Anasayfa
internet kitapcılığında 15. yıl
 
Hoş geldiniz...
Yeni Ziyaretçi Kılavuzu
Ücretsiz üyelik için tıklayınız
Sepetinizde 0 ürün var.

 
Çariçe
Çariçe, Ellen Alpsten,Vedat Çorlu,Şükrü Çorlu10
4
10

Dostlarınızla paylaşmak için tıklayın


Ellen Alpsten

LİTERATÜR YAYINLARI

Katerina Alekseyevna ya da Rus İmparatorluğu'nun kaderini belirleyen köylü kızı Martha... Kimdir bu kadın? Bulaşıkçı bir kız, bir hizmetçi mi? Aşırı makyajlı, şehvet düşkünü ayyaş bir kadın mı, yoksa modern Rusya'yı kuran bir imparatoriçe mi?
Hayata alınıp satılan bir köle olarak başlayıp, akla hayale gelmeyecek kadar yükseklere ulaşan Katerina bunların hepsidir aslında.

Ama her şeyden önce bir kadındır o. Deli Petro olarak da bilinen Çar Büyük Petro ile tutkulu bir aşk yaşar. Rus İmparatorluğu'na bir veliaht prens vermek adına tam on iki kez hamile kalır. Saraylarda zevk ve sefa içinde yaşarken bile, Çar'ın saçlarını kestirip manastıra kapattırdığı ilk karısıyla aynı kaderi paylaşma korkusu bir an olsun peşini bırakmaz. Ve Çar Petro kendi elleriyle taç giydirip onu imparatoriçe yapar; ondan istediği iki şeyi de kendisine verememesine rağmen.

Bu iki insanı bu denli birbirine yaklaştıran ve Çariçe'yi bu denli özel kılan şey neydi? Peki deliliğin sınırında yaşayan, kendi öz oğlunu bile öldürten böylesine korkunç bir adam sevilebilir mi? Ya koca bir imparatorluğa hükmeden bir adam?

Gerçekte Çariçe hangisini arzuluyordu: Aşkı mı, iktidarı mı?SİTE:www.kitapyurdu.com
  %20   indirimli
Liste Fiyatı: 27,00  TL.Kitapyurdu Fiyatı:21,60  TL.
Tedarik süresi yaklaşık 3 günKazanacağınız puan: 44
Çeviren: Vedat Çorlu/ Şükrü Çorlu
Yayın Yılı: 2004
Kitap Kağıdı
632 sayfa
13,5x19,5 cm
Karton Kapak
ISBN:9750402707
Dili: TÜRKÇE
Bu üründen 60 adet satılmıştır.

İLGİLİ KONULAR:
Edebiyat > Tarihi Roman

Çariçe

Ellen Alpsten
21,60  TL.

2015 Yazarlar Ajandası


7,00  TL.
İKİLİ TEKLİF
Toplam 28,60  TL olan kitapları birlikte alın
24,60  TL ödeyin.
Bu ürüne ait diğer ikili teklifler
Ya da kendi teklifinizi kendiniz oluşturun

İLGİLİ ÜRÜNLER YAZARDAN KONUDAN
Geri
BU ÜRÜNÜ ALANLARIN İLGİLENDİKLERİ ÜRÜNLER
İleri

Theodora

Radi Dikici
18,75  TL.

Matmazel Ayşe

Anne Soprani
15,20  TL.

Edebiyat Üstüne Yazılar

Murat Belge
23,60  TL.

Berna Moran'a Armağan / Türk Edebiyatına Eleştirel Bir Bakış


14,23  TL.

Geber Anne

Sezgin Kaymaz
18,73  TL.

Yorum Tavsiye Hata Bildirim Webmaster

    Yorum Sayısı: 1-9/9


barnak 08.05.2010 katılan 2 kişi, katılmayan yok
Gerçekten çok beğenerek okuduğum bir kitaptı,konu çok güzel ,anlatım çok akıcı ve başarılı bir çeviri...Sizede öneririm.
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
Suzan Soydan 07.06.2008 katılan 22 kişi, katılmayan 1 kişi
kitabın son basımı her ne kadar 2004 yılı olsada ben daha yeni okuma şansına eriştim.tarihi roman sevenler için tavsiye edilir.rus çarı petro nun daha doğrusu osmanlıların deyimiyle deli petro avrupalıların deyimiyle büyük petro...ve bence kesinlikle deli ama büyük adammış..genç yaşında kimliğini saklayıp tüm avrupayı gezmiş ve farklı işlerde en ağır işlerde çalışarak gemiciliği ve marangozluğu öğrenmiş.herkesin bildiği gibi rusların en büyük emelleri (ki bu fikri petro benimsetmiş)sıcak denizlere inmekti.nitekim aklına koyduğunu da yapmış yep yeni bir şehir(st.petersburg)ve yepyeni bir donanma kurmuş.yeni şehrini bir nehrin kenarına inşa etmiş ve bugün o şehir rusya nın gururdur.sanat şehridir.kitapta şehrin kuruluş hikayesi çarın çamarcı Yorumun devamı
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
tules 29.05.2008 katılan 3 kişi, katılmayan yok
Oldukça başarılı bir tarihi roman.Daha önce Literatür yayınlarından İmprimatur adlı romanı okumuş ve çok beğenmiştim.Rus çarı Petro ve belki de aşık olduğu tek kadın olan köylü kızı Martha'nın ilişkileri çerçevesinde 18 yüzyıl başlarında Rus çarlığı,Baltık ülkeleriyle olan savaşlar,Rus toplumunun kültürel ve sosyal yapısı anlatılıyor.Başı biraz sıkıcı ama ilerledikçe çok sürükleyici ve heyecan uyandırıcı.
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
pavaldini 30.08.2007 katılan 2 kişi, katılmayan 1 kişi
Baştançıkarıcı ,tutkulu ve cesur bir kadının öyküsü.Nereden geldiğini ve ne istediğini bilecek kadar güçlü kuvvetli ,sevgisiyle "Rus Ayı"sı Petro'ya hükmedebilecek kadar dişi.... okunası bir romandı.
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
yeldayılmaz 26.02.2011 katılan 1 kişi, katılmayan yok
Tesadüfen halk kütüphanesinde bulup okuduğum bir kitap. Tek kelimeyle muhteşem. Mutlaka kendi kütüphanenizde bulunsun derim
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
ckmrc 29.08.2009 katılan 2 kişi, katılmayan yok
Bi kere kesinlikle okurken sıkılmıyorsunuz dili ve olayların anlatılış tarzı harika. çariçe yani katerinanın hayatından başlıyor ve nasıl çariçe olduğuna ve dönen entrikalardan bahsediliyor.Tarihi roman olarak çok güzel bir kitap. Rus yaşantısından yada o yıllardaki rusya ile diğer devletlerin refah düzeylerini karşılaştırma imkanı buluyorsunuz.
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
Kadir Emiroğlu 11.05.2008 katılan 1 kişi, katılmayan yok
Merak uyandıran olaylarıyla okuyucunun ilgisini canlı tutan bir roman. Bilindik karakterlerin bilinmeyen yönlerine yer veren, şaibeli tarihî olayları bu kez başka bir cepheden inceleyen titiz bir kurgu. Çevirisi oldukça başarılı bir kitap. Tarih ve edebiyatı bir arada bulmaktan keyif alan okuyuculara -naçizane- tavsiye ederim.
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
ttrçpl 15.02.2008 katılan 1 kişi, katılmayan yok
KİTAP 18. YÜZYILA DAMGASINI VURAN İMPARATORİÇE KATERİNA’NIN SIRADIŞI YAŞAM ÖYKÜSÜNÜ AKTARMAKTADIR. AYRICA, 18 NCİ YÜZYIL RUSYA’SININ GENEL DURUMUNU GÖZÖNÜNE SERMEKTEDİR. DOLAYISIYLA, RUSYA’NIN DAHA SONRAKİ DÖNEMLERİNİ, HATTA BU GÜNÜNÜ, DEĞİŞMEKTE OLAN DÜNYA DÜZENİNİ KAVRAMAMIZ İÇİN BİZE YOL GÖSTERMEKTEDİR.
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
noz 15.09.2005 katılan 1 kişi, katılmayan yok
Rus askerlerinin tecavüzüne uğrayan Martha Ruslardan nefret etmektedir. Aynı kişi Rus çarı Petroyla büyük aşk yaşayarak İmparatoriçe Katerina olarak karşımıza çıkar.
Çok zeki biri gibi görünmemesine rağmen fırsatları değerlendirmeyi ve entrikalar çevirmeyi bildiği için sarayda kendini kollamayı bilir.
Katerina onu sevdi mi bilemeyiz ama petro ona düşkünmüş ki kendisini aldattığını düşündüğü adamın kafasını bir kavanoza koyarak Katerinanın yatağının başucuna koydurur. Bunun sevgiyle ne alakası var demeyin. Sevmeseydi aynı kavanozda Katerinanın başı da olacaktı.
Kitabın anlatımı akıcı ama kimi yerlerde neredeyse pornografiye kaçıyor ki bu da Katerina'nın yaşadığı hayattan kaynaklanıyor olsa gerek. İlginç bir kitap.
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz

 1 

Ana Sayfa | Yeni Çıkanlar | Çok Satanlar | Konu Başlıkları | Yazarlar | Yayınevleri | Arama | Üye Sayfası | Sipariş Takibi |
Ortaklık | Puan Kataloğu | Yardım | Kampanyalar | Kitap Dergisi | Sahaf | Tavsiye |
Bize Ulaşın | Bizimle Çalışmak İçinBasında Biz      


kitapyurdu.com'da ödeme seçenekleri olarak Visa, Master ve Dinners kartlar, Paypal, Havale, EFT ve Posta Çeki kabul edilmektedir.


kartlara taksit yapılmaktadır.
Tel: 0212-519-8720 Faks: 0212-5191584 Örnektepe mh. Pazaraltı sk. No:96 Sütlüce-İstanbul Türkiye
Gizlilik ve Güvenlik Politikası 103www.kitapyurdu.com