Anasayfa
internet kitapcılığında 15. yıl
 
Hoş geldiniz...
Yeni Ziyaretçi Kılavuzu
Ücretsiz üyelik için tıklayınız
Sepetinizde 0 ürün var.

 
Hani Tanrı Ölmüştü?
Hani Tanrı Ölmüştü?, Lee Strobel9
21
10

Dostlarınızla paylaşmak için tıklayın


Lee Strobel

UFUK KİTAPLARI

Hani Tanrı Ölmüştü?, 2004 yılında Amerika’da yayınlanan ve yayınlanmasıyla beraber gündeme oturan kitabın Türkçe çevirisi. Kitap New York Times’ın en çok satanlar listesine girmekle kalmadı, bugün halen daha Amerika’da konu hakkında en çok satan kitaplardan biri olmayı sürdürüyor. Kitabı bu denli çekici kılan husus, din ile bilimin buluşma noktalarını, herkesin okuyup anlayabileceği basitlikte sunuyor olması. Bunun için bir gazeteci ve Yale mezunu bir hukukçu olan Lee Strobel, farklı alanlardan bilim adamlarıyla söyleşiler yapıyor. Bu bilim adamları, genellikle Akıllı Tasarım akımının öncü isimleri ve kendileri de çok satan kitapların yazarları.
Kitabın ilk iki bölümünde Strobel bize kendi hayat hikayesini aktarıyor. Gençliğinde ateist olan ve sonrasında dine dönen Strobel, kitabın temel sorusunu bu bölümde soruyor: Bir zamanlar kendisini ateizme sürükleyen bilimin, günümüzde kafasındaki sorulara vereceği farklı cevapları var mı yok mu?
İlk söyleşi, Evrimin İkonları kitabının da yazarı olan Dr. Jonathan Wells ile yapılıyor. Wells, bugün halen daha ders kitaplarımızda kendine yer bulan evrim ile alakalı çizimlerin ve önkabullerin, bilimsel olarak çok uzun yıllar önce yanlışlandığını, hayret verici bir açıklıkla anlatıyor. Buna rağmen bu imajların (Miller deneyi, Haeckel’in embriyo çizimleri, Darwin’in hayat ağacı, maymundan insan ilerleyen çizimler…vs) hala kullanılıyor oluşunu, adeta dini bir bağnazlığa benzetiyor.
İkinci söyleşi, bilim felsefecisi Stephan Meyer ile yapılıyor. Meyer, bilim ile din arasındaki ilişkinin dünü ve bugünü hakkındaki soruları yanıtlıyor ve günümüzde neden bilimsel delillerin bir Tanrı’nın varlığı hipotezini desteklediğini örnekleriyle anlatıyor. Meyer aynı zamanda kendisi ile yapılan yedinci söyleşide de, neden hala hayatın kökeni ile ilgili bir bilimsel açıklama getirilemediğini sorgulayacak ve gerçek açıklamanın nasıl olabileceğini ele alacak.
Üçüncü söyleşi, “kelam argümanı” ile meşhur olan William Lane Craig ile yapılıyor. Craig, aslen Müslüman kelam alimlerinin kullandığı bir akıl yürütmenin, günümüzde de, özellikle Big Bang teorisinin kabulü sonrası nasıl hala Tanrı’nın varlığını bilimsel olarak desteklemeye devam ettiğini anlatıyor. Bu argümanın İslami kökenleri, okuyucunun ilgisini fazlasıyla çekecek gibi durmakta.
Fizikteki delillerin tartışıldığı dördüncü söyleşide Robin Collins, fizik alemindeki hassas denge ile alakalı onlarca akıl almaz örneği birbiri ardına sıralıyor. Evrenin bugünkü halinin nasıl bir mucize olduğunu ve tesadüf eseri meydana gelmesinin imkansızlığını gösteren örneklerden sonra insanın ikna olmaması için, yoğun çaba harcaması gerekiyor.
Gene de kitabın en çarpıcı bölümüne henüz sıra geldi. Astronom Guillermo Gonzales ve felsefeci Jay Wesley Richards, Amerika’da çok ses getiren kitaplarının (Privileged Planet / Ayrıcalıklı Gezegen)adeta bir özetini verdikleri beşinci söyleşide, dünyanın, üzerinde yaşam olabilmesi için evrende ve samanyolunda nasıl en ayrıcalıklı konumda bulunduğunu gösteriyorlar. Üstelik dünya atmosferinin de, evreni gözetlemek için en mükemmel halde bulunuyor oluşu, bir Varlığın hem dünyayı nasıl incelikle konumlandırdığını hem de diğer yarattıklarını gözetlememiz için nasıl bizlere en uygun ortamı bahşettiğini gösteriyor.
Sonraki söyleşi de, en az bir önceki kadar çarpıcı. 20. yüzyılın en önemli 100 kitabından biri seçilen Darwin’ s Black Box / Darwin’in Kara Kutusu’nun yazarı biyokimyager Michael Behe, vücudumuz içerisinde evrim ile açıklanamayacak pek çok biyolojik makinenin dolaştığını anlatıyor. Bunlar öyle karmaşık ve verimli makineler ki, bir benzerlerini insanların yapması hala mümkün değil. Tesadüfi süreçler sonucu oluşmaları ise imkansız… SİTE:www.kitapyurdu.com
  %25   indirimli
Liste Fiyatı: 14,00  TL.Kitapyurdu Fiyatı:10,50  TL.
Tedarik süresi yaklaşık 2 günKazanacağınız puan: 20

Yayın Yılı: 2011
390 sayfa
Kitap Kağıdı
13,5x19,5 cm
Karton Kapak
ISBN:6056240201
Dili: TÜRKÇE
Bu üründen 491 adet satılmıştır.

İLGİLİ KONULAR:
Edebiyat > Roman (çeviri)

Hani Tanrı Ölmüştü?

Lee Strobel
10,50  TL.

Aşkın Gözyaşları 2 / Hz. Mevlana

Sinan Yağmur
6,58  TL.
İKİLİ TEKLİF
Toplam 17,08  TL olan kitapları birlikte alın
16,44  TL ödeyin.
Bu ürüne ait diğer ikili teklifler
Ya da kendi teklifinizi kendiniz oluşturun

İLGİLİ ÜRÜNLER YAZARDAN KONUDAN
Geri
BU ÜRÜNÜ ALANLARIN İLGİLENDİKLERİ ÜRÜNLER
İleri

Sabah Uykum

Ahmet Batman
9,00  TL.

Bukre

Kahraman Tazeoğlu
11,40  TL.

Aramızda Kalsın Tanrı Var

John C. Lennox
11,25  TL.

İnternet Bizi Aptal mı Yapıyor? Yüzeysellik:

Nicholas Carr
8,25  TL.

Aşkın Gözyaşları 2 / Hz. Mevlana

Sinan Yağmur
6,58  TL.

Yorum Tavsiye Hata Bildirim Webmaster

    Yorum Sayısı: 1-10/22


poyralı 19.04.2014 katılan 12 kişi, katılmayan yok
Değişik alanlardaki Teist bilim adamlarının bilimin her alanında "kANITIN GÖTÜRDÜĞÜ YER" olarak."Akılı Tasarım" yani Üstün Akıl olan Allah'a gidişi gösteren bana göre son zamanlarda okuduğum en harika kitap ben üçleme şeklinde okudum" Aramızda kalsın Tanrı var, Darwin'in kara kutusu ve bu kitap.Usta gazetecinin Teist bilim adamlarıyla yaptığı harika söyleşilerden oluşuyor.Sanki kutsal kitap okumuşçasına tad aldım.Öneririm.hem de şiddetle
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
dracedi 09.04.2014 katılan 26 kişi, katılmayan yok
Başlığından da anlaşılacağı üzere materyalizme karşı, ateizme karşı olan bir kitap, ve bunu bilimsellikle yaptığını söylüyor. Dili ağır gelebilir, bu konuda araştırma yapan arkadaşlara faydalı olacaktır.
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
enes_genç 08.03.2014 katılan 22 kişi, katılmayan yok
Romanlaştırılarak, konuşma havasında geçen ve Darvinizmi eserin başında iyice anlatarak insanlarda darvinizm hakkında bilgi uyandırarak, eserin başında darvinizmi çökertmek için gereken bütün kozların kullanıldığı ve okumaya değer felsefi bir eser...
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
skynetic 06.02.2014 katılan 9 kişi, katılmayan yok
Teist yaklaşımın yurt dışındaki en ünlü temsilcilerinin son derece kuvvetli argümanlarının toplandığı bir kitap - herkese tavsilye ederim. tamamen bilimsel ve akılcı bir yapıt
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
Fetat Mecnun 18.12.2013 katılan 14 kişi, katılmayan yok
bir ilahiyatçının yemeğinden kısıp mutlaka kütüphanesine alması gereken bir eser.
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
dark eagle 30.03.2013 katılan 60 kişi, katılmayan 5 kişi
öncelikle bilimsel bir kitap olmasına rağmen müthiş akıcı..şahsen okurken hiç sıkılmadım.içeriği ise tahminimden çok daha iyi.ateizmi çok geniş kapsamlı eleştiriyor ve bence de çok başarılı olduğunu söyleyebilirim.şiddetle tavsiye ediyorum.
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
isaac newton 07.03.2013 katılan 89 kişi, katılmayan 1 kişi
Antik dönemlerde bile olmadığı kadar günümüzde tanrı çok daha fazla destekci buluyor,üstelik bu destek günümüzde en önemli ve doğru,güvenilir gerçeklik sayılan bilimsel bilgiyle ve destekçilerde papazlar,rahipler,imamlar değil bilimin en ünlü simaları...big-bang ve genel izafiyet teorisi gibi teorilerin yokluktan var edilmenin en büyük bilimsel kanıtları olduğunu,dna gibi biyolojik canlıların tesadüfen ortaya çıkmasının matematiksel imkansızlığını,entropi yasasının akıl almaz olasılığını başrolde ünlü bilim adamları eşliğinde roman tadında zevkle okuyacaksınız ....kitap her kesime şiddetle tavsiye olunur....
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
Selim Uzun 18.02.2013 katılan 69 kişi, katılmayan 2 kişi
"darwinizm" çökmüştür. İşte size ispatı . Bu kitap "Allah var" diyor ve bunu delillendiriyor. fenden matematiğe tıptan astronomiye kadar her bilim "Allah'ı anlatıror"
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
M.M.N 22.12.2012 katılan 80 kişi, katılmayan 3 kişi
Gerçekten müthiş bir kitap. Bilimi tek eline alma çabasına giren ve bu amaç içinde bilimi alabildiğine kendi çıkarları için kullanmaya çalışan ateist bilimciler yüzünden birşeyler hala eksik...
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
Seda Erkal 02.06.2012 katılan 132 kişi, katılmayan 8 kişi
ŞİDDETLE TAVSİYE EDİYORUM!!!
Bu kitabı okumamak çok büyük bir kayıp olur çünkü yazar konuyu öyle hassas öyle yalın anlatmış ki bir sonraki cümlede ne anlatılacağını merak edip duruyorsunuz... zevk almadan okumak imkansız ve kesinlikle Tanrının varlığına bir kez daha şahit oluyorsunuz.
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz

 1  2  3  İleri

Ana Sayfa | Yeni Çıkanlar | Çok Satanlar | Konu Başlıkları | Yazarlar | Yayınevleri | Arama | Üye Sayfası | Sipariş Takibi |
Ortaklık | Puan Kataloğu | Yardım | Kampanyalar | Kitap Dergisi | Sahaf | Tavsiye |
Bize Ulaşın | Bizimle Çalışmak İçinBasında Biz      


kitapyurdu.com'da ödeme seçenekleri olarak Visa, Master ve Dinners kartlar, Paypal, Havale, EFT ve Posta Çeki kabul edilmektedir.


kartlara taksit yapılmaktadır.
Tel: 0212-519-8720 Faks: 0212-5191584 Örnektepe mh. Pazaraltı sk. No:96 Sütlüce-İstanbul Türkiye
Gizlilik ve Güvenlik Politikası 101www.kitapyurdu.com