Anasayfa
internet kitapcılığında 15. yıl
 
Hoş geldiniz...
Yeni Ziyaretçi Kılavuzu
Ücretsiz üyelik için tıklayınız
Sepetinizde 0 ürün var.

 
Bozgunda Fetih Rüyası (Cep Boy)
Bozgunda Fetih Rüyası (Cep Boy), Beşir Ayvazoğlu10
10
10

Dostlarınızla paylaşmak için tıklayın


Beşir Ayvazoğlu

KAPI YAYINLARI

Balkan Harbi, İttihat ve Terakki diktatoryası, Babıâlî Baskını, suikastlar, Birinci Dünya Harbi, dağılan koca bir imparatorluk, Mondros Mütarekesi ve Anadolu’da başlatılan Millî Mücadele… İnanlımız bir hızla cereyan eden ve millet olarak kaderimizi derinden etkileyen bu trajik olaylar ve büyük acılar ortasında, yeni edebî iddialar ve kırık dökük şiirlerle Paris’ten henüz dönmüş Üsküplü genç bir şairin kendini gerçekleştirme çabası… Bozgunda Fetih Rüyası’nda, şair ve fikir adamı olarak kişiliği yakın tarihimizin bu en zor yılında, 1912-1922 yılları arasında belirginleşen Yahya Kemal’in hayatı ve şiir dünyasının oluşumu Açık Deniz şiiri ekseninde bir roman gibi kurgulanarak anlatılıyor. SİTE:www.kitapyurdu.com


  %20   indirimli
Liste Fiyatı: 9,90  TL.Kitapyurdu Fiyatı:7,92  TL.
Tedarik süresi SATIŞ YOK(TÜKENMİŞ)Kazanacağınız puan: 14

Yayın Yılı: 2010
475 sayfa
Kitap Kağıdı
10,5x17,5 cm
Karton Kapak
ISBN:6054322176
Dili: TÜRKÇE
Bu üründen 193 adet satılmıştır.

İLGİLİ KONULAR:
Edebiyat > İnceleme


Yorum Tavsiye Hata Bildirim Webmaster

    Yorum Sayısı: 1-8/8


mar_ing 05.01.2015 katılan 1 kişi, katılmayan yok
Beşir Ayvazoğlu'ndan ders alanlar bilir hemen hemen her ders mutlaka Yahya Kemal ile ilgili değişik bir bilgi verir öğrencilerine. Bu kitap da bütün bilgilerini anlattığı çok şahane bir yapıt olmuş.
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
hebefren 08.02.2014 katılan 1 kişi, katılmayan yok
yahya kemal anca bu kadar güzel anlatılır.akıcı dil kullanılmış.sürüklüyor insanı
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
DemirAyşe 05.01.2014 katılan 26 kişi, katılmayan yok
Edebiyat, tarih ve siyaset bağlamında ele alınmış biyogrofik bir roman. Ayvazoğlu çalışmasında son derece titiz davranmış ve mükemmel bir kurguyla bizleri büyük şairimizin hayatıyla buluşturmuş.. Büyük bir zevkle okuyabileceğiniz ve edinimler kazanabileceğiniz bir kitap. Okumanızı tavsiye ederim.
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
andy86 21.03.2013 katılan 11 kişi, katılmayan yok
Ayvazoğlu bu kitabında Türk şiirinin büyük isimelerinden biri olan Yahya Kemal'in hayatını biyografik roman çerçevesine dahil ederek kurguluyor. Bu bakımdan okuyucuya yer yer zor okunabilir etkiler yapması muhtemel. Fakat türün bir gereği bu. Bunların yanında Kemal'i yakından tanımak isteyen herkes bı kitabı edinmeli..
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
nuvanzan 23.12.2012 katılan 1 kişi, katılmayan 3 kişi
hiç akıcı değil sıkıldım
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
snrl 04.06.2013 katılan 1 kişi, katılmayan yok
Yahya kemal biyografisi,olarak gözükse'de edebiyat,tarih ve siyaset name akışı yoğun olan bir eser.1880-1960 lı yılları kapsayan ,bir zaman dilimi içindeki,yakın tarihin ideolojik,tarihi ,edebiyatı,ve önemli birçok şahsiyetin az yada çok bilgisini veren güzel bir eser.mütareke havasını ve etkisini günümüze taşıyarak, empati kurmamızı sağlayan, bugünde benzer olaylarla bir kıyas yapmamızı anımsatan değerli bilgiler ihtivediyor.kütüphanenizde olmalı.
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
nihan-neyzen 05.02.2011 katılan 3 kişi, katılmayan yok
YAHYA KEMAL'İ TANIMAK, ANLAMAK İSTEYEN KİŞİLER İÇİN BAŞUCU KİTABI. SIKICI OLMAYAN BİR DİLLE ANLATILMIŞ. YAZAN KİŞİ DE ÖENMLİ TABİ. BEŞİR AYVAOĞLU'NUN KİTAPLARI EDEBİYATLA İLGİLENENLER İÇİN VAZGEÇİLMEZDİR. TAVSİYE EDİLİR.
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
Adem Artan 04.10.2010 katılan 3 kişi, katılmayan yok
Beşir Ayvazoğlu'nun başucu edilmesi gereken kitaplarından biri daha. "Eve Dönen Adam"ın biyografisini roman tarzında kaleme alan Beşir Ayvazoğlu, hem tarihi, hem de edebiyatı büyük bir ahenkle birleştirip sizi hem Yahya Kemal'e, hem de kendisine hayran bırakıyor. Bu sayede büyük şairin hayatını, eserlerini ve dönemin siyasi ve edebî atmosferini adeta içinde yaşıyormuş ya da izliyormuşçasına takip ediyorsunuz. Kitabı okurken bu eserden güzel bir senaryo çıkar diye düşündüm. Yahya Kemal hakkında hem derli toplu, hem de kucaklayıcı bir eser. Cep boy olması da başka bir avantaj. Edebiyat, hele de Yahya Kemal meraklılarına ısrarla tavsiye ederim.
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz

 1 

Ürünün diğer baskıları için Tıklayınız

Ana Sayfa | Yeni Çıkanlar | Çok Satanlar | Konu Başlıkları | Yazarlar | Yayınevleri | Arama | Üye Sayfası | Sipariş Takibi |
Ortaklık | Puan Kataloğu | Yardım | Kampanyalar | Kitap Dergisi | Sahaf | Tavsiye |
Bize Ulaşın | Bizimle Çalışmak İçinBasında Biz      


kitapyurdu.com'da ödeme seçenekleri olarak Visa, Master ve Dinners kartlar, Paypal, Havale, EFT ve Posta Çeki kabul edilmektedir.


kartlara taksit yapılmaktadır.
Tel: 0212-519-8720 Faks: 0212-5191584 Örnektepe mh. Pazaraltı sk. No:96 Sütlüce-İstanbul Türkiye
Gizlilik ve Güvenlik Politikası 104www.kitapyurdu.com