Anasayfa
internet kitapcılığında 15. yıl
 
Hoş geldiniz...
Yeni Ziyaretçi Kılavuzu
Ücretsiz üyelik için tıklayınız
Sepetinizde 0 ürün var.

 
Depresyon
Klinik Uygulamada Bilişsel- Davranışçı Terapi
Depresyon & Klinik Uygulamada Bilişsel-Davranışçı Terapi, Doç. Dr. Hakan Türkçapar10
1
10

Dostlarınızla paylaşmak için tıklayın


Doç. Dr. Hakan Türkçapar

HYB YAYINLARI

"Klinik Uygulamada Bilişsel-Davranışçı Terapi: Depresyon" adını taşıyan bu kitap bilişsel terapi alanında temel bilgilere sahip ve bu terapiyi uygulamaya çalışan profesyonellere yardımcı olmayı amaçlıyor. Kitabın içeriğini, klinisyenierin en çok karşılaştıkları rahatsızlıklardan olan depresyonun bilişsel-davramşçı tedavisi oluşturuyor. Kitap, depresyonun genel tanımı, klinik özellikleri, bilişsel-davranışçı modeli, bilişsel davranışçı terapinin depresyon tedavisinde kullanımına ilişkin kiinik çalışmalar ve ardından depresyona özgü büİşsel-davramşçı tedavi protokolünün detaylı ve uygulamaya dönük biçimde aktarılması ve uygulamayı örnekleyen terapi görüşmelerinden oluşuyor. Örnek görüşmelerin büyük, çoğunluğu gerçek hastalarla yapılan görüşmelerin kişisel detaylar değiştirilerek dönüştürülmesiyle oluşurken, bazıları da bu konudaki klasik uygulama ve görüşme örneklerinden yararlanarak hazırlanmış kurgusal metinlerdir.

Kitap, bifişscl-davramşçı terapinin depresyona İİİşkin uygulamalarının zeminini oluşturan kuramsal bilgileri de içeriyor. Bu bölümde klinisyenierin depresyona ilişkin önemli ilke ve kavramlarını tekrar gözden geçirmeleri amaçlanmış.

Psikoterapi alanı ne yazık ki bilim dışı uygulamaların içine sızmasına oldukça elverişli bir alandır. Oysa bilişsel-davranışçı terapi tamamıyla deneysel bir bilim olan bilişsel psikoloji ve davranış biiimi İlkelerine dayanır. Bu temel bilgilerin üzerine kapsamlı bir psikopatoloji bilgisinin eklenmesiyle iyi bir bilişsel-davranışçı terapistin sahip olması gereken kuramsal zemin oluşur. Bütün kitap boyunca ana hedef, bilişsel-davranışçı terapinin yalın, açık, anlaşılır, bilimsel verilere dayanan bİçemîni buna uygun biçimde aktarmaya çalışmak olmuştur. SİTE:www.kitapyurdu.com


  %22   indirimli
Liste Fiyatı: 70,00  TL.Kitapyurdu Fiyatı:54,60  TL.
Tedarik süresi SATIŞ YOK(TÜKENMİŞ)Kazanacağınız puan: 110

Yayın Yılı: 2009
430 sayfa
1. Hm. Kağıt
14x21 cm
Ciltli
ISBN:9753001724
Dili: TÜRKÇE
Bu üründen 52 adet satılmıştır.

İLGİLİ KONULAR:
Psikoloji > Yöntem
Psikoloji > İnceleme


Yorum Tavsiye Hata Bildirim Webmaster

    Yorum Sayısı: 1-4/4


omerpdr 11.10.2011 katılan 34 kişi, katılmayan yok
hakan türkçapar psikoloji alanında çalışanlara yönelik bilişisel-davranışçı kuram ekseninde hazırlamış olduğu bu kitap ile depresyonu sistematik olarak ele almış. doyurucu, mantıklı ve tutarlı bir içeriğe sahip bu kitabı ruh sağlığı alanında çalışan meslektaşlarıma tavsiye ederim
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
bgdbgd 27.08.2011 katılan 1 kişi, katılmayan yok
kitap psikoterapi üzerine yazılmış kitaplar içinde en doyurucu olanlardan biri. profesyonellere yönelik bir kitap oldupu için içerisinde mesleki terimler var. psikoterapi alanında bilgi kazanmak isteyenler için çok önemli kaynaklardan birisi.
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
selim PİŞTOF 30.05.2013 katılan 1 kişi, katılmayan yok
İki şeyi adamakıllı öğrenmek istiyorsun farzedelim. Bunlardan biri depresyon diğeri depresyonun bilişsel davranışçı terapisi. Bunlara bir de o hep aradığımız "psikoloji kitabı olsun, bilimsel olsun, ve yerli olsun" arzusunu doyurmasını da ekle. İşte bu isteklerine cevap veren bir kitap. Ayrıca söyleyeyim; Psikiyatri, psikoloji ve psikolojik danışmanlık işi yapan kişilere hitap ediyor. Yani psikoloji meraklıları için keyifli olmayabilir.
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
dussokagi 31.08.2009 katılan 5 kişi, katılmayan 2 kişi
kitabı aldım okudum. Psikoloji öğrencisi olarak gayet güzel bir kaynak, psikoterapist alanındaki tüm öğrencilere yavsiye ederim.
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz

 1 

Ana Sayfa | Yeni Çıkanlar | Çok Satanlar | Konu Başlıkları | Yazarlar | Yayınevleri | Arama | Üye Sayfası | Sipariş Takibi |
Ortaklık | Puan Kataloğu | Yardım | Kampanyalar | Kitap Dergisi | Sahaf | Tavsiye |
Bize Ulaşın | Bizimle Çalışmak İçinBasında Biz      


kitapyurdu.com'da ödeme seçenekleri olarak Visa, Master ve Dinners kartlar, Paypal, Havale, EFT ve Posta Çeki kabul edilmektedir.


kartlara taksit yapılmaktadır.
Tel: 0212-519-8720 Faks: 0212-5191584 Örnektepe mh. Pazaraltı sk. No:96 Sütlüce-İstanbul Türkiye
Gizlilik ve Güvenlik Politikası 102www.kitapyurdu.com