Anasayfa
internet kitapcılığında 15. yıl
 
Hoş geldiniz...
Yeni Ziyaretçi Kılavuzu
Ücretsiz üyelik için tıklayınız
Sepetinizde 0 ürün var.

 
Dünya Tarihi (Karton Kapak)
Dünya Tarihi (Karton Kapak), William H. McNeill,Adam (Alaeddin) Şenel9
6
10

Dostlarınızla paylaşmak için tıklayın


William H. McNeill

İMGE KİTABEVİ YAYINLARI

William H. McNeill’in 1967’deki ilk baskısından sonra tarihin akışını 1999’a dek getirdiği baskısından, yapıtı 2. baskısından Türkçeye kazandıran Alâeddin Şenel tarafından yeniden çevrildi; 15. baskıda ise Türkçesi gözden geçirildi.

Dünya Tarihi, öğrenciler ve akademisyenler kadar genel okuyuculara da seslenmektedir.

Yapıt, insanlığın ekonomik, toplumsal, düşünsel evriminde uygar toplumlar kadar yerleşik çiftçi ve göçebe çoban toplulukların, Batı kadar Batı dışındaki kültürlerin katkılarını da vurgulamaktadır.

Dünyanın belli başlı coğrafyalarında tarihin dönüm noktası oluşturan kilometre taşlarında üretim teknolojilerinin yanı sıra savaş teknolojilerinin etkilerini, uygarlıklararası etkileşimle dünya çapında kurulan ve bozulan dengeleri, hegemonyaları ve barbar topluluklar ile uygar toplumların kapışmalarını izlemektedir.

Dünya tarihini -okunabilir kalınlıkta- tek bir cilde sığdırmasıyla ün kazanan bu yapıt, üç kronoloji tablosu, kırk bir haritası, insanın kültürel gelişmesini sanat yapıtlarında izleme olanağı veren yetmiş beş fotoğrafıyla, farklı kuramlara dayanan inanılmaz zenginlikte ve çeşitlilikte kaynak yapıtlar listeleriyle gerçek bir genel kültür hazinesidir. McNeill’in, tarih anlayışlarını ve kendi tarihi anlayışında oluşan değişikliği anlatan, bu Türkçe çeviriye alınan 1994 tarihli “Dünya Tarihinin Değişen Biçimi” yazısı ile Alâeddin Şenel’in kitaptan derlediği “Kronoloji” ekleri yapıtın kaynak ve başvuru niteliğini artırmaktadır.
SİTE:www.kitapyurdu.com


  %20   indirimli
Liste Fiyatı: 49,00  TL.Kitapyurdu Fiyatı:39,20  TL.
Tedarik süresi SATIŞ YOK(TÜKENMİŞ)Kazanacağınız puan: 78
Çeviren: Adam (Alaeddin) Şenel
Yayın Yılı: 2013
872 sayfa
Kitap Kağıdı
14x20 cm
Karton Kapak
ISBN:9755337555
Dili: TÜRKÇE
Bu üründen 233 adet satılmıştır.

İLGİLİ KONULAR:
Tarih > Dünya
Orijinal Dil > İngilizce


Yorum Tavsiye Hata Bildirim Webmaster

    Yorum Sayısı: 1-10/19


Cihangir Coşkunoğlu 19.12.2011 katılan 1 kişi, katılmayan 1 kişi
DÜNYA COĞRAFYASI ÜZERİNDE YERALAN MİLLETLERİN TARİHİ PEK AYRINTILI OLMASA DA BU KİTAPDA YER ALIYOR.BÜTÜN ÜLKELERLE İLGİLİ BİLGİLERİN TOPLUCA BU KİTAPTA YER ALMASI OKURA KOLAYLIK SAĞLIYOR
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
ftmbyrm 27.03.2011 katılan 9 kişi, katılmayan 1 kişi
“Dünya Tarihi” de eş-zamanlı olarak anlatıyor dünya tarihini haritalar eşliğinde. Her ana bölüm (yazar “kesim” diyor) bittiğinde dileyen okuyucunun yararlanabileceği “ileri okumalar listesi” verilmesi benim gibi kitaba el yordamıyla değil de akıllı uslu tavsiyelerle ulaşmayı tercih edenler için önemli bir özellik (ah bir de İngilizce kaynakları okuyabilseydik). Mütercim tarafından kitabın sonuna eklenen kronoloji de aynı şekilde değer katıyor kitaba. Özet bir dünya tarihi (812 sayfa) okumak isteyenler için, diliyle, sistematiğiyle ortaya koyduğu yetkin bir özet olma vasfını 1967’den beri baskı üstüne baskı yaparak kanıtlayan “Dünya Tarihi”ni özellikle İslam Medeniyeti’nden bahsederken takındığı kaçınılmaz oryantalist tutumun farkında olmak Yorumun devamı
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
mor menekse 01.06.2009 katılan 28 kişi, katılmayan 1 kişi
dünya tarihi gibi çok genel bir başlık altında giderek daha özele inilen bir tarih anlatımı olmuş.olaylar objektif ele alınmış olsada uygarlıklar anlatıma yer verilmesi açısında pek objektif olmamış diye düşünüyorum.
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
agy_gelincika 11.06.2013 katılan 1 kişi, katılmayan yok
Kesinlikle herkesin okuması gereken kitaplardan biriydi. Tekrar tekrar göz atmakta fayda görüyorum.
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
ckonak 21.12.2010 katılan 5 kişi, katılmayan yok
bu kadar geniş bir konu ancak bu denli güzel özetlenebilirdi. her kesimden okuyucunun rahatlıkla ve keyifle okuyacağı bu eser kütüphanenize zenginlik katacaktır...
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
nushi 04.05.2010 katılan 1 kişi, katılmayan 2 kişi
Kitapta bir üslup sorunu var. Yazarda mı, çevirmende mi,her ikisinde mi bilemiyorum. Tıkanık, karmaşık, ayakları yerde olmayan bir üslup. Böyle bir kitab da özellikle uygun düşmemiş. Zor okunuyor. Kitabın sistematiğini de konuların veriliş biçimini de beğenmedim. Eline alan herkese "ben daha iyisini yazabilirdim" dedirten bir kitap.
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
fhmy 06.09.2009 katılan 1 kişi, katılmayan yok
bu kadar geniş bir konuyu çok güzel bölerek anlatmış...çok değerli bir çalışma...teşekkürler....
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
nikbin86 15.05.2009 katılan 1 kişi, katılmayan yok
uygarlık tarihi derslerinde kaynak kitap olarak okutulur...yalnız Osmanlı tarihini çok kısa anlatmış...iyi okumalar..
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
jarmil 10.04.2009 katılan 2 kişi, katılmayan yok
İnsanın var oluşundan günümüze kadar yaşamış olduğu serüveni çok anlaşılır bir dille mümkün olduğu kadar basite indirgeyerek anlatmıştır yazar.Üniversite öğrencileri için uygarlık tarihi derslerine katkı sağlayabilecek bir eserdir.
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
Sıdıka Çetin 22.12.2008 katılan 2 kişi, katılmayan 1 kişi
"Batılı önyargı" yerine batılı tarih algısı demek daha doğru sanırım.Tarihi batıdan başlatıp ve ilerlemeciliği maddeyle tanımlama bakışı tarih kitaplarının doğal dili haline gelmiş ne yazık ki..
Ne yazık ki bunun aksini ıspat edecek,örneklik sergileyecek çok fazla kaynak da yok.Tarihi batılılardan öğrenmek kader gibi sanki.
Doğulu ve özellikle islam dünyasından tarihçilerin de bu öykünmeci tarih anlayışını benimseyerek,aynı şeyi eksene din olgusunu koyarak yaptığını görüyoruz.
Tarih felsefesini bi yana bırakırsak bu kitapta benim en yararlandığım yön metodu oldu.toplumların düşünce ve felsefe tarihini de kronoloji içinde vermesi kitabı ayrıcalıklı bir yere koyuyor..
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz

 1  2  İleri

Ana Sayfa | Yeni Çıkanlar | Çok Satanlar | Konu Başlıkları | Yazarlar | Yayınevleri | Arama | Üye Sayfası | Sipariş Takibi |
Ortaklık | Puan Kataloğu | Yardım | Kampanyalar | Kitap Dergisi | Sahaf | Tavsiye |
Bize Ulaşın | Bizimle Çalışmak İçinBasında Biz      


kitapyurdu.com'da ödeme seçenekleri olarak Visa, Master ve Dinners kartlar, Paypal, Havale, EFT ve Posta Çeki kabul edilmektedir.


kartlara taksit yapılmaktadır.
Tel: 0212-519-8720 Faks: 0212-5191584 Örnektepe mh. Pazaraltı sk. No:96 Sütlüce-İstanbul Türkiye
Gizlilik ve Güvenlik Politikası 103www.kitapyurdu.com