Anasayfa
internet kitapcılığında 15. yıl
 
Hoş geldiniz...
Yeni Ziyaretçi Kılavuzu
Ücretsiz üyelik için tıklayınız
Sepetinizde 0 ürün var.

 
Açıklamalı- Çözümlü 2000 Soruda Gelir Mevzuatı
Açıklamalı-Çözümlü 2000 Soruda Gelir Mevzuatı, Prof.Dr. Muharrem Özdemir10
1
10

Dostlarınızla paylaşmak için tıklayın


Prof.Dr. Muharrem Özdemir

AKİS KİTAP

Maliye Bakanlığının yeniden yapılanma süreci içerisinde gerek kurum içi ve gerekse kurum dışından personel alımı hızla devam etmektedir. Teşkilatımız bu noktada, Devlet Memurları Kanunu’nun 3 temel ilkesi olan “liyakat, kariyer ve sınıflandırma” çerçevesinde unvanlar arası geçiş kolaylığı sağlanmakta ve periyotlar halinde kurum içi yükselme sınavları açmaktadır.

Bu nedenledir ki Maliye Bakanlığı her yıl Mesleki Eğitim Kursları yanında kurum içi yükselme sınavları ile büyük bir okul olma özelliği taşımaktadır. Vergi Dairesi Başkanlıkları da eğitim müdürlükleri aracılığıyla bu sürece olumlu katkı sağlamakta ve periyotlar halinde eğitim programları düzenlemektedir. Bu eğitim sürecinde yer alan biri olarak sınava hazırlanan birçok personelin dile getirilen konu güncel ve toplu olarak gelir ve gider mevzuat setinin olmayışı noktasına serzeniş idi. Bu eksiklik karşısında ve mesleki sınavlara hazırlanan meslektaşlarımın elinde güncelliğini kaybetmiş kitapları görünce meslek sınavlarına yönelik olarak “3000 Soruda Gelir ve Gider Mevzuatı Soru Bankası”nı hazırlama fikri bende doğmuş ve 2008 yılında kaleme aldığım bu kitap teşkilatın her kademesinde takdir toplamış ve zaman geçmeden tükenmiştir.

Belirtmek isterim ki, kurum içi açılan Vergi Dairesi Müdürlüğü, Milli Emlak Müdürlüğü, Personel Müdürlüğü, Saymanlık Müdürlüğü, Şube Müdürlüğü, Muhasebe Müdürlüğü ve Yardımcılıkları ile Muhasebe Uzmanlığı, Milli Emlak Uzmanlığı, Gelir Uzmanlığı ve İç Denetçilik ve Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik sınavlarının temel özelliği çoktan seçmeli sorulardan oluşmasıdır. “3000 Soruda Gelir ve Gider Mevzuatı Soru Bankası” Gelir ve Gider şeklinde ayrıma tabi tutulmuş, 2011 mevzuatı esas alınarak güncellenmiş ve kitabımız konu anlatımlı- açıklamalı bu hali ile sizlerin beğenisine sunulmuştur.

Başta 6183 Sayılı Amme Alacaklarının Tahsil Usulü Hakkında Kanun olmak üzere birçok kanunda değişiklik yapılmış olup kanun, tebliğ, sirküler, iç genelge ve özelgelerden yararlanarak açıklamalı ve soru çözümlü bu hali ile kitabımıza yeni formasyon kazandırılmıştır.

Bu kapsamda yeni çalışmamız olan “Açıklamalı-Çözümlü 2000 Soruda Gelir Mevzuatı” kitabımız başta Mesleki Eğitim Kursları, Vergi Dairesi Müdür ve Müdür Yardımcılığı, Devlet Gelir Uzmanlığı, Gelir Uzmanlığı olmak üzere Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavir ve Yeminli Mali Müşavirlik sınavları ile mesleki yeterlilik sınavları için asli kaynak niteliğindedir.

Kitabımız, Vergi Usul Kanunu, Gelir Vergisi Kanunu, Katma Değer Vergisi Kanunu, Kurumlar Vergisi Kanunu, Amme Alacaklarının Tahsil Usulü Hakkında Kanun, Özel Tüketim Vergisi, Damga Vergisi, Veraset ve İntikal Vergisi, Harçlar Kanunu, Motorlu Taşıtlar Vergisi Kanunu, Gider Vergileri Kanunu, Değerli Kağıtlar Kanunu ve Genel Muhasebe sorularından olmak üzere toplam 2000 sorudan oluşmaktadır.

Kitabımın hazırlanması aşamasında bana destek olan meslektaşlarımı unutmam büyük haksızlık olur. Kitabımı yetişmemde emeği geçen üstatlarıma ve mesai arkadaşlarıma ithaf eder, kitabımın okurlara faydalı olmasını dilerim. İstanbul- 2011- Ağustos

Muharrem ÖZDEMİR
Vergi Müfettişi SİTE:www.kitapyurdu.com


  %35   indirimli
Liste Fiyatı: 25,00  TL.Kitapyurdu Fiyatı:16,20  TL.
Tedarik süresi SATIŞ YOK(kitapyurdu.com'da SATIŞ DIŞI)Kazanacağınız puan: 30

Yayın Yılı: 2011
562 sayfa
Kitap Kağıdı
16,5x23,5 cm
Karton Kapak
ISBN:6051290508
Dili: TÜRKÇE
Bu üründen 215 adet satılmıştır.

İLGİLİ KONULAR:
Sınavlar > Diğer Sınavlar


Yorum Tavsiye Hata Bildirim Webmaster

    Yorum Sayısı: 1-1/1


smyrna_84 22.04.2012 katılan 4 kişi, katılmayan yok
alanında benzersiz ve alternatifi olmayan bir kitap gelir mevzuatını soru cevaplarla pekiştirmek açısından oldukça faydalı
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz

 1 

Ana Sayfa | Yeni Çıkanlar | Çok Satanlar | Konu Başlıkları | Yazarlar | Yayınevleri | Arama | Üye Sayfası | Sipariş Takibi |
Ortaklık | Puan Kataloğu | Yardım | Kampanyalar | Kitap Dergisi | Sahaf | Tavsiye |
Bize Ulaşın | Bizimle Çalışmak İçinBasında Biz      


kitapyurdu.com'da ödeme seçenekleri olarak Visa, Master ve Dinners kartlar, Paypal, Havale, EFT ve Posta Çeki kabul edilmektedir.


kartlara taksit yapılmaktadır.
Tel: 0212-519-8720 Faks: 0212-5191584 Örnektepe mh. Pazaraltı sk. No:96 Sütlüce-İstanbul Türkiye
Gizlilik ve Güvenlik Politikası 104www.kitapyurdu.com