Anasayfa
internet kitapcılığında 15. yıl
 
Hoş geldiniz...
Yeni Ziyaretçi Kılavuzu
Ücretsiz üyelik için tıklayınız
Sepetinizde 0 ürün var.

 
Sonsuz Nur 2 (Ciltli- Şamua)
Sonsuz Nur 2 (Ciltli-Şamua) , M. Fethullah Gülen10
7
10

Dostlarınızla paylaşmak için tıklayın


M. Fethullah Gülen

NİL YAYINLARI

Yıllardan beri binlerce defa yer değiştirenler; yer değiştirip kendilerine tutunacak bir dal arayanlar; o sistemden bu sisteme, o ekolden öbür ekole koşuşup duranlar, bütün bu çırpınıp durmaların fiyasko ile neticelendiğini görüyor ve şimdiye kadar hiç fiyasko görmemiş Hz. Muhammed (sallallâhu aleyhi ve sellem) mektebine koşuyorlar.
İnsanların gönüllerini coşturacak kadar o gönüllere fer veren Efendiler Efendisi'ni acaba kendi kıymeti ölçüsünde anlatabildik mi?..
Hayır! Eğer beşeriyet O'nu tanısaydı, O'nun için mecnun olur, yollara düşerdi; ruhları O'nun yâd-ı cemîli sarınca burnunun direği sızlar ve gözleri yaşlarla dolardı, dolardı da, O'nun pâk semtine, peygamberlik dünyasına, tertemiz iklimine girebilmek için ürperir, O'nun aşkının ateşiyle yanan kalbinin küllerine hayat gelsin diye rüzgârın önüne katılır ve hep oraya doğru sürüklenirdi...
Akıl ve havsalamız alsa da almasa da, sineler O Şem'a'ya, O Güneş'e pervanedir., çok yakın bir gelecekte, şimdiye kadar bir türlü O'na koşamayıp da kış sinekleri gibi takılıp yolda kalan derbeder ve perişan akıllar, yolda kalışlarına pişman olacak ve ellerini dizlerine vurarak: "Biz niye pervane olup O'na koşmadık?" diyeceklerdir. O zaman belki de birçoğu için her şey bitmiş olacak...

Sonsuz Nûr, sevgi, hoşgörü ve müsamaha da Nebi ikliminin maharetli bir el tarafından ilmî metodla resmedilişidir.
Sonsuz Nûr, duygu, düşünce, ilim, mânâ ve ruhta insanlığın görüp göreceği en muhteşem medeniyetin kurucusu, varlığın manası ve özü, yaratılış ağacının çekirdeği ve meyvesi, insanlığın iftihar tablosu Rahmet Peygamberi Hz. Muhammed'in (sallallahu aleyhi ve sellem) en büyük Nebi ve Resul olmasının yanında O'nun (sallallahu aleyhi ve sellem) en mütevazı kul; dost ve düşmanın ittifakıyla, hem bir devlet adamı, hem yenilmez bir komutan, hem en büyük bir terbiyeci ve kılavuz, hem en büyük bir düşünce insanı olarak "İnsanlardan bir insan" olma hususiyetiyle günümüz nesillerine tanıtıyor.SİTE:www.kitapyurdu.com
  %20   indirimli
Liste Fiyatı: 20,00  TL.Kitapyurdu Fiyatı:16,00  TL.
Tedarik süresi yaklaşık 4 günKazanacağınız puan: 32

Yayın Yılı: 2008
640 sayfa
Şamuha Kağıt
13,5x19,5 cm
Ciltli
ISBN:9753152211
Dili: TÜRKÇE
Bu üründen 127 adet satılmıştır.

İLGİLİ KONULAR:
İslam > Kültür

Sonsuz Nur 2 (Ciltli- Şamua)

M. Fethullah Gülen
16,00  TL.

2015 Yazarlar Ajandası


7,00  TL.
İKİLİ TEKLİF
Toplam 23,00  TL olan kitapları birlikte alın
19,00  TL ödeyin.
Bu ürüne ait diğer ikili teklifler
Ya da kendi teklifinizi kendiniz oluşturun

İLGİLİ ÜRÜNLER YAZARDAN KONUDAN
Geri
BU ÜRÜNÜ ALANLARIN İLGİLENDİKLERİ ÜRÜNLER
İleri

Çizgimizi Hecelerken / Prizma- 8 (Karton Kapak)

M. Fethullah Gülen
7,20  TL.

Kader

M. Fethullah Gülen
5,60  TL.

Ölçü veya Yoldaki Işıklar

M. Fethullah Gülen
6,40  TL.

İnancın Gölgesinde 2

M. Fethullah Gülen
6,80  TL.

Ruhumuzun Heykelini Dikerken

M. Fethullah Gülen
5,20  TL.

Yorum Tavsiye Hata Bildirim Webmaster

    Yorum Sayısı: 1-10/10


gumuskadeh 31.12.2007 katılan 15 kişi, katılmayan 4 kişi
Peygamberimizin hayatını en anlaşılır şekilde anlatan kitap bence.
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
dnz.er 03.04.2010 katılan 6 kişi, katılmayan 2 kişi
Peygamber Efendimiz 'in (s.a.v.) aile, toplum, askeri hayatı ve daha birçok yönleri hakkında bilgi verilmiş. O'nun alemlere nasıl bir rahmet olduğunu bu kitabı okuyunca daha iyi anlayacaksınız. Sonsuz Nur'un O'nu anlamada kendi adınıza atacağınız büyük bir adım olacağı kanaatindeyim.
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
cemile08 28.07.2009 katılan 6 kişi, katılmayan 3 kişi
kesinlikle mükemmel ötesi..başucu kitabımız olmalı bence...bir sürü kitap yazıldı efendmiz(s.a.v) ile ilgili fakat sonsuz nur lar gerçekten nura açılan pencerelerdir...allah yazanın yar ve yardımcısı olsun...
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
karakule636 27.08.2008 katılan 5 kişi, katılmayan 3 kişi
Birinci kitaptan sonra arası açılmadan okunacak akıcılıkta bir kitap.Özellikle cahiliye döneminin eşsiz tasviriyle öne çıkıyor ve diğer siyer kitaplarından farkını ortaya koyuyor.
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
lermontov 15.07.2008 katılan 4 kişi, katılmayan 2 kişi
Klasik siyer kitaplarından farklı bir kitap çoğu siyer kitabında bulamayacağınız çok ilgin şeyler var bence döne döne tekrar be takrar okunmalı..
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
fulunyucel 09.03.2008 katılan 5 kişi, katılmayan 2 kişi
Hz. Muhammed (sav)'in hayatını anlatan çok güzel bir kitap. Kitabı okuduktan sonra yanlış bildiğim birçok şeyin doğru şeklini öğrendim. Peygamberimizin o devrin günlük yaşamında nasıl bir insan olduğuna, ailesi ve çocuklarına karşı nasıl davrandığına dair bir kitap. Tavsiye ederim.
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
prıncessofdark 20.08.2007 katılan 4 kişi, katılmayan 3 kişi
EL-EMİN ADI İLE ANILAN PEYGAMBER EFENDİMİZİN HAYATI HAKİKATEN BİR NUR GİBİ İŞLEYECEK GÖNÜLLERİMİZE.O KADAR GÜZEL KALEME ALINMIŞ EN GÜZEL ANLATIMLAR YER ALIYOR.VAZZ KONUŞMALRINDAN DERLENMİŞ OLMASI İSE BU KİTABA DAHA FAZLA AYRICALIK TANIYOR BENCE.SEVGİ.MÜSAMAHA VE SEVGİYİ İÇİNDE BARINDIRAN ENDER KİTAPLARDAN BİRİ.KALEMİ SAĞLAM OLAN BİR HOCA TARAFINDAN YAZILMIŞ OLMASI BU SERİYE AYRI BİR GÜZELLİK KATMIŞ.
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
adibatmaz 13.03.2007 katılan 7 kişi, katılmayan 3 kişi
Efendimiz(sav) in hayatini en güzel sekilde kaleme alinmis bir eseri okumak isteyenler,onun(sav) ve sahabilerinin hayatindan kendilerine rehber yapmak isteyenler,inandiklari dinin o el-emin lakapli peygamberin hayatini sanki sinema perdesinde izliyormuscasina rahat ve usanmamadan takip edeceginiz 3 kitaptan olusan bu eseri tavsiye ederim.
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
Turgay Uslu 21.03.2003 katılan 10 kişi, katılmayan 4 kişi
O, Muhterem Fethullah Gülen Hocaefendi'nin mevzu ile ilgili vaaz ve konuşmalarından derlendi. Belki, bizzat Hocaefendi'nin kaleminden çıkmayışı eser için bir eksiklikti;fakat onun tashihinden geçme imtiyazı bu eksikliği telafi etmiştir."Sonsuz Nur", sevgi, hoşgörü ve müsamahada Nebi ikliminin maharetli bir el tarafından ilmi metodla resmedilişidir."Sonsuz Nur" ilahi ahlakla ahlaklanma öğretisidir.
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
Mustafa Altıntop 03.01.2003 katılan 15 kişi, katılmayan 41 kişi
Bu kitap tabiri uygunsa türünün en güzel örneği. Size de anlatmışlardır ama ben yine de anlatayım. Aynı kitabın Arapçası Arabistanda ilk defa okunduğunda bu kitabı o kadar beğenmişler ki demişler bu tarihi bu kadar güzel anlatan bir kitap yok.
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz

 1 

Ana Sayfa | Yeni Çıkanlar | Çok Satanlar | Konu Başlıkları | Yazarlar | Yayınevleri | Arama | Üye Sayfası | Sipariş Takibi |
Ortaklık | Puan Kataloğu | Yardım | Kampanyalar | Kitap Dergisi | Sahaf | Tavsiye |
Bize Ulaşın | Bizimle Çalışmak İçinBasında Biz      


kitapyurdu.com'da ödeme seçenekleri olarak Visa, Master ve Dinners kartlar, Paypal, Havale, EFT ve Posta Çeki kabul edilmektedir.


kartlara taksit yapılmaktadır.
Tel: 0212-519-8720 Faks: 0212-5191584 Örnektepe mh. Pazaraltı sk. No:96 Sütlüce-İstanbul Türkiye
Gizlilik ve Güvenlik Politikası 103www.kitapyurdu.com