Anasayfa
internet kitapcılığında 15. yıl
 
Hoş geldiniz...
Yeni Ziyaretçi Kılavuzu
Ücretsiz üyelik için tıklayınız
Sepetinizde 0 ürün var.

 
Kişilik Bozuklukları
Kişilik Bozuklukları, James F. Masterson,Betül Taylan Bozkurt,Tuğrul Veli Soylu8
6
10

Dostlarınızla paylaşmak için tıklayın


James F. Masterson

LİTERA YAYINCILIK

Narsisistik, Borderline, Şizoid, Antisosyal, Paranoid, Histriyonik ve Obsesif-Kompulsif bozukluklar gibi kişilik bozukluklarının ele alındığı bu kitabın amacı, kişilik bozukluklarının tutarlı, derinlemesine ve çağdaş bir tanımına duyulan eksikliği gidermektir. Ayrıca kitap Masterson’un da ifade ettiği gibi yazarın “gelişimsel kendilik” ve “nesne ilişkileri” yaklaşımının durumunu yirmi beş yılın gelişmeleri ışığında yeniden değerlendirip güncelleştirmektedir.
Sözü edilen konu kitapta kuram, klinik ve tedavi olmak üzere üç bölümde ele alınmaktadır. İlk bölümde annenin veya çocuğun ilk bakıcısının, çocuğun normal gelişiminde ve borderline bozukluğundaki rolü incelenmektedir. Bu bölümde gelişimsel kendilik ve nesne ilişkileri yaklaşımı vb. yaklaşımların ilk ortaya çıktığı zamanda ve bu gün nasıl ele alındığı anlatılmakta, çocuğun gelişiminde annenin rolünü önemseyen ve onun değerini indirgeyen yaklaşımlar karşılaştırılmaktadır. Kitabın ikinci bölümü olan klinik bölümde ise “kişilik bozukluklarına psikodinamik yaklaşım” ve “kişilik bozuklukları arasındaki farklar” gibi teşhisle ilgili konular incelenmektedir. Tedaviye yönelik son bölüm ise ödipal çatışma ve narsisistik savunmalar, yakınlık, nevrotik savunmalar ve kayıp problemi gibi hususları vaka örnekleriyle ele alarak konuya açıklık kazandırmaktadır. SİTE:www.kitapyurdu.com


  %40   indirimli
Liste Fiyatı: 22,00  TL.Kitapyurdu Fiyatı:13,20  TL.
Tedarik süresi SATIŞ YOK(TÜKENMİŞ)Kazanacağınız puan: 30
Çeviren: Betül Taylan Bozkurt/ Tuğrul Veli Soylu
Yayın Yılı: 2013
Orjinal Adı: The Personality Disorders
360 sayfa
Kitap Kağıdı
13,5x21 cm
Karton Kapak
ISBN:9756329498
Dili: TÜRKÇE
Bu üründen 240 adet satılmıştır.

İLGİLİ KONULAR:
Psikoloji > İnceleme
Orijinal Dil > İngilizce


Yorum Tavsiye Hata Bildirim Webmaster

    Yorum Sayısı: 1-6/6


bgdbgd 27.08.2011 katılan 2 kişi, katılmayan yok
kitap nesne ilişkileri kuramı ve bağlanma kuramları ile kişilik bozukluklarını açıklamaya çalışıyor. ayrıca vaka örnekleri de veriliyor. dili biraz ağır geldi.
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
Kamil Özkan Mercin 22.06.2011 katılan 12 kişi, katılmayan yok
Nesne ilişkileri ile ilgili yüzeysel bilgim olmadığı için anlamakta zorlandığım bu kitabı alanla ilgili çalışma yapan bütün arkadaşlara tavsiye ediyorum. Kitap psikanaliz ve nesne ilişkileri kuramına dayanarak kişilik bozukluklarını örneklerle güzel işlemiş.
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
emregunemre 05.09.2009 katılan 11 kişi, katılmayan yok
Psikanaliz-Nesne İlişkileri Kuramı ve Gelişim Kuramları'na hakim olmayan biri için çok ağır bir kitap. James Masterson'un Psikanalist olduğunu unutmayın. Geniş vak'a örnekleriyle oluşturulmuş çok faydalı bir kitap.
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
kitaplargüzeldir 06.02.2014 katılan 1 kişi, katılmayan yok
oldukça merak ettiğim bir konu olmasından dolayı ilgimi çekti aslında herkesin bilmesi gerekenler.. nedense insan bir konuyu önemli bulunca herkesin bilmesi istiyor
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
jabanero 10.08.2011 katılan 3 kişi, katılmayan yok
konunun ilgililere değil ustalığına yaklaşmışlara ya da ustalarına yönelik kaleme alındığı ama mutlaka okunması gereken bir kitap. ayrıntılı bilgi sahibi olmayanların başka bir kaç kitap okuyup sonra ikinci basamak olarak bu kitaba geçmesini öneririm.
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
şahzaman 21.11.2009 katılan 5 kişi, katılmayan yok
kitap kişilk bozukluklarını klein ve masterson yaklaşımıyla ele almış,psikanalizle ilgili yeterli bilginiz olmadan okursanız faydalanmak zor,fakat freud ve eno-freudcular la ilgili az çok bilginiz varsa,hem kuram,hem terapi örnekleriyle çok faydalı ve zorlayıcı bir kitap...
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz

 1 

Ana Sayfa | Yeni Çıkanlar | Çok Satanlar | Konu Başlıkları | Yazarlar | Yayınevleri | Arama | Üye Sayfası | Sipariş Takibi |
Ortaklık | Puan Kataloğu | Yardım | Kampanyalar | Kitap Dergisi | Sahaf | Tavsiye |
Bize Ulaşın | Bizimle Çalışmak İçinBasında Biz      


kitapyurdu.com'da ödeme seçenekleri olarak Visa, Master ve Dinners kartlar, Paypal, Havale, EFT ve Posta Çeki kabul edilmektedir.


kartlara taksit yapılmaktadır.
Tel: 0212-519-8720 Faks: 0212-5191584 Örnektepe mh. Pazaraltı sk. No:96 Sütlüce-İstanbul Türkiye
Gizlilik ve Güvenlik Politikası 103www.kitapyurdu.com