Anasayfa
internet kitapcılığında 15. yıl
 
Hoş geldiniz...
Yeni Ziyaretçi Kılavuzu
Ücretsiz üyelik için tıklayınız
Sepetinizde 0 ürün var.

 
Mihr
Mihr, Eylem Tok8
11
10

Dostlarınızla paylaşmak için tıklayın


Eylem Tok

HAYY KİTAP

Eylem Tok’tan günlerce etkisinde kalacağınız sarsıcı bir roman. Şiddet, kin, umut, umutsuzluk, aşk, arzu, tatminsizlik, çaresizlik ve yeniden umut... Duyguların okuyucuya aracısız geçtiği “sahici bir dışavurum”.

Eylem Tok’un ilk romanı Mihr edebiyatımıza yepyeni bir soluk getirecek, bıçak gibi keskin, yakıcı bir metin. Yakın çevresindeki iki erkeğin cinsel tacizleriyle örselenmiş bir erken kadının öyküsünü anlatan roman, “namus” üzerine kurgulanmış kusursuz bir öç planı aynı zamanda...

Mihr’de kadınlığın coğrafyasına, bedenin sınırlarına cesur bir yolculuğa çıkarıyor okurları Eylem Tok. Âdem ve Havva’dan bu yana iki cinsi ayıran ve birleştiren aşk’ı da, arzuyu da daha önce hiç denenmemiş bir kurguda anlatıyor.

II. Dünya Savaşı’yla başlayan, Fergana olaylarından günümüze dayanan Ahıskalıların öyküleştirilmiş yaşamlarındaki aşklar ve acılar romana başka bir renk katıyor.

Eylem Tok, bu psikolojik aşk romanıyla, küçük yaşlarda cinsel istismara maruz kalmış insanların, gelecekte nelerle yüzleştiğini ortaya seriyor ve cinsel kimliğini kaybetmiş insanların yetişkinlik evresinde nasıl bir çırpınış içine girdiğini gösteriyor. Mihr, cinsel istismarın travmalarını tüm şiddetiyle anlatan; kadın olmaya, erkek olmaya, iyiliğe ve kötülüğe dair sarsıcı bir roman!

Bir iyileşme yolculuğu…
  %35   indirimli
Liste Fiyatı: 18,00  TL.Kitapyurdu Fiyatı:11,70  TL.
Tedarik süresi yaklaşık 3 günKazanacağınız puan: 24

Yayın Yılı: 2013
264 sayfa
Kitap Kağıdı
13,5x19,5 cm
Karton Kapak
ISBN:6055181390
Dili: TÜRKÇE
Bu üründen 307 adet satılmıştır.

İLGİLİ KONULAR:
Edebiyat > Roman (yerli)

Mihr

Eylem Tok
11,70  TL.

2015 Yazarlar Ajandası


7,00  TL.
İKİLİ TEKLİF
Toplam 18,70  TL olan kitapları birlikte alın
14,70  TL ödeyin.
Bu ürüne ait diğer ikili teklifler
Ya da kendi teklifinizi kendiniz oluşturun

İLGİLİ ÜRÜNLER YAZARDAN KONUDAN
Geri
BU ÜRÜNÜ ALANLARIN İLGİLENDİKLERİ ÜRÜNLER
İleri

Dünya Ağrısı

Ayfer Tunç
13,27  TL.

Aşkın Meali - 2

Sinan Yağmur
7,78  TL.

Böğürtlen Kışı

Sarah Jio
10,10  TL.

Ve İşte Onu Böyle Kaybedersin

Junot Diaz
14,00  TL.

Sabah Uykum

Ahmet Batman
9,00  TL.

Yorum Tavsiye Hata Bildirim Webmaster

    Yorum Sayısı: 1-10/32


eva_maria_şen 06.08.2014 katılan 6 kişi, katılmayan 1 kişi
KİTABI OKUMAKTAN ZEVK ALDIM BİR OKADARDA ÜZÜLDÜM BİR AİLE OLARAK GÖZÜ KAPALI YAŞAMAK BİR ÇOCUĞA VERİLEN ZARAR
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
Byecush 01.08.2014 katılan 37 kişi, katılmayan yok
Kim ne derse desin... Ayakta alkışlıyorum! Bu kadar beklemiyordum açıkçası... Reklam kokan hareketler hissine kapıldığımda oldu. Ancak farklı bir kurgu ile anlatılması cesaret isteyen bir konu dile getirilmiş. Çabucak okunuyor. Sıkılmıyor ve sonrasını merak ediyorsunuz. İnsanda kitap yazma isteği uyandırıyor. Artık bu yazarın takibindeyim!
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
meleketd 24.04.2014 katılan 9 kişi, katılmayan 28 kişi
keşke yazım tarzı ve üslup hakkında ipeği eleştirip içten içe böbürlenmek yerine :) kendi üslubunu eleştirip değiştirebilseymiş demeden edemiyorum. zaten etkileyici bi konuyu ele almışken biraz oradan biraz buradan aklına gelen her şeyi yazmış ve kafası karıştığından bi sona varamamış gibi geldi bana. sevEmedim.
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
seromu 09.04.2014 katılan 22 kişi, katılmayan 27 kişi
Uzayıp giden cümleler anlamsız, alışılmamış söz grupları, bir türlü nokta koyulamayınca karmakarışık olan anlatımlar...Sanki kitaptaki herkes şair gibi konuşuyor. Okuyucu kimseyi anlamıyor ama kahramanlar biribirini çok kolayca anlayıveriyor. Çocuk istismarıyla başlayıp Rusya'nın da dahil olduğu ama okuyucunun kitaba bir türlü dahil olamadığı bir kurmaca...Ben çok karmaşık buldum kitabı .Anlamakta zorluk çektim .Bence hiçbir şey tam işlenmemiş ve kahramanlar da öylesine gerçeklikten uzak ki kitap yavanlıktan ve yapaylıktan öteye gidememiş kanımca.
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
Mett258 13.03.2014 katılan 19 kişi, katılmayan 1 kişi
karakterlerin psikolojisini çok güzel yansıtmış eylem tok. üslûbunu beğendim
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
mmrrll 21.02.2014 katılan 9 kişi, katılmayan 19 kişi
Kitabı bugün okuyup bitirdim. zaman kaybı olarak düşünüyorum. okuduğum kitapları yarım bırakamadığım için zoraki sonuna kadar okudum. kitapta ne ararsan var. çocuk istismarı konusu daha etkileyici işlenebilirdi. karışık bir o kadar da sıkıcı bir kitap.
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
ebrugungordu 17.02.2014 katılan 13 kişi, katılmayan 8 kişi
Kitabı dün okuyup bitirdim. Aslında konu etkileyici ve sarsıcı olsa da yazarın konuyu iyi işlediğini düşünmüyorum. Sanki sırf etkileyici olsun diye ne bulursa kitaba eklemiş gibiydi.. Ayrıca kurgu da bence vasattı, sonlara geldikçe her şey karıştı..Yazarın ilk kitabı olmasıyla alakalı olsa da ucu açık cümleler, gereksiz tekrarlar beni sıktı. Yine de ortada bir emek var ve saygı duyulmalı, ancak bu kadar güzel bir konu seçilmişken kurgu ve anlatım keske daha basarılı olsaydı..
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
hdivrik 29.01.2014 katılan 17 kişi, katılmayan 2 kişi
kitabı okurken yazarı merak ettim sanki kendi hayatını anlatmış gibi.Çocuk yaşta bir kızın babası ve yaşlı komşusu tarafından tacizi ve bu tacizin ömür boyu peşini bırakmadığı bir hayatın öyküsü.Bu öykü sürgün edilen ,Ahıska Türklerinden birisinin Bir Rusla birleştirdiği bir hayatın İstanbula uzanan ucuyla birleştiğinde gizemli bir öykü oluveriyor bir anda, sürükleyip götürüyor insanı,lavaboyu,su içmeyi,yemeyi erteleyip 24 saatte bitirdim kitabı.Çok etkisinde kaldım,birlikte gezdim her yeri , olayları yaşarken ben sanki omzundan onu izledim.İnsanoğlunun en ilgisini çeken zaafı cinselliğin kontrol edilmediğinde nice hayatları kötü etkilediğini büyüleyici bir dille anlatmış,yazarı kutluyorum.
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
Satı Koca 22.01.2014 katılan 9 kişi, katılmayan yok
Kesinlikle tavsiye ederim çocuk istismarı ve bunun açtığı kapanmayan yaralar,bu kadar güzel anlatılamazdı bu kitapla tanışmama vesile olan kitap yurduna da teşekkür ederim.
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
hamdi uyar 02.01.2014 katılan 14 kişi, katılmayan 2 kişi
tereddütleriniz varsa hiç beklemeyin derim. okumanızı tavsiye ederim. yazarı ilk defa okudum ama gerçekten güzel
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz

 1  2  3  4  İleri

Ürünün diğer baskıları için Tıklayınız
İLGİLİ KAMPANYALAR
İlgili Kampanyalar

Mehmet Ercan

Aşk Düştü kitabını sizler için imzaladı

Ana Sayfa | Yeni Çıkanlar | Çok Satanlar | Konu Başlıkları | Yazarlar | Yayınevleri | Arama | Üye Sayfası | Sipariş Takibi |
Ortaklık | Puan Kataloğu | Yardım | Kampanyalar | Kitap Dergisi | Sahaf | Tavsiye |
Bize Ulaşın | Bizimle Çalışmak İçinBasında Biz      


kitapyurdu.com'da ödeme seçenekleri olarak Visa, Master ve Dinners kartlar, Paypal, Havale, EFT ve Posta Çeki kabul edilmektedir.


kartlara taksit yapılmaktadır.
Tel: 0212-519-8720 Faks: 0212-5191584 Örnektepe mh. Pazaraltı sk. No:96 Sütlüce-İstanbul Türkiye
Gizlilik ve Güvenlik Politikası 104www.kitapyurdu.com