıyor...tamamen zıt bir görüşe sahip olmama rağmen okudum bu kitabı..çünkü 'insan bilmediğinin düşmanıdır'ilkesine inanıyorum...merak ediyorsanız okuyun..bir ideolojinin sunumu en nihayetinde..
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
Batur1360 13.11.2006 katılan 5 kişi, katılmayan 1 kişi
Hep sloganlarla büyüdük. Ülkücü olduk. Çoğu insanın gözünde de iyi ama basiretsiz insanlardık.

İşte yıllar önce bu kitabı okuduğumda kuru söylemlerin ve nutukların ne kadar ötesinde bir davanın mücadelesinin verildiğini anladım.

Bu kitaba sadece üç yorumun yazılmış olduğunu görmek beni gerçekten çok üzdü.
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
Fatih Kaya 03.01.2005 katılan 7 kişi, katılmayan yok
millet olarakbugün yaşadığımız bütün sıkıntıların çözümlemelerinin formüle edildiği bir kitap. ister milliyetçi olun ister olmayın bu kitap ülkesini ve milletini seven herkesin okuması gereken bir kitap.
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz

 1  2  İleri

Ana Sayfa | Yeni Çıkanlar | Çok Satanlar | Konu Başlıkları | Yazarlar | Yayınevleri | Arama | Üye Sayfası | Sipariş Takibi |
Ortaklık | Puan Kataloğu | Yardım | Kampanyalar | Kitap Dergisi | Sahaf | Tavsiye |
Bize Ulaşın | Bizimle Çalışmak İçinBasında Biz      


kitapyurdu.com'da ödeme seçenekleri olarak Visa, Master ve Dinners kartlar, Paypal, Havale, EFT ve Posta Çeki kabul edilmektedir.


kartlara taksit yapılmaktadır.
Tel: 0212-519-8720 Faks: 0212-5191584 Örnektepe mh. Pazaraltı sk. No:96 Sütlüce-İstanbul Türkiye
Gizlilik ve Güvenlik Politikası 102www.kitapyurdu.com