Anasayfa
internet kitapcılığında 15. yıl
 
Hoş geldiniz...
Yeni Ziyaretçi Kılavuzu
Ücretsiz üyelik için tıklayınız
Sepetinizde 0 ürün var.

 
Kaptan- ı Derya Barbaros Hayrettin Paşa'nın Hatıraları
Kaptan-ı Derya Barbaros Hayrettin Paşa'nın Hatıraları, M. Ertuğrul Düzdağ10
5
10

Dostlarınızla paylaşmak için tıklayın


M. Ertuğrul Düzdağ

KAYNAK KİTAPLIĞI

Sultan Süleyman Han Hazretleri, bir gün ferman buyurdular ki:

"Sen ve karındaşın nasıl ortaya çıkıp cihad meydanına atıldınız? Bunun sebebi ne idi? Kimlerdensiniz? Bu zamana gelinceye kadar ufak büyük karada ve denizde ne gazalar oldu ise, yazıp buraya gönderesin ki, eskiden yazılmış tarihlerin yanında devlet hazinesinde bulunsun.

Bu yüce fermana can baş üstüne deyip, Seyyid Muradi'yi çağırttım.Seyyid Muradi, emrimdeki reislerden gazalara iştirak eden bir deniz yiğidi idi.Gazalarımızı destan edip söylerdi.Muradi' ye dedim ki:

-Bak a Muradi! Bizler için artık dünyada işitilmedik nesne kalmamıştır.Hemen arzumuz bu fani alemde bir eser bırakıp ahfadımızın (torunlarımızın) hayır duasına vesile kılmaktır.SİTE:www.kitapyurdu.com


  %26   indirimli
Liste Fiyatı: 16,00  TL.Kitapyurdu Fiyatı:11,88  TL.
Tedarik süresi SATIŞ YOK(FARKLI YAYINEVİNDEN YAYINLANIYOR)
(SATIŞTA OLAN İÇİN TIKLAYINIZ)
Kazanacağınız puan: 28

Yayın Yılı: 2004
Kitap Kağıdı
548 sayfa
13,5x21 cm
Karton Kapak
ISBN:9757388084
Dili: TÜRKÇE
Bu üründen 99 adet satılmıştır.

İLGİLİ KONULAR:
Tarih > Hatıralar


Yorum Tavsiye Hata Bildirim Webmaster

    Yorum Sayısı: 1-9/9


kugurbaga321 30.11.2012 katılan 3 kişi, katılmayan 1 kişi
Dünyanın gelmiş geçmiş en büyük denizcilerinden biri olan Barbaros'un anılarını okurken böyle atalara sahip olmaktan gurur duyacaksınız. İnanması güç olaylarla dolu muhteşem bir hayat hikayesini birinci ağızdan dinlemenizi tavsiye ederim.
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
Levent Akturk 01.07.2009 katılan 37 kişi, katılmayan 2 kişi
Ertuğrul Düzdağ'ın kaleme alıp Kaynak kitaplığından yayınladığı bu kitap Barbaros Hayrettin Paşa'nın Kanuni Sultan Süleyman'ın emri ile yazdığı Gazavat-i Hayreddin paşa isimli eserinin belki de en kapsamlı şekilde yayinlanmış baskısıdır. Muhtelif yayınevinden yayınlanmış aynı konudaki hemen her kitabı inceledim ve bunu rahatlıkla söyleyebilirim. Okumaktan çok memnun kalacağınız son derece akıcı adeta maceradan macera'ya koşan bir eser. Ve bunlar roman değil, gerçekten olmuş olaylar. Osmanlı denizciliğine meraklı olanların kaçırmaması gereken bir eser.
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
Abdurrahman Sefa 10.05.2005 katılan 37 kişi, katılmayan 3 kişi
Hızır Reis'in kardeşi Oruç Reis ile birlikte tüm AKDENİZe tabiri caizse kök söktürmeleri akıcı bir şekilde anlatılmış. İnsanın bu kitabı okurken yer yer tüylerinin diken diken olmaması çok zor. Sonuç olarak tarihini bilmeyen toplumlar yok olmaya mahkumdur. Bu kitabı mutlaka okumalısınız.(Ee nede olsa Dünya Denizcilik tarihinin en büyüklerinden biri bizim atamız.Onun maceralarını öğrenmemiz bizim ona olan borcumuzdur...)
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
Emin Önen 14.08.2004 katılan 10 kişi, katılmayan 1 kişi
Çok akıcı ve orjinal üslubuna sadık kalınarak yazılan bu kitap gerçekten insanı alıp o günlere götürüyor.Adeta Kaptan-ı Derya ile seferlere çıkıyorsunuz.Kitaba bu son halini veren sayın yazara tüm kitap severler adına şükranlarımı sunuyorum.
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
kaertal 29.07.2009 katılan 4 kişi, katılmayan 1 kişi
barbaros hayrettin paşanın nasıl fetihlere çıktığını,fetihlerin görünmeyen kısmında nasıl bir tefekkür anlayışının olduğunu bu kitapdan öğrendim size de tavsiye ederim.bazı arkadaşlara dili ağır gelebilir
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
sinan_bjk 22.12.2008 katılan 3 kişi, katılmayan yok
Büyük insanların hayatı okunarak büyük insanlar yetişir, diyor Ertuğrul Düzdağ. Yazarın bu fikrine katılıyor ve değerli Türk büyüğümüz Hayrettin Paşa'nın zaferlerle dolu hayatını okumanızı tavsiye ediyorum.
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
Tayfun Can 03.07.2007 katılan 7 kişi, katılmayan 1 kişi
Bu kitap gerçekten muhteşem.. Lütfen okuyun.. Harikulade maceraları göğsünüz kabararak okuyacak, Barbaros Hayrettin Paşa ve levendleriyle denizlere yelken açılacak, yeni dünyalar fethedeceksiniz. Boşuna yorulup çizgifilm veya macera filmi peşinde koşmayın. Alın size gerçek yaşanmış olaylar ve filmlerde bile bulamayacağınız aksiyon ve macera! Atalarınızla gurur duymakta ne kadar haklı olduğunuzu bir kez daha göreceksiniz.
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
Murat Arıkan 30.11.2005 katılan 8 kişi, katılmayan 1 kişi
En güzel macera romanından daha güzel, eğlenceli ve üstelik olaylar da gerçek... Başka bir dünyaya götürüyor ve bize ecdadımızın tarz ve meşrebini de anlatıyor. Bazı yerlerde tekrarlanan 5-6 kadar beyiti başka hiç bir yerde görmedim, onlar da çok güzel... Ertuğrul Düzdağ'a bu kitap, Ebussuud Efendi'nin Fetvaları ve Tarihçe-i Vak'a-i Zağra gibi çok önemli eserleri günümüze kazandırdığı için minnetle teşekkür ederim.

Bu kitabı mutlaka okuyun ve Paşa Hazretlerinin sadece 1 Temmuz Kabotaj Bayramı ve 27 Eylül Preve Savaşı yıldönümü dolayısıyla açılan Beşiktaş İskedeki kabr-i şerifini ziyaret etmeyi unutmayın.

No: Bu kitabı okurken bizi neden AB'ye almak istemiyorlar, anneler çocuklarını neden "Türkler geliyor" diye korkuturlarmış onu da Yorumun devamı
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
Necmi Çoban 01.06.2005 katılan 163 kişi, katılmayan 11 kişi
Kaptan-ı Derya Barbaros Hayrettin Paşa'nın Hatıraları M.Ertuğrul DÜZDAĞ'ın akıcı kaleminden çıkmış olan bir eser. Büyük bir hacime sahip olan kitabın dayandığı kaynak ise bizzat Barbaros Hayreddin Paşa'nın yanındaki gazilerden Muradi Reis'e yazdırdığı Gazavat-ı Hayreddin Paşa eseri. İnsan kitabı okurken kendisini o derece kaptırıyor ki o gemilerden birinde deryaya açılan leventlerden birisi olmak istiyor. Bir de hayıflanma oluyor ki o da çok haklı : Neden bizim bu kadar renkli bir tarihimiz ve kahramanlarımız varken bunlar insanlara sunulmaz. Yabancılar kıytırık tarihlerinden temcid pilavı gibi dönüp dönüp benzer filmler yapmalarına rağmen bizler hala yerimizde sayıyoruz. Halbuki bu güzelim kitap baz alınarak yapılacak seri filmler hem Yorumun devamı
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz

 1 

Ana Sayfa | Yeni Çıkanlar | Çok Satanlar | Konu Başlıkları | Yazarlar | Yayınevleri | Arama | Üye Sayfası | Sipariş Takibi |
Ortaklık | Puan Kataloğu | Yardım | Kampanyalar | Kitap Dergisi | Sahaf | Tavsiye |
Bize Ulaşın | Bizimle Çalışmak İçinBasında Biz      


kitapyurdu.com'da ödeme seçenekleri olarak Visa, Master ve Dinners kartlar, Paypal, Havale, EFT ve Posta Çeki kabul edilmektedir.


kartlara taksit yapılmaktadır.
Tel: 0212-519-8720 Faks: 0212-5191584 Örnektepe mh. Pazaraltı sk. No:96 Sütlüce-İstanbul Türkiye
Gizlilik ve Güvenlik Politikası 104www.kitapyurdu.com