Anasayfa
internet kitapcılığında 15. yıl
 
Hoş geldiniz...
Yeni Ziyaretçi Kılavuzu
Ücretsiz üyelik için tıklayınız
Sepetinizde 0 ürün var.

 
Gönül Doktoru
Gönül Doktoru, Prof. Dr. Mehmet Yaşar Kandemir10
1
10

Dostlarınızla paylaşmak için tıklayın


Prof. Dr. Mehmet Yaşar Kandemir

NESİL YAYINLARI

Orhan yaz tatilinde akrabalarının yaşadığı köye gelir. Şehirli bir çocuk olan Orhan, köyü ve köylüleri kısa zamanda çok sever. Kendi yöresel diliyle konuşan temiz kalpli köylüler, tarlalar, bahçeler, yeşillikler, hayvanlar, sürekli çalışmakla geçen hayat; Orhan'a bambaşka bir dünyayı tanıtmıştır.
Arkadaşı Mıstık'la tarlalarda bahçelerde dolaşırlar, hayvanları otlatırlar. Köy insanlarının çoğu iyilik yapmayı sever. Hepsi de ağız birliği etmişçesine, "Selim hoca bize anlatmıştı ki..." diye açıklarlar niye iyilik ettiklerini. Köyün imamı Selim Hoca, her meseleyi Peygamber Efendimizin hayatından örnekler vererek çözer, yanlışları düzeltir.
Selim Hoca ile tanışınca Orhan'ın da dünyası değişir. Onun tatlı diliyle Peygamberimizi anlatarak nice insanları etkileyip değiştirdiğini görür. Selim Hoca, tam anlamıyla Gönül Doktoru'dur.
Bu romanı okurken, içiniz kıpır kıpır ederek sevimli bir köy hayatını gerçekmiş gibi yaşayacaksınız ve kendinizi Selim Hoca gibi Gönül Doktoru hissedeceksiniz.SİTE:www.kitapyurdu.com


  %30   indirimli
Liste Fiyatı: 8,00  TL.Kitapyurdu Fiyatı:5,60  TL.
Tedarik süresi SATIŞ YOK(kitapyurdu.com'da SATIŞ DIŞI)Kazanacağınız puan: 12

Yayın Yılı: 2002
3. Hm. Kağıt
206 sayfa
13,5x21 cm
Karton Kapak
ISBN:9756503491
Dili: TÜRKÇE
Bu üründen 52 adet satılmıştır.

İLGİLİ KONULAR:
Çocuk Kitapları > Roman
 


Yorum Tavsiye Hata Bildirim Webmaster

    Yorum Sayısı: 1-9/9


saida 10.06.2009 katılan 9 kişi, katılmayan 1 kişi
bana köy hayatını sevdiren kitap. çocukken okuduğum halde aklımda çok iyi kalan nadir kitaplardan.etrafımdaki çocuklara okutmak için elimden geleni yapıyorum.
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
çamkonaklı 02.10.2011 katılan 4 kişi, katılmayan yok
Yıllar önce okudum bu kitabı.Çocukluğuma renk katan kitaplardan biridir.Kaybetmiştim..Yıllar sonra tekrar aldım ve kızıma okuttum.Benim çocukluğumda yaşadığım hazzı alsın diye.Gerçekten güzel bir kitap.100 temel esere dahil edilmesi gereken bir kitap bence.
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
kağıt&kalem 03.02.2010 katılan 5 kişi, katılmayan 1 kişi
bu kitabı burda bulabildiğime inanamıyorum.bu kitap bana okuma sevgisi katan kitaptır.bilhassa çocukların okuması gereken bir kitap olsada herkese tavsiye ediyorum.
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
mehmetyasingokce 26.08.2008 katılan 3 kişi, katılmayan yok
MİNİK ORHANIN YAZ ANILARI SİZLERİ DE İÇİNE ÇEKECEK

HOŞ BİR KİTAP OLMUŞ
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
Hayran-ü_Merve 02.04.2008 katılan 2 kişi, katılmayan 1 kişi
mustafa yaşar kandemir in okuduğum ilk kitabı ve annemin önerisi ile okumuştum aslında okumak istemiyordum ama okumaya başlayınca fikrim değişti.Bence insanın kendi fikirlerinin hayatında ne kadar önemli olduğunu anlatan her yaştan okuyucuya uygun güzel bir kitap.
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
10ur54 16.03.2008 katılan 2 kişi, katılmayan 1 kişi
şehir yaşamından köye gelerek yaşamı değişen orhanın hikayesi anlatılıyor. orhan köyedeki arkadaşı mıstık ve cami imamı selim hoca orhanın dünyaya bakış acısını tamamen değiştiriyor. özellikle selim hoca orhana islamiyeti ve peygamber sevgisini aşılıyor. okunması tavsiye edilir.
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
AYŞEMURAT 16.10.2006 katılan 5 kişi, katılmayan 2 kişi
çok çok güzel bir kitaptır.çocuk yaşta okuduğum için o zamanlar hep orhanın gittiği köyü hayal etmişimdir...bence her çocuğun okuması gereken bir kitap......
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
HATİCE KÜBRA TIĞLI 04.01.2006 katılan 18 kişi, katılmayan 2 kişi
Bu kitabı kaç defa okuma girişiminde bulundum.Fakat her seferinde yarım kaldı.Şu gayeye dayanıyordum;Bu kitap nasılsa benim, istediğim zaman okurum. Şimdi başka kitapları okurum.O zaman 10 yaşındaydım yani 2 yıl öncesi.Bir gün kendi kendime artık bu kitabı bitirmeliyim dedim ve o kitabı bitirdim.Bu kitabın her sayfasını okuduğumda düşüncelerimden ve sıkıntılarımdan uzallaşıp Allah'ı düşünüyordum.Bu kitap bana çok şey kazandırdı.Artık sorunlarımın büyük bir çoğunluğunu bu kitaptaki hadiselerden yararlanarak çözebiliyorum.Eminim ki GÖNÜL DOKTORU adlı kitap okuyan herkesin üzerinde böyle tehsirler bırakacaktır.
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
Emre Çetin 23.01.2004 katılan 3 kişi, katılmayan 4 kişi
Gönül Doktoru, bir gönül eseri. Bu kitabı okuduğunuzda insanlar ve Allah için gönlünüzce hayır yapmayı öğreneceksiniz. Böylece sıkıntılarınızı tedavi etme yolunu öğreneceksiniz. Bu ise size huzur verecek, sizi rahatlatacak, sizi sıkıntılarınızdan kurtaracak, sizi ...
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz

 1 

Ürünün diğer baskıları için Tıklayınız

Ana Sayfa | Yeni Çıkanlar | Çok Satanlar | Konu Başlıkları | Yazarlar | Yayınevleri | Arama | Üye Sayfası | Sipariş Takibi |
Ortaklık | Puan Kataloğu | Yardım | Kampanyalar | Kitap Dergisi | Sahaf | Tavsiye |
Bize Ulaşın | Bizimle Çalışmak İçinBasında Biz      


kitapyurdu.com'da ödeme seçenekleri olarak Visa, Master ve Dinners kartlar, Paypal, Havale, EFT ve Posta Çeki kabul edilmektedir.


kartlara taksit yapılmaktadır.
Tel: 0212-519-8720 Faks: 0212-5191584 Örnektepe mh. Pazaraltı sk. No:96 Sütlüce-İstanbul Türkiye
Gizlilik ve Güvenlik Politikası 103www.kitapyurdu.com