Anasayfa
internet kitapcılığında 15. yıl
 
Hoş geldiniz...
Yeni Ziyaretçi Kılavuzu
Ücretsiz üyelik için tıklayınız
Sepetinizde 0 ürün var.

 
Yüksek Topuklar
Yüksek Topuklar, Murathan Mungan9
6
10

Dostlarınızla paylaşmak için tıklayın


Murathan Mungan

METİS YAYINLARI

Bundan birkaç yıl önce yazmaya karar vermiştim bu öyküyü.

Güzel ve uzun bir öykü olsun istemiştim. Her zamanki gibi onca iş, onca uğraş girdi araya; gündeliğin hayhuyunda başka öyküler, başka öykücükler; yalnızca yazılan, yazılmayı bekleyenler değil, yaşananlar da geçit vermedi... Sonunda, "Bir gün yazarım, nasıl olsa bir gün yazarım," diye beklettiklerimden biri olup çıktı bu da... Kimi zaman, yazdığımda, kim bilir nasıl müthiş bir kitap olacağını düşleyip, heyecanlandıklarımdan biri olarak geliyordu aklıma; kimi zaman da yazamadıklarımın yüreğimi daraltan ağır çeki taşlarından biri olarak... Bu tür "muhasebeler" içinde bulunduğum ruh haline göre değişiyordu; belki yazacağı onca şeyi üst üste yığıp yıllar boyu onlarla birlikte gezen bütün yazarlarda böyle oluyordur. Artık onları bilemem. Ama her zaman söylerim, yazıp da, düşlediklerinizin ne kadarını yazabildiğinizi görmektense, "bir gün yazdığımda nasıl müthiş bir şey olacak kim bilir!" diyerek kendinizi geleceğe ertelemeniz daha heyecan vericidir.

Bilirsiniz, insanları heyecanları yaşatır.

Buraya kadar söylediklerimden benim bir yazar olduğumu düşünmüş olmalısınız; hayır, değilim, ama öyle zannedilmek hoşuma gidiyor. Aslında yazıya gönül vermiş olduğumu, boş zamanlarımda, nasıl derler, "kendi çapımda" öyküler, öykücükler, çeşitli denemeler yazdığımı, ne yazık ki, ancak birkaç yakınım biliyor. Onların da pek ciddiye aldığını sanmıyorum. Başarılı bir grafikerim, işime çok asılmamakla birlikte fena para kazanmıyorum; bunların bana yettiğini düşünüyor olmalılar. Yazdıklarımdan, yazmaya çalıştıklarımdan kimselere pek söz etmem; hem kendimi sahiden bir yazar olarak görmeyişimden kaynaklanıyor bu -insan kendini bir yazar gibi hissetmezse, başkaları için nasıl ikna edici olabilir?-; hem de heyecanlarıma kapılıp birkaç kez anlatacak gibi olduğumda, karşılaştığım genel bir kayıtsızlık, umursamaz tavırlar ya da anlattıklarımın başkaları tarafından inançsız gözlerle dinlenmesi, beni bu konuda iyice ürkek yaptı. Ben de bu arzumu kendime saklamaya karar verdim. Eğer günün birinde iyi bir kitap yazabilirsem, hepsinden öcümü almış olacağım.SİTE:www.kitapyurdu.com
  %20   indirimli
Liste Fiyatı: 42,00  TL.Kitapyurdu Fiyatı:33,60  TL.
Tedarik süresi Aynı GünKazanacağınız puan: 68

Yayın Yılı: 2014
Kitap Kağıdı
528 sayfa
13,5x19,5 cm
Karton Kapak
ISBN:9753423618
Dili: TÜRKÇE
Bu üründen 436 adet satılmıştır.

İLGİLİ KONULAR:
Edebiyat > Hikaye (yerli)
 

Yüksek Topuklar

Murathan Mungan
33,60  TL.

2015 Yazarlar Ajandası


7,00  TL.
İKİLİ TEKLİF
Toplam 40,60  TL olan kitapları birlikte alın
36,60  TL ödeyin.
Bu ürüne ait diğer ikili teklifler
Ya da kendi teklifinizi kendiniz oluşturun

İLGİLİ ÜRÜNLER YAZARDAN KONUDAN
Geri
BU ÜRÜNÜ ALANLARIN İLGİLENDİKLERİ ÜRÜNLER
İleri

Peter Pan Ölmeli

John Verdon
13,37  TL.

Sert Erkekler

Elizabeth Gilbert
13,00  TL.

Ye Dua Et Sev


12,94  TL.

Peri Masalındaki Güzel

Ayça Atçı
4,02  TL.

Başmakalelerim 3(kod62)

Necip Fazıl Kısakürek
14,04  TL.

Yorum Tavsiye Hata Bildirim Webmaster

    Yorum Sayısı: 1-10/141


sgunal1985 24.12.2013 katılan 2 kişi, katılmayan yok
kalın kitapları okumayı hep gözümde büyüten biri olarak çok beğendim. diğer kitaplar içerisinde aldığım en pahalı kitaptı ama değdi . şiddetle tavsiye ederim . herkesten birşeyler var mutlaka.
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
kaygı-sız 13.11.2012 katılan 5 kişi, katılmayan yok
Çocukları, yetişkinlerden farklı canlılar olarak görürüz. Masum, yaramaz, tatlı… onların tamamen yetişkinlerden farklı duyguları ve algıları vardır… Ben böyle düşünmeyi seviyordum. Ama bu romandaki küçük kız bu kabulü yerle bir etti. Hayır! O bir küçük kadın. Kitabı okurken kendi çocukluğunuzu, o zamanki arkadaşlarınızı ve bugün arkadaşlarınızın çocuklarını şöyle bir düşünüyorsunuz. Bence acı acı gülümseten tespitler mevcut. İtiraf ediyorum, bazı yerlerde kahkahalarımı tutamadım.
Bu kitabın aslında kahramanı yetişkin bir kadın ve ben bu kitabı okuyalı 6-7 yıl oldu ve şimdi bu kitapla ilgili bir şey yazacağımda elimden bu kelimeler çıkıyor.
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
özüm_67 29.03.2011 katılan 3 kişi, katılmayan 1 kişi
kaos bir anlatım diliyle detaycılığa fazlaca yer verilmiş eleştiriye açık bir eser.ama etkisi uzun süre sürmekte.okurken bile sorgulatan türde bir eser.
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
adabal 14.10.2008 katılan 6 kişi, katılmayan 1 kişi
SEVDİĞİM VE OKUMAYA DEĞER BULDUĞUM BİR YAZAR VE ONUN BAŞARILI ANLATIMI, ARZULU VE İÇİNİZE İŞLEYEN HİKAYELERİ ..
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
armithl 01.07.2008 katılan 46 kişi, katılmayan 11 kişi
Murathan Mungan´in okudugum ilk kitabi..belki ben daha farkli seyler bekledigimden hafif bir hayal kirikligi yasadigimi söylemeliyim.kitaptaki Tugde karakterinin fazla abartildigini düsünüyorum.birde aslinda ne kadar kadinlarin acisindan yazmaya calissa da aslinda romandaki cizdigi onca kadin karakterinden iki ya da üc cesit kadin tiplemesi cikartabiliyor.yer yer güzel edebi cümlelere rastlasak da,cizdigi kadinlara aslinda biraz abartili anlamlar yükledigi görüsündeyim.daha sade,karakteri bi sablona oturtmadan da kahramanlar cikabilirdi diye düsünüyorum.bu romandan cikardigim sonuc,aslinda kitap ne kadar iyi gözlemlerin ürünü sonucu yazilsa da kadin yazarlarin bu isi daha iyi anlatan kitaplar yazabilecegi görüsündeyim.ama bir diger gercek Yorumun devamı
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
tushba 05.03.2008 katılan 38 kişi, katılmayan 2 kişi
Yazı dili akıcı, hemen okunabilir bir kitap. Ancak yazarın kendi eşçinselliğini bu kitapta okuyucunun karşısına farklı karakterlerle tekrar tekrar çıkarması acaba kendi cinsel tercihinin haklılığını mı ortaya koymak istiyor diye düşündürtmüyor değil. Bu da bu kitabı neden kadın diliyle -bence- başarılı yazabilmesini sağlamış. Kitapta eşcinselliği, solculuğu sık sık okuyor olsak da her ikisine de sıkı eleştiriler yöneltmekten çekinmemiş. Bir kadının bile kadınlığı bu kadar yakından tanıyıp kağıda dökebilmesi güçken yazar bunu yapabilmiş. Hayata farklı bir tat katacak bir kitap diyebilirim.
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
melkor 26.10.2006 katılan 6 kişi, katılmayan yok
Bir çırpıda bitirdiğim kitaplardan biri. Okurken bolca gülümsedim. Murathan Mungan'a önyargılı yaklaşmayan herkese tavsiye ederim. Çünkü önyargı, edebi eserle okuyucu arasında aşılması güç bir dağdır.
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
Beyhan Babacan 27.10.2014 katılan 1 kişi, katılmayan yok
"Murathan Mungan kitaplarıyla geç tanışan bir kitap kurduyum.Bu kitabı için "hayatımızda hissedip adını koyamadığımız duyguların tanımlandığı bir sözlük gibi" yorumunu yapabilirim.Başucumda olan iki kitaptan biri.Diğeri "Semerkant".İyi ki kitaplar var:)) tüm kitap kurtlarına saygılarımla.."
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
CagdasEmre28 03.09.2014 katılan 1 kişi, katılmayan yok
Türkiye edebiyatının kült başyapıtlarından biri daha...
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
graulfe 08.08.2014 katılan 1 kişi, katılmayan yok
Bu kitap, bizzat kadınlar hakkında yazılmamışsa da, tüm kadınlara bir eleştiri olarak doğmuş "tuğde"nin ve gene tüm kadınlara bir kahraman olarak sürünen "nermin"in karakterini, birbirlerine benzerliklerini ve ayrıştıkları noktaların değersizliğini zeki bir dille kaleme almış nadir eserlerden. Bence, komik bir kitap. Okurken çok güldüğümü hatırlıyorum. Öyle derin analizler var ki, gülmek ve düşünmek arasında bir tercih yapmak zorunda hissediyorsunuz kendinizi. Murathan Bey'in zekasına ve yeteneğine bir kez daha saygı duydum.
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz

 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  İleri

Ana Sayfa | Yeni Çıkanlar | Çok Satanlar | Konu Başlıkları | Yazarlar | Yayınevleri | Arama | Üye Sayfası | Sipariş Takibi |
Ortaklık | Puan Kataloğu | Yardım | Kampanyalar | Kitap Dergisi | Sahaf | Tavsiye |
Bize Ulaşın | Bizimle Çalışmak İçinBasında Biz      


kitapyurdu.com'da ödeme seçenekleri olarak Visa, Master ve Dinners kartlar, Paypal, Havale, EFT ve Posta Çeki kabul edilmektedir.


kartlara taksit yapılmaktadır.
Tel: 0212-519-8720 Faks: 0212-5191584 Örnektepe mh. Pazaraltı sk. No:96 Sütlüce-İstanbul Türkiye
Gizlilik ve Güvenlik Politikası 104www.kitapyurdu.com