Anasayfa
internet kitapcılığında 15. yıl
 
Hoş geldiniz...
Yeni Ziyaretçi Kılavuzu
Ücretsiz üyelik için tıklayınız
Sepetinizde 0 ürün var.

 
Mavi Köpeğin Gözleri
Mavi Köpeğin Gözleri, Gabriel Garcia Marquez,Emrah İmre9
17
10

Dostlarınızla paylaşmak için tıklayın


Gabriel Garcia Marquez

CAN YAYINLARI

“Görünmez bir güneş omuzlarımızı ısıtmaya başladı. Ama güneşin varlığı bile ilgimizi çekmiyordu. Mesafe, zaman ve yön kavramımızı kaybetmiş halde orada, nerede olduğunu bilmediğimiz bir yerde oturduk. Yanımızdan birçok ses geçti. ‘Çulluklar gözlerimizi oydu,’ dedik. Seslerden biriyse şöyle dedi: ‘Bunlar gazeteleri fazla ciddiye almışlar.’ Sesler ortadan kayboldu. Bizse öylece, omuz omuza oturmaya devam ettik.”
Rüyalar, kazalar, pişmanlıklar, inanç, özlem ve ölüm... Büyülü gerçekliğin gizemli ve puslu atmosferlerle buluştuğu bu öykülerde Gabriel García Márquez, yatalak bir genç adam, kedisinin bedenine girmek isteyen bir kadın, evladının ölümünün yaraladığı bir anne, ikizi ölen bir kardeş, gözleri çulluklar tarafından oyulan üç adam, kurbanını sabırla bekleyen ölüm meleği gibi birbirinden çok farklı kurgusal ve mitolojik kahramanlara gönderme yapan kişiliklerin, bedensel ve düşünsel hassasiyet anlarını anlatıyor.
Yazarın ilk eserlerini barındıran Mavi Köpeğin Gözleri, Márquez’in 1947-1955 yılları arasında yazdığı on iki öyküden oluşuyor. Kitap, tarzı, temaları, karakterleri ve bilhassa yazarın “Yüzyıllık Yalnızlık’a değişmem,” dediği “Çullukların Gecesi” öyküsüyle bir Márquez şenliği. SİTE:www.kitapyurdu.com
  %30   indirimli
Liste Fiyatı: 13,00  TL.Kitapyurdu Fiyatı:9,08  TL.
Tedarik süresi Aynı GünKazanacağınız puan: 18
Çeviren: Emrah İmre
Yayın Yılı: 2014
Kitap Kağıdı
128 sayfa
13,5x19,5 cm
Karton Kapak
ISBN:9750721908
Dili: TÜRKÇE
Bu üründen 267 adet satılmıştır.

İLGİLİ KONULAR:
Edebiyat > Hikaye (çeviri)
Orijinal Dil > İspanyolca

Mavi Köpeğin Gözleri

Gabriel Garcia Marquez
9,08  TL.

Küçük Mucizeler Dükkanı

Debbie Macomber
12,00  TL.
İKİLİ TEKLİF
Toplam 21,08  TL olan kitapları birlikte alın
19,88  TL ödeyin.
Bu ürüne ait diğer ikili teklifler
Ya da kendi teklifinizi kendiniz oluşturun

İLGİLİ ÜRÜNLER YAZARDAN KONUDAN
Geri
BU ÜRÜNÜ ALANLARIN İLGİLENDİKLERİ ÜRÜNLER
İleri

Hanım Ana'nın Cenaze Töreni

Gabriel Garcia Marquez
7,68  TL.

İyi Kalpli Erendira

Gabriel Garcia Marquez
7,68  TL.

Yaprak Fırtınası

Gabriel Garcia Marquez
9,08  TL.

Şer Saati

Gabriel Garcia Marquez
10,48  TL.

Şili'de Gizlice

Gabriel Garcia Marquez
9,08  TL.

Yorum Tavsiye Hata Bildirim Webmaster

    Yorum Sayısı: 1-10/13


bahadırküçük 19.05.2012 katılan 3 kişi, katılmayan 10 kişi
Kitabın kapağını görünce hayvanlarla ilgili olacağını düşünmüştüm ama ilgisi yok. yazarın dili ve üslubu iyi ama seçtiği konular çok skıcıydı. açıkçası kitabı tavsiye etmem
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
mrl34 27.03.2012 katılan 16 kişi, katılmayan yok
Daha önce Marquez'in olgunluk ve ustalık dönemi eserlerini okuyanlar için kesinlikle okunması gereken kısa ama çok derin hikayeler. Yazarın çıraklık dönemi diyebileceğimiz19-24 yaşları arası yazdığı bu hikayeleri okurken mesajları anlamak adına soyut kavramlara,mitolojik öğelere dikkat etmek gerekir. İlk defa Marquez okumak isteyenler ise bu kitapla başlamasınlar zira yazarın tarzını,uslubunu bilmeden bu hikayeler bazı okuyuculara sıkıcı gelebilir.
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
memedov13 29.12.2011 katılan 9 kişi, katılmayan yok
akılda kalan ve akıcı hikayelerini sevdim
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
09efe 28.11.2011 katılan 9 kişi, katılmayan 1 kişi
Marquez çok güçlü bir yazar.Müthiş cümleler, kelimelerin dansı bu olsa gerek.Şiirsel bir anlatım, müthiş öyküler.Gerçek, rüya, mitoloji hepsi bir arada bir şölen oluşturuyor.
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
derpapalagi 06.09.2014 katılan 1 kişi, katılmayan yok
Büyülü gerçekçilik akımının öncüsü Marquez' den, güçlü üslubunun doruğa ulaştığı 'Yüzyıllık Yalnızlık' tadında, birbirinden okunası öyküler. Özellikle 'Eva Kedisinin İçinde' hayal gücünün sınırlarını zorlayan muhteşem bir öykü.
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
edmonddante 10.06.2014 katılan 3 kişi, katılmayan yok
marquez'in ilk öykülerinden oluşan kitap... büyük bir yazarın yüzyıllık yalnızlıkla zirve yapan büyülü gerçekçiliğinin ilk eserleri... her hikaye şaşırtıcı, düşündürücü... marquez kitaptaki öykülerden biri olan çullukların gecesi adlı eserini yüzyıllık yalnızlık'a değişmeyeceğini söylermiş. kitaptaki öykülerden birini seçmem gerekse çullukların gecesi kaçıncı sırada gelirdi emin değilim. ama birinci sıraya saat altıda gelen kadın adlı öyküyü koyacağıma eminim. dünyanın en güzel ve en orijinal aşk hikayelerinden biridir.
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
mehpoş 09.02.2014 katılan 6 kişi, katılmayan yok
Takipteydim ve heyecanla bekliyordum kitapyurduna teşekkür ederim hemen haber verdikleri için her kitabından inanılmaz keyif aldığım Marquez harikasın...
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
...!!!... 22.10.2013 katılan 7 kişi, katılmayan yok
Özellikle betimlemeler ve durum düşünceleri konusunda ciddi anlamda başarıyı yakalamış eserlerden bir tanesi. Ayrıca Güney Amerika edebiyatından okuyabileceğiniz ilk isim bence G.G.Marquezdir ve bu noktada da eser coğrafi anlamda önem taşımakta. Kitabın basım kalitesini ise çok başarılı bulduğumu ve gözüme herhangi bir yazım, imla ve noktalama yanlışının takılmadığını da belirtebilirim. Okunması gereken edebi anlamda önemli kitaplardan birisi.
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
uag 25.01.2013 katılan 8 kişi, katılmayan yok
Yazar kendini zaten ispatlamış ve müthiş bir anlatım gücüne sahip. Bu kitabı okurken kendinizden geçecek ve her hikayeyi bitirdiğiniz de sona biraz daha yaklaştığınız için üzüleceksiniz.Tüm dünyanın yakından tanıdığı Gabriel Garcia Marquez kaleminden çıkan bu harika eseri en kısa zamanda satın almanız tavsiye olunur.
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
vintagewine 15.01.2013 katılan 9 kişi, katılmayan yok
Her kitabını ayrı ayrı seveceğime eminim çünkü öyle bir dille anlatıyor ki tekrar tekrar okusanız yine heyecanınızı ve merakınızı yitirmezsiniz. Mavi Köpeğin Gözleri de içinde 12 ilginç öykünün bulunduğu bir kitap. Bazı hikayelerin sonuna geldiğinizde içinizin ürperdiğini hissedeceksiniz
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz

 1  2  İleri

Ana Sayfa | Yeni Çıkanlar | Çok Satanlar | Konu Başlıkları | Yazarlar | Yayınevleri | Arama | Üye Sayfası | Sipariş Takibi |
Ortaklık | Puan Kataloğu | Yardım | Kampanyalar | Kitap Dergisi | Sahaf | Tavsiye |
Bize Ulaşın | Bizimle Çalışmak İçinBasında Biz      


kitapyurdu.com'da ödeme seçenekleri olarak Visa, Master ve Dinners kartlar, Paypal, Havale, EFT ve Posta Çeki kabul edilmektedir.


kartlara taksit yapılmaktadır.
Tel: 0212-519-8720 Faks: 0212-5191584 Örnektepe mh. Pazaraltı sk. No:96 Sütlüce-İstanbul Türkiye
Gizlilik ve Güvenlik Politikası 101www.kitapyurdu.com