Anasayfa
internet kitapcılığında 15. yıl
 
Hoş geldiniz...
Yeni Ziyaretçi Kılavuzu
Ücretsiz üyelik için tıklayınız
Sepetinizde 0 ürün var.

 
Türkiyede Çağdaş Düşünce Tarihi
Türkiyede Çağdaş Düşünce Tarihi, Hilmi Ziya Ülken10
4
10

Dostlarınızla paylaşmak için tıklayın


Hilmi Ziya Ülken

ÜLKEN YAYINLARI

Türkiye'de Çağdaş Düşünce Tarihi, Tanzimat sonrası düşünce yaşamımızın gelişimini ve ülkemizdeki bütün düşünce akımlarını sergiliyor. Kendi alanında tek kaynak sayılması gereken ve bir ansiklopedi niteliği taşıyan bu yapıtın bir başka önemi de bugün geniş bir okur yığınının yararlanmadığı süreli yayın organlarını süzgeçten geçirmesi. Yapıt Namık Kemal'den Ziya Gökalp'e, Ali Suavi'den Mustafa Suphi'ye, Dr. Abdullah Cevdet'ten Hikmet Kıvılcımlı'ya, Beşir Fuat'tan Prens Sabahattin'e, Yusuf Akçura'dan Ahmet Ağaoğlu'na, A.Hamdi Başar'a dek uzanan geniş bir alanda Türk Düşünce yaşamının gelişmesini bütün zenginliğiyle göz önüne seriyor.SİTE:www.kitapyurdu.com


  %20   indirimli
Liste Fiyatı: 30,00  TL.Kitapyurdu Fiyatı:24,00  TL.
Tedarik süresi SATIŞ YOK(kitapyurdu.com'da SATIŞ DIŞI)Kazanacağınız puan: 56

Yayın Yılı: 1998
515 sayfa
1. Hm. Kağıt
16x23,5 cm
Karton Kapak
ISBN:9759509326
Dili: TÜRKÇE
Bu üründen 233 adet satılmıştır.

İLGİLİ KONULAR:
Siyaset > Siyasal Düşünce
Siyaset > Siyasal Hayat (Türkiye)


Yorum Tavsiye Hata Bildirim Webmaster

    Yorum Sayısı: 1-9/9


blusk 02.10.2011 katılan 1 kişi, katılmayan yok
Kütüphanenizde mutlaka bulunması gereken bir baş yapıt... osmanlı zamanından gelen düşünce adamları hakkında merak ettiklerinize ulaşabileceğiniz başarılı bir yapıt
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
ABACI23 02.09.2011 katılan 32 kişi, katılmayan yok
hilmi ziya ülken'in en önemli eserlerinden biri. osmanlı'dan cumhuriyete düşünce tarihimizin macerasını anlatıyor. klasik ve modern düşüncelerin nasıl ortaya çıktığı, aralarındaki süreklilik ve/veya kopuşların tarihi. işin ilginci niyazi berkes'in türkiye'de çağdaşlaşma kitabı ile bilikte düşünce tarimizi üzerine az bulunur kaynaklarıdan biri olmasna karşılık yaygın bir şekilde kitapçı raflarında bulunmaması. kitap zaten ilk olarak konya'da bir yaynevi tarafından basılmış. demek istanbul'daki muhteşem yayınevlerimiz neşretmeye lâyık görmemişler.
1966 yılında yayınlanan bu kitap uzun yıllar baskı yapmamış sonra 1990lı yıllarda ülken yayınları tekrar basmış.alanında çok önemli bir kitap.
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
Kemal Çiçek 18.03.2008 katılan 15 kişi, katılmayan 1 kişi
kitabı birçok kitabın kaynakça bölümünde gördüğüm için tereddüt etmeden aldım yazar çok ciddi bir kaynak taramsı yaptıktan sonra bu kitabı yazmış ve düşünceler o kadar güzel özetlenmiş ki kitap başlı başına anlattığı dönem için en büyük kaynak
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
mmizmir 01.04.2007 katılan 29 kişi, katılmayan 2 kişi
gerçekten harika bir kitap,özelliklede Türkiye Tarihi'ne merakı olanlar okurken keyif alabilecekleri bir kitap.Türk Düşünce Tarihi hakkında ciddi bir bakış açısı kazandırabiliyor.Almayı düşünen varsa mutlaka alsın ve okusun derim.
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
ydasli 26.06.2009 katılan 1 kişi, katılmayan 1 kişi

Metin Hilmi Ziya Ülkenin başyapıtı bir metindir. Herkesin kütüphanesinde olması gereken müthiş bir kaynak kitap. Çağdaş düşüncenin ele alındığı harika bir kitap. Kitapta çağdaş düşünürlerden Bedii Nuri’den Ziya Gökalp’e, Satı Bey’den Prens Sebahattin’e, Ahmet Şuayp’ten Rızz Tevfik’e kadar birçok düşünür düşünceleri ile alınmıştır. Kitap demek doğru olmaz derya deniz bir eser.
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
simyacı1982 05.12.2008 katılan 1 kişi, katılmayan yok
kitap değil bu bir üniversite. yoğun bir çalışmanın ürünü olduğu belli.çağdaş düşünceyi yani türkiyenin dönüşümünü merak eden eşsiz bir eser.
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
Kitap, ihtiyaçtır... 03.03.2006 katılan 2 kişi, katılmayan 1 kişi
Hilmi Ziya Ülken'in "Türkiye'de Çağdaş Düşünce Tarihi" adlı kitabı günümüzde hala aşılamamış bir kaynaktır. Gerek felsefe ve gerekse sosyoloji öğrencileri için baş eserdir. Osmanlı'nın son yılları, Tanzimat, Islahat, 1. ve '. Meşrutiyet ve Osmanlı ve Cumhuriyet dönemine katkıları olan düşün adamlarımız hakkında detaylı bilgilerin yer aldığı birincil bir kaynak. Kütüphanenizde bulunması gereken bir eser.
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
Emrah Güzel 03.03.2006 katılan 4 kişi, katılmayan yok
hilmi ziya nın bu kitabı türkiye modernleşmesi üzerine müthiş bir eser özellikle tanzimnat ve cumhuriyet dönemindeki sosyal dönüşümler ve siyasi kadroların döneme ilişkin politikaları eleştirel bir dille ele alınmış. özellikle türk uluslaşma sürecinin bütün nyönleri
ele alınmış.
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
referg 10.10.2003 katılan 6 kişi, katılmayan yok
Kitabın tanıtımında geçtiği üzere gerçekten mükemmel bir eser. Kitabın ön sözünde otuz üç yıllık bir çalışmanın ürünü olduğu yazıyor. Gerçekten emek harcanmış bir eser. Türkiye'nin düşünsel açından geldiği noktanın bir sistemetik ve kişilere dayanan tarihi ve Hilmi Ziya Ülken adına yakışan bir eser.
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz

 1 

Ana Sayfa | Yeni Çıkanlar | Çok Satanlar | Konu Başlıkları | Yazarlar | Yayınevleri | Arama | Üye Sayfası | Sipariş Takibi |
Ortaklık | Puan Kataloğu | Yardım | Kampanyalar | Kitap Dergisi | Sahaf | Tavsiye |
Bize Ulaşın | Bizimle Çalışmak İçinBasında Biz      


kitapyurdu.com'da ödeme seçenekleri olarak Visa, Master ve Dinners kartlar, Paypal, Havale, EFT ve Posta Çeki kabul edilmektedir.


kartlara taksit yapılmaktadır.
Tel: 0212-519-8720 Faks: 0212-5191584 Örnektepe mh. Pazaraltı sk. No:96 Sütlüce-İstanbul Türkiye
Gizlilik ve Güvenlik Politikası 102www.kitapyurdu.com