Anasayfa
internet kitapcılığında 15. yıl
 
Hoş geldiniz...
Yeni Ziyaretçi Kılavuzu
Ücretsiz üyelik için tıklayınız
Sepetinizde 0 ürün var.

 
Moskof Cariye Hürrem
Moskof Cariye Hürrem, Demet Altınyeleklioğlu9
61
10

Dostlarınızla paylaşmak için tıklayın


Demet Altınyeleklioğlu

ARTEMİS YAYINLARI

Haremden saltanata giden tehlikeli yolda yürüyen bir kadın.

Hürrem, tarihi gerçekler ve kimi gerçek karakterler kullanılarak kurgulanan bir roman ve yazarımız Demet Altınyeleklioğlu, kendi hayalgücünün ürettiği müthiş bir Hürrem hikayesi anlatırken, 16. Yüzyılın saray atmosferine, kokusuna, rengine, dokusuna ve duygusal haritasına da yeniden hayat veriyor 16. yüzyılın özellikle ilk yarısına hiç kuşkusuz

Osmanlı Hakanı Kanuni Sultan Süleyman, İngiltere Kralı Sekizinci Henry ve Kutsal Roma Germen İmparatoru Şarlken damgasını vurmuştu. Bu hükümdarların iktidar mücadesi ve savaşları kadar aşkları da tarihin seyrini değiştirdi. Sultan Süleyman ve güzel cariyesi Hürrem, Sekizinci Henry’nin başını kestirerek öldürdüğü iki kraliçesinden biri olan Anne Boleyn ve Şarlken’in Avrupa’yı din savaşlarına sürüklemesinde

başrolü oynayan karısı Isabella…

Birbirini tanımayan bu üç güzel kadının, hemen hemen aynı yıllarda iktidar mücadelesi verdiği üç saray, romanlara, filmlere, TV dizilerine ilham veren büyük aşklara, inanılmaz entrikalara, komplolara, kanlı cinayetlere sahne oldu.

Fakat bu öykülerin hiçbiri; haremle, dünyanın en kudretli hükümdarı

Sultan Süleyman arasındaki tehlikeli yolda yürüyen

Hürrem’in macerası kadar masalsı değildi.
  %20   indirimli
Liste Fiyatı: 28,00  TL.Kitapyurdu Fiyatı:22,40  TL.
Tedarik süresi Aynı GünKazanacağınız puan: 44

Yayın Yılı: 2013
Kitap Kağıdı
813 sayfa
13,5x21 cm
Karton Kapak
ISBN:6054228201
Dili: TÜRKÇE
Bu üründen 2204 adet satılmıştır.

İLGİLİ KONULAR:
Edebiyat > Tarihi Roman

Moskof Cariye Hürrem

Demet Altınyeleklioğlu
22,40  TL.

Kış Bahçesi

Kristin Hannah
16,25  TL.
İKİLİ TEKLİF
Toplam 38,65  TL olan kitapları birlikte alın
37,40  TL ödeyin.
Bu ürüne ait diğer ikili teklifler
Ya da kendi teklifinizi kendiniz oluşturun

İLGİLİ ÜRÜNLER YAZARDAN KONUDAN
Geri
BU ÜRÜNÜ ALANLARIN İLGİLENDİKLERİ ÜRÜNLER
İleri

Bizi Birleştiren Oyun

Sue Miller
12,00  TL.

Bahçemde Yeşeren Umutlar

Debbie Macomber
12,00  TL.

2666

Roberto Bolano
22,75  TL.

Gözlerini Sımsıkı Kapat

John Verdon
13,37  TL.

Duyguların Rengi

Kathryn Stockett
15,60  TL.

Yorum Tavsiye Hata Bildirim Webmaster

    Yorum Sayısı: 1-10/318


selennselenn 14.11.2014 katılan 2 kişi, katılmayan yok
Moskof Cariye Hürrem kitabıyla başlayan seri, Demet Altınyeleklioğlu' nun yazmış olduğu mükemmel bir seridir. Tarihe, entrikaya ve aşka meraklı bir okursanız hepsi bir arada... Son derece sürükleyici olan bu kitabı bir çırpıda merakla okuyacaksınız.
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
asmin6 18.02.2014 katılan 1 kişi, katılmayan 1 kişi
alıp almamak konusunda çok tereddüte düşmüştüm ama okuduğuma değdi gerçekten biraz gerçekler biraz kurguyla gerçekten çok güzel bir kitap olmuş
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
DUYGUHAMSİ 30.11.2013 katılan 4 kişi, katılmayan 2 kişi
roman olduğu için süslemek,abartmak gereği var farkındayım.yine de gerçekten yaşamış ve bir dönem tarihimize damgasını vurmuş insanların bazı sayfalarda fazlasıyla gerçek dışı yansıtıldığını düşünüyorum.özellikle tarihi romanlarda cinsellik konusu ketum işlenmeli.
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
canan61 29.07.2013 katılan 3 kişi, katılmayan 1 kişi
İnsanı etkileyen bir kitap olayların yaşanmış olmasının da payı büyük tabi. Ben çok severek ve çabucak okudum. Okumak isteyenler kitabın kalınlığından korkmasın sayfalar birbirini kovalayarak okuyacaksınız bundan şüpheniz olmasın.
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
ozzz_misir 15.03.2013 katılan 18 kişi, katılmayan 4 kişi
Çok etkileyici bir kitap. Evet Hürrem çok dalavereler çevirmiş; bir çok insanın da katline sebep olmuş bir kadın ama ya Hürrem ve çocukları yaşayacaktı ya da diğerleri.. Tahta oturabilmek için babasını, kardeşlerini öldürtmüş padişahlar varken Hürrem'in yaptıklarının çok da yanlış olmadığını gördüm ben bu kitapta.. Çok kalın ama o kadar akıcı ki elinizden bırakamıyorsunu; yine de okumanız biraz uzun sürebilir çünkü bazı yerleri dönüp tekrar okumak isteyebilirsiniz..
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
vkrky 18.02.2013 katılan 15 kişi, katılmayan 6 kişi
Kitap sürükleyici ama fazlaca kurgulanmış. Yazarın hayal gücü ya da hayalleriyle dolu diyebilirim. Ayrıca verdiği onca zarara ve iki yüzlülüğüne rağmen Hürrem; körpecik ,yavrucak ,zavallıcık diye genelde masumlaştırılmış gibi. Çevirdiği entrikalar kan dondurucu. Gerçektende tarihin gidişatını değiştirmiş. Şehzade Mustafa'ya atılan iftiranın çok benzerini kendi oğlunun yaşamasını da görmeden ölmeseymiş dedim içimden.
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
Hilal Koç 21.01.2013 katılan 2 kişi, katılmayan 1 kişi
Kitabı satın aldım ve uzun süre başlamadım.Başladığımdaysa elimden bırakamadım.Demet Atınyeleklioğlu nun diğer tarih kitaplarınıda alıp seri yapmayı düşünüyorum.çok güzel kurgulanmış.
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
büşrakrdmn 17.01.2013 katılan 4 kişi, katılmayan yok
bence bazı şeyler çok abartılmış resmen burda hürremin kanuni yi aldattığı ve sarı selimin sultandan olmadığı ima ediliyor tamam bu bir roman ama yinede tarihi konularda bir kitap yazılıyorsa o kadarda zan altında bırakılmamalı insanlar diye düşünüyorum hele söz konusu dünyaya hükmetmiş bir osmanlı sultanıysa bu tür olumsuzlukların yanında akıcı bir dille yazılmız ve okuyucuya merak aşılayan bir yapıt olmuş okunmaya değer bir kitap tavsiye ederim ama bir roman olup kurgu olduğu unutulmamak kaydıyla okunmalı
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
Ersa Kerem 27.11.2012 katılan 6 kişi, katılmayan 2 kişi
Sayfa sayısına bakarak çok uzun olduğunu düşünebilirsiniz ama öyle sürükleyici ki elinizden bırakamıyorsunuz. Bana göre tek sorun kitapın gerçekliği. Kitapda dönem ve kişiler gerçekten var olmuş ama yaşadıkları tamamen kurgulanmış gibi duruyor. Okumanızı tavsiye ederim.
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
Yaprak Bilmen 12.11.2012 katılan 13 kişi, katılmayan 2 kişi
Bugüne kadar okuduğum en gerçekçi ve doğru bilgileri barındıran Hürrem Sultan kitabı...İlk başta sayfa adedine bakınca bitmeyecek gibi geliyor.Ama yazarın o kadar güzel bir anlatımı varki en fazla 2-3 günde bitiriveriyorsunuz...Daha bu kitabı okurken hemen Cariyenin Kızı Mihrimah kitabının siparişini verdim.Şimdi ona başladım eminim oda aynı hızda bitecektir..Herkese tavsiye ederim...
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz

 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  İleri

Ürünün diğer baskıları için Tıklayınız

Ana Sayfa | Yeni Çıkanlar | Çok Satanlar | Konu Başlıkları | Yazarlar | Yayınevleri | Arama | Üye Sayfası | Sipariş Takibi |
Ortaklık | Puan Kataloğu | Yardım | Kampanyalar | Kitap Dergisi | Sahaf | Tavsiye |
Bize Ulaşın | Bizimle Çalışmak İçinBasında Biz      


kitapyurdu.com'da ödeme seçenekleri olarak Visa, Master ve Dinners kartlar, Paypal, Havale, EFT ve Posta Çeki kabul edilmektedir.


kartlara taksit yapılmaktadır.
Tel: 0212-519-8720 Faks: 0212-5191584 Örnektepe mh. Pazaraltı sk. No:96 Sütlüce-İstanbul Türkiye
Gizlilik ve Güvenlik Politikası 103www.kitapyurdu.com