Anasayfa
internet kitapcılığında 15. yıl
 
Hoş geldiniz...
Yeni Ziyaretçi Kılavuzu
Ücretsiz üyelik için tıklayınız
Sepetinizde 0 ürün var.

 
Araf
Araf, Sofi Oksanen8
62
10

Dostlarınızla paylaşmak için tıklayın


Sofi Oksanen

PEGASUS YAYINLARI

Gerçek bir başyapıt, bir mucize..

Aliiede Truu, bahçesinde yaralı bir kız bulur. Kızla ilgili şüpheleri olsa da bunları görmezden gelir ve onu evine alır. Zara kendisini seks köleliğine zorlayan kişilerden kaçan genç bir kızdır, ama yanında taşıdığı gizemli bir fotoğraf onun Aliiede’nin evine tesadüfen sığınmadığını göstermektedir. İkisi de hayatta kalmak için büyük savaşlar vermiş olan bu kadınlar, kendilerini şüphe ve itiraflardan örülü karmaşık bir denklemin içinde bulurlar. Onları birleştirense, kıskançlık, şehvet ve acı dolu bir aile dramıdır.
Sofi Oksanen’in bütün dünyada büyük bir başarı elde eden, ödüllü romanı Araf, utanç dolu hayatları ve onları birbirine bağlayan karanlık ve gizemli bir geçmişleri olan iki kadının merak uyandıran, nefes kesen dramatik öyküsü…

“Nobel ödülü için bir öneri... Oksanen muhteşem bir yazar. Araf, dili, tekniği, olay örgüsü ve mesajıyla heyecan uyandırıcı.Oksanen birkaç yıl içinde Nobel ödülünü kazanacaktır.”
— Maria Schottenius
“Benden Araf’ın bana ait kopyasını size ödünç vermemi istemeyin. Ondan ayrılamam. İki kere okudum. İlkinde kendimi o kadar kaptırmıştım ki kızım bana şarkı söylerken bile elimden bırakamadım. İkinci kez okumaya karar verdim. Okurları Stieg Larsson’un kitapları gibi ele geçirecektir.”
— Megan De Vorsey
“Tam bir başyapıt. Olağanüstü bir şey. Umarım dünyada okuma yazma bilen herkes Araf’ı okur.”
— Nancy Huston
“Karar: Tolstoy ve Pasternak gibi klasik Rus yazarlarını sevenlere ve modern bir şehvet ve ihanet öyküsünden keyif alacak herkese hararetle tavsiye edilir.”
— Library Journal Review
“Eğer bu yıl başka bir kitap okumayacaksanız, Araf’ı okuyun. — Elle SİTE:www.kitapyurdu.com
  %35   indirimli
Liste Fiyatı: 20,00  TL.Kitapyurdu Fiyatı:13,00  TL.
Tedarik süresi Aynı GünKazanacağınız puan: 26

Yayın Yılı: 2012
Kitap Kağıdı
384 sayfa
13,5x21 cm
Karton Kapak
ISBN:6055360283
Dili: TÜRKÇE
Bu üründen 2071 adet satılmıştır.

İLGİLİ KONULAR:
Edebiyat > Roman (çeviri)
Orijinal Dil > Fince

Araf

Sofi Oksanen
13,00  TL.

Juliette Cemiyeti

Sasha Grey
16,25  TL.
İKİLİ TEKLİF
Toplam 29,25  TL olan kitapları birlikte alın
26,50  TL ödeyin.
Bu ürüne ait diğer ikili teklifler
Ya da kendi teklifinizi kendiniz oluşturun

İLGİLİ ÜRÜNLER YAZARDAN KONUDAN
Geri
BU ÜRÜNÜ ALANLARIN İLGİLENDİKLERİ ÜRÜNLER
İleri

Juliette Cemiyeti

Sasha Grey
16,25  TL.

Ustam ve Ben

Elif Şafak
23,20  TL.

Stalin'in İnekleri

Sofi Oksanen
16,25  TL.

Umutsuz

Colleen Hoover
14,30  TL.

Bukre

Kahraman Tazeoğlu
12,35  TL.

Yorum Tavsiye Hata Bildirim Webmaster

    Yorum Sayısı: 1-10/184


Ayşe Gürsoy 24.12.2013 katılan 11 kişi, katılmayan 2 kişi
Kitap hakkında daha önce yazdığım yorumu beğenmemiştiniz.Kitabı elime belki beş kere aldım ama yine de bitiremedim. Okurken sinirleniyorum.Aliide 'nin nasıl bu kadar bencilce hareket edebildiğini , kız kardeşini ve bebeğini nasıl acımadan Hans'tan ayırabildiğini aklım almıyor. Bir kişinin sizi sevmediğini bile bile onu bir yere hapsederek sahip mi olmuş olursunuz.Ayrıca Zara'nın yaşadıkları anlatılırken seks olabildiğince açık seçik anlatılıyor ki mide bulandırıcı.Kitaptaki zamandan zamana geçişler yorucu.Sürükleyici değil.Umarım bu yorumum sizi tatmin etmiştir.
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
şükra 12.11.2013 katılan 1 kişi, katılmayan 1 kişi
kitabın ortalarına kadar pek ilerleyemedim ama ondan sonra daha akıcıydı. konusu yaşanan hayatlar insanın içini burkuyor.okunması gerekir bazı gerçekleri görme açısından.
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
ahmetgoren 29.07.2013 katılan 5 kişi, katılmayan 1 kişi
Bölümler arasında ileri geri gitmesi dışında harika bir kitap. Tam bir başyapıt. Savaş yılları, açlık gibi insanlığı perişan eden olayları ve özellikle Rus-Nataşa diye tanımlanan hayat kadınlarına yapılan işkenceleri anlatımı harika. okumanın her anı heyecan ile geçiyor.
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
zkarsli 09.07.2013 katılan 3 kişi, katılmayan 1 kişi
Zara nın yaşadıkları insanda derin yaralar açacak ve çok etkileneceksiniz, yazım dili biraz karmaşık olsa da konusu çok etkileyici
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
çinbur 14.02.2013 katılan 2 kişi, katılmayan yok
zara nın hayatı çok acı. heyecanla ve merakla okudum alieede ye de sinir oldum zaman zaman. ama sonu sanki istediğim gibi bitmedi. zaman kaybı değil ama okumasanızda bişey kaybetmezsiniz.
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
Hexx 01.02.2013 katılan 74 kişi, katılmayan 19 kişi
Kitabın sade ve anlaşılır bir dili var.Bunun için yazarı ve akıcılığı bozmadığı için çevirmeni tebrik etmek lazım. Olaylar pek bilmediğimiz bir coğrafyada, Estonya da geçiyor. Komünizm dönemi Sovyetler Birliği'nde yaşananlar , halka yapılan zulüm gayet güzel tasvir edilmiş.Yani hiç sıkmadan kendini okutuyor kitap.Kitabın bence tek bir eksiği var; yazar sonunu çokta iyi bağlayamamış.
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
creacy 10.01.2013 katılan 1 kişi, katılmayan 5 kişi
dur durak bilmeden ailece okuduk o kadar beğendik ki eş dost derken şuan çevremde bu seriyi okumayan yok...
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
Ahi_Deniz 03.12.2012 katılan 17 kişi, katılmayan 1 kişi
Kitaptaki olaylar kesik kesik olmasından dolayı biraz kafa karıştırıcı.Bir şimdiki zaman bir 10 yıl öncesine bir 20 yıl öncesine giderek konular anlatılıyor olması biraz kafa karıştırıcı ama aile ilişkilerinin nereden nerelere geldiği ve zorluklar karşısında aile bireylerin tavırları açısından okunabilir bir kitap.İnsanların hepsinin iyi yürekli olduğunu düşünenlerin okuması gereken bir kitap.İnsanların iç yüzünü ortaya çıkarıyor. Okunabilir bir kitap ancak tadı damağınızda kalacak bir kitapta değil.
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
ozdemir_naz_ire 14.09.2012 katılan 22 kişi, katılmayan 1 kişi
Kitabın konusu güzeldi fakat kurgu eksikti.Yarım kalan çok olay var.Kitap sona geldiğinde acaba hatalı basım mı diye düşündüm.Kişilerin hayatları yarım kaldı.Kitaba yapılan yorumlarla içeriğini çok bağdaştıramadım.Bu konu en baştan başka bir yazar tarafından yazılmalı.
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
Emel-Badesu 15.08.2012 katılan 33 kişi, katılmayan 1 kişi
Kitabın üzerinde yazan yorumlardan ve çok satanlar listesine bakarak aldım, yazarın ilk kitabıymış da zaten, zor bitirdim, Anlatım bütünlüğü yok, anlamsız bir çok detay var,ana kriterler eksik , kitabı okurken acaba sayfa mı atladım falan oluyorsunuz, Aliide Belediye binasında nolduğu belirsiz, hayal gücümüze bırakılmış ...? ama Zara nın Paşa dan ve müşterilerinden uğradığı muamele fazlasıyla ayrıntılı, Birde nasıl bir son böyle anlamadım, fazla zorlama, kitap giriş ve gelişme bölümü var, tam her şey karıştı, kilitlendi, sonuça geldik, 1 pragrafta şöyle üstün körü Aliide ve Zara dan bahsediyor, oda tam net değil ,sonra 10-15 sayfa daha var ki geçmişe ait bilgiler... niye bunlar kitabın sonunda diye soruyorsunuz, bu kadar dağınık bir Yorumun devamı
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz

 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  İleri

Ana Sayfa | Yeni Çıkanlar | Çok Satanlar | Konu Başlıkları | Yazarlar | Yayınevleri | Arama | Üye Sayfası | Sipariş Takibi |
Ortaklık | Puan Kataloğu | Yardım | Kampanyalar | Kitap Dergisi | Sahaf | Tavsiye |
Bize Ulaşın | Bizimle Çalışmak İçinBasında Biz      


kitapyurdu.com'da ödeme seçenekleri olarak Visa, Master ve Dinners kartlar, Paypal, Havale, EFT ve Posta Çeki kabul edilmektedir.


kartlara taksit yapılmaktadır.
Tel: 0212-519-8720 Faks: 0212-5191584 Örnektepe mh. Pazaraltı sk. No:96 Sütlüce-İstanbul Türkiye
Gizlilik ve Güvenlik Politikası 102www.kitapyurdu.com