Anasayfa
internet kitapcılığında 15. yıl
 
Hoş geldiniz...
Yeni Ziyaretçi Kılavuzu
Ücretsiz üyelik için tıklayınız
Sepetinizde 0 ürün var.

 
İsmail
Bir Zihin ve Ruh Macerası
İsmail & Bir Zihin ve Ruh Macerası , Daniel Quinn,Ebru Eroğlu10
2
10

Dostlarınızla paylaşmak için tıklayın


Daniel Quinn

DHARMA YAYINLARI

ÖĞRETMEN, ÖĞRENCİLER ARIYOR.. Dünyayı kurtarmak için ciddi ve içten istek duyanlar. Bizzat başvurun.

Seri ilanlar bölümünde yalnızca üç satırlık bir ilan vardı; ama bu üç satır yaşam boyu sürecek bir maceranın başlangıcıydı..

İnanılmaz derecede benzersiz ve etkileyici bir roman olan ve tüm dünyada büyük bir tutkulu okuyucu ve izleyici kitlesi edinen İsmail işte böyle başlıyor. Tarih boyunca yazılmış en etkileyici ruhsal maceralardan bir tanesi olarak kabul edilen bu kitap, basıldığı andan itibaren hem geniş bir okuyucu kitlesini hem de bilim insanlarını harekete geçirmiştir. Yok olmakta olan bir dünyanın niçin yok olmakta olduğunu ve bu kaçınılmaz sondan ve dünyayı kendimizden kurtarmak için neler yapabileceğimizi öğrenmek için, Turner Tomorrow Fellowship ödülü almış olan bu kitabı herkesin mutlaka okuması gerekmektedir.

Kesin olan bir şey var ki, o da, tüm dünyayı kendimizle birlikte yok ettiğimiz ve kaderimizi değiştirmek için neredeyse çok geç kalmak üzere olduğumuz. Bu bile tek başına, İsmail’i okumak için yeterli bir neden.
-The Orlando Sentinel

[İsmail] Öyle heyecan uyandırıcı, öyle yaratıcı ve toplumsal açıdan da öylesine acil ve ertelenemez bir durumu açıklıyor ki, bu yıl ve izleyen yıllarda sürekli okuyacağınız bir kitaba dönüşüyor.
-The Austin Chronicle

[Quinn] Bizi, inanılmaz bir diyalogla ele geçiriyor ve daha kitabın yarısına gelmeden kayboluyoruz; onun pençesine düşüyor ve İsmail’in bize dünyayı kendimizden nasıl kurtaracağımızı öğretmesini bekliyoruz. Yaşamlarımızı bir an önce değiştirmek istiyoruz.
-The Washington Post

Arthur Koestler, insanların da tıpkı dinazorlar gibi yokolup olmayacağı konusundaki düşüncelerini anlattığı ünlü bir yazısında, Dinazorun Duası dediği bir şeyi formüle etmişti: ‘Yüce Tanrım, bana birazcık daha zaman ver!’ İsmail kendi zamanını bu soruyu yanıtlamaya ve bizlere birazcık daha zaman kazandırmaya adıyor.
-Los Angeles TimesSİTE:www.kitapyurdu.com


  %6   indirimli
Liste Fiyatı: 19,00  TL.Kitapyurdu Fiyatı:17,96  TL.
Tedarik süresi SATIŞ YOK(kitapyurdu.com'da SATIŞ DIŞI)Kazanacağınız puan: 26
Çeviren: Ebru Eroğlu
Yayın Yılı: 2002
Kitap Kağıdı
344 sayfa
13,5x19,5 cm
Karton Kapak
ISBN:9757800902
Dili: TÜRKÇE
Bu üründen 51 adet satılmıştır.

İLGİLİ KONULAR:
Edebiyat > Roman (çeviri)


Yorum Tavsiye Hata Bildirim Webmaster

    Yorum Sayısı: 1-10/16


tongell 15.11.2008 katılan 16 kişi, katılmayan 7 kişi
darvinist bir yazarın saçmalıkları. hayata dair hiç bir şey öğretmiyor. zaten hayata dair bir kitap ne öğretebilir ki.. yani bi adam hayatı yaşamışta 300 500 sayfada bizemi özeytleyecek onun için şu hayata dair çok şey öğretiyo gibi yorumlardan nefret ediyorum....... beğenmedim... dini yadsıyan evrim toerisini baz alarak bi sürü saçma sapan şey yazmış yazar.
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
Cemil Soykutlar 23.10.2003 katılan 3 kişi, katılmayan 1 kişi
Hayatımda okuduğum en etkileyici kitaplardan biri. Hepimizin aklındaki sorulara yanıtlar veriyor. Bu kitabı herkese tavsiye ederim.
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
jaleshn 08.12.2002 katılan 3 kişi, katılmayan 6 kişi
Kitabın çok iyi reklamı yapılmıstı ama ben bu kitapta yapılan ve söylenen hiçbirseyi yakalayamadım.bana oyle buyuk bır uyanısmıs gıbı gelmedı.gene okunması faydalı tabıı kı.
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
yue 28.03.2011 katılan 1 kişi, katılmayan yok
bir arkadasımın elime tutuşturdugu oku diye delirttiği bir ay boyunca da okumamak için direndiğim bir kitaptı. ama iyi ki de okumuşum diyorum. dinle ve hayatla ilgili sorulmayan sorular ve cevaplarını buluyorsunuz. öyle ilginç bir kitaptır ki bir şeyler yakalayabilirseniz muhteşem bir kitap oluyor, yakalayamazsanız da okumaya bile degmez deniyor.
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
bigidi 30.08.2009 katılan 1 kişi, katılmayan yok
Tam iki aydır bu kitabı bulmaya çalışıyorum ve aradığıma değdi bunu okuyunca daha iyi anladım. Kitapta evrim teorisi, çift taraflı yorumlarla çok etkileyici konu ediliyor. Anlatım ve çeviri mükemmel. Ve söylendiği gibi; gerçekten kesin olan her geçen gün tüm dünyayı kendimizle birlikte yok ettiğimiz..!!!!
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
giguc 18.01.2008 katılan 1 kişi, katılmayan yok
İnsanın yüreğine işleyen bir kitap. Ben hiç böyle düşünmemiştim dedirtiyor. Kitabı okuduktan sonra dünya ile ilgili buruk bir tat kalıyor ağzınızda.

KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
ecclipse 29.08.2007 katılan 8 kişi, katılmayan yok
Hayatınıza damga vuran bir kitap varmıdır die sorulduğunda kesınlıkle ismail derim başta çok iddalı bulmuştum kitabın üzerıdekı yazıdan "okudugunuz kıtapları 2 ye ayıracaksınız İsmail'i okumadan once İsmail'i okuduktan sonra"yazısını gordugumde bu yüzden zıtlaşarak okumaya başladım ama yenik düştüm şu anda kitapları 2 ya ayırıyorum İSMAİL'İ OKUMADAN ONCE OKUDUKTAN SONRA:)ISRARLA tavsiye ediyorum
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
Tayyar Paşa 24.04.2007 katılan 1 kişi, katılmayan yok
Kitabın arka kapağından okumaya başlamak bende huy olmuş artık. Bundan dolayı bazen yanılıyorum. Arka kapağında kitap göklere çıkarılmış ,amerkada olay olmuş bu kitap çıkınca hehalde. Heyecanlı bir giriş ile kitaba başlıyorsunuz ve bu heyecanın devam etmesini istiyorsunuz. Büyük bir goril ve dünyayı kurtarmaya aday bir öğrenci. İyi bir başlangıç .Ama kitap beklediğim heyecanı vermedi. ne varki , dünyayı insanlar mahvettikçe , onu kurtarmak için yakında timsahlardan , balıklardan, belki yılanlardan , ayılardan yardım isteyeceğiz.
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
ReSu 12.02.2007 katılan 1 kişi, katılmayan yok
Eğer oturup hem biraz kafa yormak hem de biraz kitap okumak istiyorsnız bu kitap size göre.Bu eser beyin egzersizlerinize hocalık eden bir antrenör gibi.Beğenmediğim bir yanı ise kitap sizi alıp götürmüyor.
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
İskenderiyeliHypatiA 24.01.2007 katılan 4 kişi, katılmayan yok
İsmail.. İsmail.. İsmail..nasıl bir kitaptır ki size"evet ben bu boyuttan hiç düşünmemiştim" dedirten..sizi gerçekten bir zihin ve ruh macerasına sürükleyen..İsmail'i okuduktan şu iki soru aklınızı kurcalayacak:

İnsanoğlu gittiğinde
goril için bir ümit olacak mı?

Goril gittiğinde
insanoğlu için bir ümit olacak mı?
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz

 1  2  İleri

Ürünün diğer baskıları için Tıklayınız

Ana Sayfa | Yeni Çıkanlar | Çok Satanlar | Konu Başlıkları | Yazarlar | Yayınevleri | Arama | Üye Sayfası | Sipariş Takibi |
Ortaklık | Puan Kataloğu | Yardım | Kampanyalar | Kitap Dergisi | Sahaf | Tavsiye |
Bize Ulaşın | Bizimle Çalışmak İçinBasında Biz      


kitapyurdu.com'da ödeme seçenekleri olarak Visa, Master ve Dinners kartlar, Paypal, Havale, EFT ve Posta Çeki kabul edilmektedir.


kartlara taksit yapılmaktadır.
Tel: 0212-519-8720 Faks: 0212-5191584 Örnektepe mh. Pazaraltı sk. No:96 Sütlüce-İstanbul Türkiye
Gizlilik ve Güvenlik Politikası 103www.kitapyurdu.com