Anasayfa
internet kitapcılığında 15. yıl
 
Hoş geldiniz...
Yeni Ziyaretçi Kılavuzu
Ücretsiz üyelik için tıklayınız
Sepetinizde 0 ürün var.

 
Giderken Bana Bir Şeyler Söyle
Giderken Bana Bir Şeyler Söyle, Mustafa Ulusoy9
78
10

Dostlarınızla paylaşmak için tıklayın


Mustafa Ulusoy

TİMAŞ YAYINLARI

İnsanların yolu iki şeye, aşka ve ölüme mutlaka düşer. “İnsanın Temel Acıları” üçlemesinin ilk romanı Aynalar Koridorunda Aşk’ta yolu aşka düşenlerin ruhsal durumlarını irdeleyen Psikiyatrist Mustafa Ulusoy, üçlemenin ikinci romanını yolu ölüme düşen insanlar üzerine kuruyor. Ölümü anlatırken dönüp aşka bir kez daha bakıyor. Aşkın güçsüzlüğüne karşın, ahlakın varlığa özen göstermek olduğunu temel alan yazar, ancak özen gösterilen ilişkinin derin bir bağlanma sağlayabileceğini söylüyor.

Dr. Mavi bu sefer yolu ölüme, kayıplara düşenler karşısında çaresizliğe kapılıyor, onları dinledikçe kendi ölümüne saplanıp kalıyor. Sözcükleri kendine bile yetmeyince Beyaz’ın bilgece açıklamalarına ve teselli edici sözlerine sığınıyor. Kırmızı, kaybettiği aşkını bulduğunu düşündüğü an yeniden kaybediyor. Turuncu sonuncusu oğlu olmak üzere üç büyük kayıp yaşayarak üç karanlıktan geçiyor. Kahverengi sürekli “ya kaybedersem” diyerek hayatını kaybediyor. Gri hayatının “her anı”nı kaybetme korkusuna kızları ayartarak çare arıyor. Lacivert ve Turkuaz kaybettikleri oğulları Haki’ye yeniden kavuşuyorlar. Eflatun ölmeden önce eldivenlerini Dr. Mavi’ye bırakarak “Beni unutma!” demek istiyor. Mor’un cüzdanından çıkan kız resmi annesini hüzünlendiriyor. Yıllar sonra açılan kutudan iki dolmakalem ve iki cüzdan çıkıyor…

Sonunda Dr. Mavi, Turuncu, Kahverengi, Kırmızı, Gri, diğerleri ve elbette bilge dostu Beyaz’la birlikte insanın temel acılarından ölümü katman katman açıyor. Gerçek ya da muhayyel acılardan geçen, ölümü çeşitli biçimlerde tecrübe eden kahramanlarımız, insanoğlunun kaçınılmaz yazgısıyla barışmanın yollarını keşfediyorlar.

Mustafa Ulusoy, Giderken Bana Bir Şeyler Söyle’de ölümle birlikte hayatı, ayrılığı, babalığı, yoksunluğu, kederi, dostluğu, öfkeyi, tanıklığı, varoluşsal işe yaramayı, yalnızlığı ama özellikle öykülerimizin yalnızlıktan ve sessizce ölmekten nasıl kurtulacağını anlatıyor.

Ölümü gülümsetiyor Ulusoy, Ölüm Meleği’ni hepimize arkadaş kılıyor.

“İnsanın ölümden korkar gibi görünmesi bir yanılsamadır. İnsan, aslında yokluktan, yokluğun getireceği sonsuz ayrılıktan özellikle de kendinden sonsuz ayrılmaktan korkar. Ölümse, hem ayıran hem birleştirendir. Ayrılmak için ölmek gerekir. Ama buluşmak için de ölmek gerekir. Ölüm gibi ikili bir yapısı olan başka bir durum yoktur. Bu yönüyle ölüm ikili, zıt bir duygu uyandırır insanda. Onu çekici kılan, cazip hale getiren, taçlandıran da budur.”

“Ben yalnız ölmemeye takıldım. Rahatladım, gülümsedim. İlk kez ölümü okurken sıkıntı hissetmedim. Ulusoy ölümü gündelik hayatımıza alıyor. Kabul buyurun, o var, diyor. Ölüm sırasındaki yalnızlığımızı giderdikten sonraki soru, peki ya şimdi? Ölüm sonrası için bize hayata benzeyen, sıcak bir ortam sunuyor.

İnançlı olun ya da olmayın ölüm sonrası için inanç neredeyse yegâne çıkıştır. İnanç şanstır, denir. Bunu bir kez daha fark ediyorsunuz. ‘İnsan ölünce ölümün içinden geçer’ diyor Mustafa Ulusoy. ‘Hayat ölüme giderken geçilen bir süreçtir.’ Benim için kitabın cümlesi budur.

Özel bir konu, özel bir kitap.”

Uzman Dr. Gülcan Özer SİTE:www.kitapyurdu.com
  %25   indirimli
Liste Fiyatı: 16,00  TL.Kitapyurdu Fiyatı:12,00  TL.
Tedarik süresi Aynı GünKazanacağınız puan: 24

Yayın Yılı: 2013
Kitap Kağıdı
272 sayfa
13,5x21 cm
Karton Kapak
ISBN:9752638501
Dili: TÜRKÇE
Bu üründen 2268 adet satılmıştır.

İLGİLİ KONULAR:
Edebiyat > Roman (yerli)

Giderken Bana Bir Şeyler Söyle

Mustafa Ulusoy
12,00  TL.

Gün Olur Asra Bedel

Cengiz Aytmatov
9,80  TL.
İKİLİ TEKLİF
Toplam 21,80  TL olan kitapları birlikte alın
20,75  TL ödeyin.
Bu ürüne ait diğer ikili teklifler
Ya da kendi teklifinizi kendiniz oluşturun

İLGİLİ ÜRÜNLER YAZARDAN KONUDAN
Geri
BU ÜRÜNÜ ALANLARIN İLGİLENDİKLERİ ÜRÜNLER
İleri

Elif Gibi Sevmek

Hikmet Anıl Öztekin
9,75  TL.

Sabah Uykum

Ahmet Batman
9,05  TL.

Bukre

Kahraman Tazeoğlu
11,46  TL.

Hanedan

Selman Kayabaşı
9,60  TL.

Tarık Tufan Seti (5 Kitap)

Tarık Tufan
42,00  TL.

Yorum Tavsiye Hata Bildirim Webmaster

    Yorum Sayısı: 1-10/187


cancer_ 13.01.2015 katılan 1 kişi, katılmayan yok
Dokunaklı.. Çok iyi..
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
__hns__ 07.01.2015 katılan 1 kişi, katılmayan yok
Ölümü sevmek içi birebir. Okumalı ve okutmalısnız.
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
said ünlü 08.12.2014 katılan 1 kişi, katılmayan yok
güzel bir kitap akıcı okunabilir..
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
sevincdemirci 24.11.2014 katılan 1 kişi, katılmayan yok
Ölüm ve geride bıraktıkları... çok güzel
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
Medine Kamış 03.07.2014 katılan 27 kişi, katılmayan 2 kişi
Mustafa ulusoy kitabı okurken size terapi yapıyormuş gibi hissetmenize sebep oluyor.kendi iç sesinizle konuşturarak sorularınızın cevabını yine size bulduruyor.içinde anlatılan kişi ve olaylar arasında mutlaka size benzeyen yönler ve sorunlarla karşılaştıyor.kitaptan bazı cümleleri hafızanıza kazıyacaksınız.kesinlikle okuyun ve etrafızda ölüm gerçeği ile yüzleşemeyenlere okutun.ayrıca ilişki üzerine yaptığı konuşmaları çok beğendim.ahlak varlığa özen göstermek ise bir ilişkiye özen göstermek en büyük ahlaki erdemdir.harika bir kitap.altını çize çize ve kişileri olayları kendinizce yorumlayarak okuyun.hayatınızda iz bırakacak kadar değerli bir kitap olduğunu düşünüyorum
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
wucowuco 22.01.2014 katılan 1 kişi, katılmayan yok
Psikolojik olarak insanın temel düşüncelerini derinden işliyor.Okurken hissediyor ve empati kuruyorsunuz herkese tavsiye ederim.
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
nghnrsln 09.01.2014 katılan 23 kişi, katılmayan yok
bazı yerlerdeki açıklamalar öğretmenin ders anlatması ama örnek vermemesi niteliği taşısa da zevkle okuduğum, okurken bol bol altını çizdiğim ve işaretlemeler yaptığım değerli bir kitap.kesinlikle alınmalı ve okunmalı diye düşünüyorum.insanı düşündüren ufkunu açan kitaplardan....
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
ubeyde14 01.12.2013 katılan 1 kişi, katılmayan 4 kişi
bu nasıl bir kitap, okurken bitsede gitsek dediğim bir kitap.
insan biraz çalışır bunun üzerinde, tamam konu güzel fakat ne anlatıyorsun arkadaş
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
yıldırım pınar 28.10.2013 katılan 4 kişi, katılmayan yok
okurken gerçekten kendinizi bir terapistin yanında hissedebilirsiniz. olaylar bazen üzücü olsada dr. beyaz çok güzel tavsiyelerde bulunuyor , her gidenden birşeyler istiyor, " çünkü giderken söylenenler kalırken yaşananların bir özetidir." ...
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
Enes Söyler 30.09.2013 katılan 2 kişi, katılmayan yok
köşe yazılarından yakından tanıdıgımız mustafa ulusoy'un ilk kitabını okuyacagım . umarım beklentılerımı karsılayan bir kitap olur diye umuyorum .
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz

 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  İleri

Ürünün diğer baskıları için Tıklayınız
İLGİLİ KAMPANYALAR
İlgili Kampanyalar

Sibel Eraslan

Zemzem'in Annesi Hazreti Hacer kitabını sizler için imzaladı

Ana Sayfa | Yeni Çıkanlar | Çok Satanlar | Konu Başlıkları | Yazarlar | Yayınevleri | Arama | Üye Sayfası | Sipariş Takibi |
Ortaklık | Puan Kataloğu | Yardım | Kampanyalar | Kitap Dergisi | Sahaf | Tavsiye |
Bize Ulaşın | Bizimle Çalışmak İçinBasında Biz      


kitapyurdu.com'da ödeme seçenekleri olarak Visa, Master ve Dinners kartlar, Paypal, Havale, EFT ve Posta Çeki kabul edilmektedir.


kartlara taksit yapılmaktadır.
Tel: 0212-519-8720 Faks: 0212-5191584 Örnektepe mh. Pazaraltı sk. No:96 Sütlüce-İstanbul Türkiye
Gizlilik ve Güvenlik Politikası 101www.kitapyurdu.com