Anasayfa
internet kitapcılığında 15. yıl
 
Hoş geldiniz...
Yeni Ziyaretçi Kılavuzu
Ücretsiz üyelik için tıklayınız
Sepetinizde 0 ürün var.

 
Havuz Başı / Son Kuşlar
Havuz Başı / Son Kuşlar, Sait Faik Abasıyanık10

Dostlarınızla paylaşmak için tıklayın


Sait Faik Abasıyanık

BİLGİ YAYINEVİ

Sait Faik'in, toplam kırk iki öyküsünü içeren iki eserini biraraya getiren bu kitabı da Milli Eğitim Talim ve Terbiye Kurulu'nca okullara tavsiye edilmiştir. 'Havuz Başı'ndaki öykülerde, bir iç dökme, kendini anlatma havası hâkim. Çocukluk anılarından ve Adapazarı yaşamından yaratılmış öyküleri yanında, yarım kalmış izlenimini veren öykülerle, birer gözlem düzeyinde kalmış olanlar da kitapta yer alıyor. 'Son Kuşlar'daki öykülerin çoğu, onun gerçek öykü anlayışının örnekleri olarak gösterilebilir. İçlerinde röportajların bulunduğunu da söyleyebiliriz. Sait Faik bu öykülerde insanların alınyazılarıyla bir savaş içindedir.SİTE:www.kitapyurdu.com


  %20   indirimli
Liste Fiyatı: 8,00  TL.Kitapyurdu Fiyatı:6,40  TL.
Tedarik süresi SATIŞ YOK(kitapyurdu.com'da SATIŞ DIŞI)Kazanacağınız puan: 14

Yayın Yılı: 2001
3. Hm. Kağıt
240 sayfa
10,8x18,8 cm
Karton Kapak
ISBN:9754940010
Dili: TÜRKÇE
Bu üründen 31 adet satılmıştır.

İLGİLİ KONULAR:
Edebiyat > Hikaye (yerli)


Yorum Tavsiye Hata Bildirim Webmaster

    Yorum Sayısı: 1-7/7


seygök 21.01.2013 katılan 1 kişi, katılmayan 1 kişi
Her zaman karşımıza çıkan ama hiç umursamadığımız insanları, olayları vs. öyle içten öyle samimi bir dille anlatır ki Sait Faik. Onun öykülerine doyulmaz. Bu kitap da bu güzel öykülerle dolu.
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
müna 13.11.2009 katılan 3 kişi, katılmayan 2 kişi
Sait Faik'in yaşantısından bir çok ipucu bulunabilecek bir eser... Onun sevdiği sevmediği şeyler, fikirleri, yaşnatısı, alışkanlıkları... Hepsi bu hikaye kitabının satır aralarında saklı...
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
depresif pollyana 14.05.2008 katılan 3 kişi, katılmayan 2 kişi
Doğanın içler acısını durumunu anlatırken “bize değil ama çocuklar, size üzülüyorum. Sizler göremeyeceksiniz kuşları” diyordu Sait Faik, çok uzun yıllar önce bu öyküyü okuduğumda. Şimdi kelebekler de kalmadı ve ben, kendim için değil ama çocuklar için çok üzülüyorum tıpkı Sait Faik gibi…
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
parev 11.01.2008 katılan 4 kişi, katılmayan 2 kişi
Sait faik öyle güzel yazıyorki. bence en büyük öykücümüz. jimnastik yapan adam diye bir öyküsü var ki bu kitapta muhteşem.
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
F€LS€F€S!Z 02.08.2006 katılan 3 kişi, katılmayan 5 kişi
Sait Faik benim beğendiğim yazarlardan değil. açıkçası öykülerini hiç beğenmiyorum. derin siyaset içerikli bu kitabını tavsiye etmiyorum. ben genelde okuduğum tüm kitapları beğenirim. ama Sait Faik'i Sait Faik okumak için okudum ve beğenmedim. ben kitapları ilk bakışta tanırım. bu çok zor değil: önce yazarın imza attığı başarılara göz atın, daha sonra da kitabın en son sayfalarını gözden geçirin. emin olun bu işe yarayacaktır. ilginize teşekkür ederim.
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
Gökay Avcı 09.11.2004 katılan 4 kişi, katılmayan 2 kişi
Sait Faik'in bütün hikayelerinde bir şiir havası vardır. Ama özellikle bu kitabında şiirsellik doruğa ulaşmış. Özellikle Havuz Başı adlı hikayesinde, şiir mi okuyorum yoksa hikaye mi farkına varamıyorum. Harikulade.
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
Izzet Faro 06.05.2002 katılan 6 kişi, katılmayan 2 kişi
bu kitap çok güzel.Sait Faik'in öyküleri gerçekten okunmaya değer.Özellikle Son Kuşlar bölümünde Sivriada Geceleri,Sivriada Sabahı... Sait Faik,sanat hayatına şiir yazarak başlamıştır.Sözlerime onun cümlesiyle son vermek istiyorum.
BİR İNSANI SEVMEKLE BAŞLAR HER ŞEY.
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz

 1 

Ana Sayfa | Yeni Çıkanlar | Çok Satanlar | Konu Başlıkları | Yazarlar | Yayınevleri | Arama | Üye Sayfası | Sipariş Takibi |
Ortaklık | Puan Kataloğu | Yardım | Kampanyalar | Kitap Dergisi | Sahaf | Tavsiye |
Bize Ulaşın | Bizimle Çalışmak İçinBasında Biz      


kitapyurdu.com'da ödeme seçenekleri olarak Visa, Master ve Dinners kartlar, Paypal, Havale, EFT ve Posta Çeki kabul edilmektedir.


kartlara taksit yapılmaktadır.
Tel: 0212-519-8720 Faks: 0212-5191584 Örnektepe mh. Pazaraltı sk. No:96 Sütlüce-İstanbul Türkiye
Gizlilik ve Güvenlik Politikası 101www.kitapyurdu.com