Anasayfa
internet kitapcılığında 15. yıl
 
Hoş geldiniz...
Yeni Ziyaretçi Kılavuzu
Ücretsiz üyelik için tıklayınız
Sepetinizde 0 ürün var.

 
Vatikan Sırları
Vatikan Sırları, Paul L. Williams,Handan Eğlence8
2
10

Dostlarınızla paylaşmak için tıklayın


Paul L. Williams

GÜNCEL YAYINCILIK

Paul L. Williams, FBI’ya danışmanlık yaptığı yılların da birikimiyle, Vatikan’ın 70 yıldır suç örgütleriyle olan mali bağlantılarını bu kitapta açıklıyor...


1929 yılında Papa XI. Pius farelerin cirit attığı sarayında Vatikan’ın en temel ihtiyaçlarını karşılayabilecek bütçeden yoksundu. Ama Vatikan’ın kaderi yine aynı yıl, faşist lider Mussolini ile yaptığı anlaşmayla beraber değişmeye başladı. Şu anda Vatikan’ın sahip olduğu mal varlığı tahmin edilemeyecek boyutlarda. Vatikan Bankası, son zamanlarda milyarlarca dolarlık yolsuzluk, uluslararası skandallar, esrarengiz cinayetler, kara para aklama operasyonlarının kaynağı haline geldi. Vatikan Bankası’na yüzlerce dava açıldı. Yine de Vatikan hepsinden sıyrılmayı başardı. Peki ama nasıl?
SİTE:www.kitapyurdu.com


  %35   indirimli
Liste Fiyatı: 15,00  TL.Kitapyurdu Fiyatı:9,72  TL.
Tedarik süresi SATIŞ YOK(TÜKENMİŞ)Kazanacağınız puan: 22
Çeviren: Handan Eğlence
Yayın Yılı: 2010
Orjinal Adı: The Vatican Exposed
256 sayfa
Kitap Kağıdı
13,5x21 cm
Karton Kapak
ISBN:9758621823
Dili: TÜRKÇE
Bu üründen 59 adet satılmıştır.

İLGİLİ KONULAR:
Siyaset > Aktüel Siyaset


Yorum Tavsiye Hata Bildirim Webmaster

    Yorum Sayısı: 1-7/7


Atilla Ayan 08.09.2008 katılan 32 kişi, katılmayan 1 kişi
doğrusu bu kadar yoğun bir araştırma yapılmış olacağını beklemiyordum..üstelik bu kitap son papa haricinde cerayan eden tüm olayları (belki dahası bile, hatta kesinlikle dahası bile vardır) anlatması ile şuan için güncelliğini koruyan, gerçeklerin gün yüzüne çıkmasını amaçlayan güzel bir araştırma kitabı..fakat her kitaba körü körüne inanmamanın bilincinde bilinçli bir okur olarak okumamız gerektiğinide unutmamalı..bu nedenle okuduğumuz bir kitapla kiliseyi yargılamanın yanlış olabileceği kanatindeyim.eğer burada yazanların gerçek olduğuna inanıyorsak bilgimizi artırmak, daha fazlasını öğrenmek için daha nice araştırma yapmalıyız diye düşünüyorum..tabi elbette bu kitabın okunmasını da tavsiye ediyorum.okuyun lütfen.
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
la rage 23.02.2007 katılan 15 kişi, katılmayan 1 kişi
Vatikan'ın gerçek yüzünü gösteren en iyi kitaplardan biri. Bu kitabı okuyunca anlayacaksınız; VATİKAN BİR DİN KURUMU DEĞİL! Aynen Türkiye'deki tarikatlar gibi, (siyaset-ticaret-cinayet) şer üçgeninin hizmetinde.

Kimilerine kuruluşundan beri bu şekilde, kimilerine göre sonradan bu hale geldi. Ama bir gerçek var ki Vatikan bir günah ve kötülük ülkesidir. Dinden başka her türlü değeri gözetir.

Yeri geldiğinde bir finans kurumu gibi çalışır, yeri geldiğinde mafyanın kara parasını aklar, yeri geldiğinde savaş suçlularını para karşılığı saklar.

Vatikan'da Tanrı'nın değil, 'Şeytanın Saltanatı' hüküm sürer. I.John Paul gibi biri kaza ile papa olur da, Vatikan'daki mason kardinalleri kovup, kirli işlere son vermek isterse, 33 gün Yorumun devamı
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
lampard1903 04.08.2006 katılan 3 kişi, katılmayan yok
Vatikan'ın hiç bilinmeyen sırlarını bu kitaptan öğrenebilirsiniz.Okuduğum zaman hiç bırakmadan,elimden düşüremeden kitabı bitirdim.Kitabı bitirdikten sonra anlayacaksınız ki;Vatikan bir din merkezinden ziyade bambaşka ve derin bir alem...
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
Veysel Öztürk 21.10.2005 katılan 5 kişi, katılmayan yok
Katolik Hristiyan dünyasının gerçek yüzünü ortaya koyan ve bunu belgelere dayanarak ispat etmeye çalışan, bir dinin menfaati duygular uğruna nasıl kirletilişinin yansımasını bu kitaptan bulacaksınız. Gerçekten Objektif bir araştırma.
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
Rana_Elif 07.08.2010 katılan 2 kişi, katılmayan yok
Bu kitapta insanı sürekli hayrette bırakacak olaylar silsilesi hiç durmadan işliyor. Yazar oldukça cesaret isteyen bir araştırma yapmış. Tabi kitapta anlatılanlar bu kadar da olmaz dedirtiyor. Yani Vatikan'ın bu derece kirli işlere bulaşıp da kimseye hesap vermek zorunda olmaması ilginç. Özellikle kitabın ortalarında geçen savaş döneminde çocukların gördüğü korkunç muamele beni çok üzdü. Keşke bu kitap da gerçek değil de bir roman olsaydı dedim içimden. Evet aynen öyle... Bazı kitaplar vardır keşke gerçek olsa bunlar dersiniz, ama bazı kitaplar da vardır ki tüm bu anlatılanların bir kurgu, kötü bir hayal ürünü olmasını dileğidiniz olur. İşte bu kitap ikinci kategoriye girenlerden. En azından ben öyle olmasını dilerdim. Konuyla Yorumun devamı
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
Eyüp Eğlence 21.07.2010 katılan 1 kişi, katılmayan yok
Ben bu kitabın bu tür konulara merakı olanlar tarafından okunmasını tavsiye ederim. Piyasadaki onlarca kurgulanmış kitabı okumaktansa böyle araştırmaya dayalı kitaplar çok daha faydalı. Sürükleyici ve şaşırtıcı bence.
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
yasinyylr 27.12.2007 katılan 5 kişi, katılmayan yok
kitapta sadece roma ekseninde cereyan eden olayların anlatıldığını sanıyordum. fakat okumaya başlayınca vatikanın sanat, uluslar arası ticaret, diplomasi ve eroin trafiğinde ne kadar etkin bir noktada oturduğunu anlayınca ürperdim. bu tür bir araştırmaya bir türk imza atsaydı çok iligimi çekmezdi ama yazarın da eski bi cia görevlisi olması kitaptaki bilgilere güvenimi bir nebze olsun artırdı.
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz

 1 

Ana Sayfa | Yeni Çıkanlar | Çok Satanlar | Konu Başlıkları | Yazarlar | Yayınevleri | Arama | Üye Sayfası | Sipariş Takibi |
Ortaklık | Puan Kataloğu | Yardım | Kampanyalar | Kitap Dergisi | Sahaf | Tavsiye |
Bize Ulaşın | Bizimle Çalışmak İçinBasında Biz      


kitapyurdu.com'da ödeme seçenekleri olarak Visa, Master ve Dinners kartlar, Paypal, Havale, EFT ve Posta Çeki kabul edilmektedir.


kartlara taksit yapılmaktadır.
Tel: 0212-519-8720 Faks: 0212-5191584 Örnektepe mh. Pazaraltı sk. No:96 Sütlüce-İstanbul Türkiye
Gizlilik ve Güvenlik Politikası 102www.kitapyurdu.com