Anasayfa
internet kitapcılığında 15. yıl
 
Hoş geldiniz...
Yeni Ziyaretçi Kılavuzu
Ücretsiz üyelik için tıklayınız
Sepetinizde 0 ürün var.

 
Betty Blue
Betty Blue, Philippe Djian,Ayşen Ekmekçi10
4
10

Dostlarınızla paylaşmak için tıklayın


Philippe Djian

AYRINTI YAYINLARI

Eleştirmenlerce bir mit, içtenlikle ve cesurca kaleme alınmış bir roman olarak nitelendirilen Betty Blue, barlarda çalışan bir kadınla bir musluk tamircisinin, yani sıradan insanların, yani anti-kahramanların aşklarını yaşamak ve kaderlerini değiştirmek için verdikleri mücadeleyi anlatır. Kadın, çağdaş dünyanın sahteliklerine ve alçaklıklarına karşı öfkesini dizginlemeyen biridir. Hayata karşı çırılçıplaktır, korunmasızdır, hiçbir hesabı yoktur. Erkek, yalnızlık ve nesnelerin anlamsızlığı konusunda deneyimli, isyanını gerçekleştiremediği için kendini için için yiyen bir kuşağa mensuptur. Minyatür bir hayat kurmak için dünyanın ıssız bir köşesine gider. Bir kitap yazar ve unutur. Akşamları bira içerek güneşin batışını seyretmeye razı olur. Bir gün kadın öfkesiyle, dişiliğiyle, sahiciliğiyle gelir. Erkeğin öfkesinin de giderek ateşlendiği cehennemin ayrıntılarına doğru uzanan bir yolculuğa beraber çıkarlar...SİTE:www.kitapyurdu.com
  %20   indirimli
Liste Fiyatı: 25,00  TL.Kitapyurdu Fiyatı:20,00  TL.
Tedarik süresi yaklaşık 2 günKazanacağınız puan: 40
Çeviren: Ayşen Ekmekçi
Yayın Yılı: 2013
3. Hm. Kağıt
368 sayfa
13x19,5 cm
Karton Kapak
ISBN:9755391770
Dili: TÜRKÇE
Bu üründen 88 adet satılmıştır.

İLGİLİ KONULAR:
Edebiyat > Roman (çeviri)
Orijinal Dil > Fransızca

Betty Blue

Philippe Djian
20,00  TL.

2015 Yazarlar Ajandası


7,00  TL.
İKİLİ TEKLİF
Toplam 27,00  TL olan kitapları birlikte alın
23,00  TL ödeyin.
Bu ürüne ait diğer ikili teklifler
Ya da kendi teklifinizi kendiniz oluşturun

İLGİLİ ÜRÜNLER YAZARDAN KONUDAN
Geri
BU ÜRÜNÜ ALANLARIN İLGİLENDİKLERİ ÜRÜNLER
İleri

Böğürtlen Kışı

Sarah Jio
10,10  TL.

Beyaz Kale

Orhan Pamuk
12,33  TL.

Mart Menekşeleri

Sarah Jio
10,10  TL.

Sürtüşmeler

Philippe Djian
7,68  TL.

Yatak Odasında Felsefe

D.A.F. Marquis De Sade
11,20  TL.

Yorum Tavsiye Hata Bildirim Webmaster

    Yorum Sayısı: 1-10/10


shadywessa 18.08.2014 katılan 14 kişi, katılmayan yok
Bu bir aşkın öyksü. Tembel bir adam sorunlu bir kadın hasta bir aşk. Gidişatı belirsiz sonu dehşet verici bir aşk. Gerçekten insan şöyle bir sallayan ayaklarınızı yerden biraz kaldırıp sonra tüm gücüyle sizi tekrar yere vuracak bir kitap.
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
laves25 13.09.2013 katılan 2 kişi, katılmayan 1 kişi
Daha tutkuku bir aşk görmedim diyebilirim. İz bırakan kitaplar listesine dahil edilebilir. Okuduktan sonra filmi de izlenmeli. Benim okuduğum baskının çevirisinde ara ara hatalar vardı. Fakat bu durum kitabın mükemmelliğine gölge düşürmedi. Ayrıntı yayınevi kitabı tekrar basmış. Uzun süredir basımı yoktu. Kitabyurdunda da 12.09.2013 tarihi itibariyle tekrar satışa çıkmış. Hem alın okuyun hem de hediye edin derim.
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
iskli 23.08.2013 katılan 2 kişi, katılmayan yok
Bana göre mutlaka okunması gereken roman kategorisindeki kitaplardan biri. Müthiş gerçekçiliğe sahip bir yapıt. Sıradan insanların iç dünyasına ışık tutması ve hislerini okuyana hissettirmesi açısından özel bir roman. Okuyan pişman olmayacaktır.
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
Zelig 16.07.2012 katılan 1 kişi, katılmayan 1 kişi
Yazarın sinir bozucu bir sadeliği var. Sayfaların arasına yerleştirdiği cümlelerle anlatımı hareket kazanıyor ama bu cümleler 50-60 sayfada bir geldiğinden pek tesir etmiyor .. İlk defa bir kitap için "Filmi uyarlaması daha iyi" dedim... Filmini izlemelisiniz. Kitap filmin süssüz bir yazıyla kağıda aktarılmışı çünkü.
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
birazbettyblue 17.11.2011 katılan 2 kişi, katılmayan yok
Hayatımda okuduğum en güzel kitaptı. Betty ve Zorg o kadar gerçekçi anlatılmış ki; hala onlarla yaşıyor gibiyim. Okuduktan kısa bir süre sonra filmini de izledim. Kitabı herkese tavsiye ediyorum. Okuduktan sonra bende büyük değişimler oldu.
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
marla7 08.11.2010 katılan 2 kişi, katılmayan yok
kitaptan uyarlama bir filmi de çekilmiştir. romandan uyarlanan filmler arasında başarılı olmuş nadir filmlerden biridir. elbette kitap çok çok daha iyidir. bu kitab okuduktan sonra hayata bakış açınız değişiyor. bir felsefesi var demiyorum lakin davranış psikolojisini derinden irdeleyen bir kitap. yaşayacaksam böyle bir aşk yaşamayı arzu ederim ama gerçekten fantastik ve tutku dolu hazin bir aşk öyküsü. kesinlikle bir nefeste okuyabilceğiniz bir kitap. oldukça sürükleyici ve anlatımı dili çok sert. içinizdeki bastırılmış öfkelere merhem oluyor sizin dışardaki sesiniz oluyor. şiddetle tavsiye ediyorum. okumadan geçmeyiniz.
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
yazarsrt 01.09.2010 katılan 3 kişi, katılmayan yok
okuduğum en sürükleyici kitaplardan. kısa zamanda bitiriliyor. konusu,anlatılışı çok güzel. kitabı okurken sonu hakkında tahminlerde bulunmaya başladım. ancak hiç beklemediğim bi sonla karşılaştım. gerçekten şaşırtıcı.
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
frozenheart 20.08.2010 katılan 2 kişi, katılmayan yok
başlarda kitap elinizde akıp gidiyor ama içinizde pek fazla duygu uyandırmıyor. fakat sonlara yaklaştıkça kendinizi onların yerine koyduğunuzu hissediyorsunuz. betty'yle birlikte sinirlenip anlatıcıyla birlikte hüzünlenmeye başladığınızda artık kitabın esiri oluyorsunuz. ve sondan önceki bölümde betty için ağladığınızda kafanızda bir çok şeyi de sorgulama fırsatı buluyorsunuz. sade diline rağmen etkileyici bir roman.
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
SALTY 30.04.2008 katılan 6 kişi, katılmayan yok
Kitap gerçekten çok güzel. Zaten anlatımda ki sadelik sizi hemen kitabın sayfaları arasında sürükleyecek. Okurken zevk alacaksınız. Karma karışık bir hikaye ile boğuşmuyorsunuz. İşte edebiyat bu! herkese tavsiye ediyorum...
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
Ömer Taha Güvenek 31.01.2005 katılan 2 kişi, katılmayan 4 kişi
Djian'ın üslubu Bukowski üslubuna yakın.O tarzdan hoşlananlar zevkle okuyabilirler.Romanın filmi romandan çok daha güzel.Seyredebilecekseniz okumadan önce seyredin filmini.İyi romanların filmi kötü,kötü romanların filmi iyi olur görüşü doğru ise betty blue kötü bir roman oluyor.Benim için kötü veya iyi değil zira filmin arkasından okuduğum için değerlendirmeme filmin bıraktığı tesir de katılacak ve yanılabileceğim.
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz

 1 

Ana Sayfa | Yeni Çıkanlar | Çok Satanlar | Konu Başlıkları | Yazarlar | Yayınevleri | Arama | Üye Sayfası | Sipariş Takibi |
Ortaklık | Puan Kataloğu | Yardım | Kampanyalar | Kitap Dergisi | Sahaf | Tavsiye |
Bize Ulaşın | Bizimle Çalışmak İçinBasında Biz      


kitapyurdu.com'da ödeme seçenekleri olarak Visa, Master ve Dinners kartlar, Paypal, Havale, EFT ve Posta Çeki kabul edilmektedir.


kartlara taksit yapılmaktadır.
Tel: 0212-519-8720 Faks: 0212-5191584 Örnektepe mh. Pazaraltı sk. No:96 Sütlüce-İstanbul Türkiye
Gizlilik ve Güvenlik Politikası 104www.kitapyurdu.com