Anasayfa
internet kitapcılığında 15. yıl
 
Hoş geldiniz...
Yeni Ziyaretçi Kılavuzu
Ücretsiz üyelik için tıklayınız
Sepetinizde 0 ürün var.

 
Benim Küçük Dostlarım
Benim Küçük Dostlarım, Halide Nusret Zorlutuna10
5
10

Dostlarınızla paylaşmak için tıklayın
Halide Nusret Zorlutuna

L&M YAYINCILIK

Her çocuk, bence zevkle okumaya değer meraklı bir kitap; karşısında uzun uzun, hayran hayran düşünülecek bir bilinmeyenler âlemidir. Yirmi bir yıldan beri bu kitapları yaprak yaprak, satır satır okumaya ve anlamaya çalışıyorum.

Fakat hâlâ "Çocuk" adlı kitapla anlayamadığım, sökemediğim cümlelere rastladığım olur. Bu itirafımdan sonra, okuyucularım bu eserde, tecrübelerin belki haklı; fakat herhâlde soğuk ve tatsız gururunu elbette aramayacaklardır.

Hayır, sevgili okurlarım elinizdeki kitap, ağırbaşlı, psikolojik bir eser olmak iddiasında değildir.

Buna bir "hikâye kitabı" da denilemez. Çünkü içinde bir damlacık hayal bulamayacaksınız.

Ben bu kitapta sadece, gördüklerini ve duyduklarımı -işittiklerimi değil, hissettiklerimi- sunuyorum. O kadar çok sevdiğim "Küçük Dostlarım"ı, daha doğrusu binlerce küçük dostumdan, rast gele birkaçını okurlarıma da tanıtmak istedim.

Bir kırık dökük çizgi, bir avuç gölge.. Boyaların parıltılı dilinden yoksun, kara kalem bir çocuk portresi, bir küçük insan kişiliği! Ve çok defa bu kişiyi benim hafızamın köklerine altın çivilerle perçinlemiş olan bir küçük olay.SİTE:www.kitapyurdu.com


  %25   indirimli
Liste Fiyatı: 6,50  TL.Kitapyurdu Fiyatı:4,87  TL.
Tedarik süresi SATIŞ YOK(FARKLI YAYINEVİNDEN YAYINLANIYOR)
(SATIŞTA OLAN İÇİN TIKLAYINIZ)
Kazanacağınız puan: 10

Yayın Yılı: 2008
Kitap Kağıdı
144 sayfa
13,5x21 cm
Karton Kapak
ISBN:9752638259
Dili: TÜRKÇE
Bu üründen 153 adet satılmıştır.

İLGİLİ KONULAR:
Edebiyat > Anı (hatırat)


Yorum Tavsiye Hata Bildirim Webmaster

    Yorum Sayısı: 1-10/11


örtmen 27.02.2013 katılan 1 kişi, katılmayan yok
Gülten Dayıoğlu'nun diğer kitapları gibi bu kitabı da öğrencilerim tarafından çok beğenildi. Ortaokul seviyesindeki öğrencilerin zevkle okuyabilecekleri bir kitap
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
ozgur05 13.05.2008 katılan 13 kişi, katılmayan 8 kişi
Milli Edebiyatın önemli simalarından Halide Hanımın, öğretmenlik yıllarına ait anılarını anlattığı güzel bir eser.
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
belirse 18.03.2008 katılan 20 kişi, katılmayan 10 kişi
Kitap cumhuriyetin kurulduğu ilk yıllardaki özveri ile çalışan bir öğretmenin öğrencileri ile olan anılarını anlatıyor. Kısa kısa hikayecikler şeklinde her öğrencisi ile olan ilişkilerini anılarını yazmış günlük gibi desem daha iyi olur. Kızımın Türkçe öğretmeni aldırmıştı. Kızımdan önce ben bir çırpıda okudum. İdealist bir öğretmenin anıları. Bugün de böyle öğretmenler çoktur muhakkak. Onlara selam ve sevgilerimle
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
Omer Aydin 12.06.2006 katılan 17 kişi, katılmayan 9 kişi
bence öğretmenliğe başlayacak, öğretmen olan herkesin okuması gereken çok güzel bir eser. Cumhuriyet' in o ilk yıllarında gönlünde memleket aşkıyla ülkemin her yerini gezen ve o zamanın küçüklerini bu sevgiyi ince bir sevda ile veren bir öğretmen...
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
Şural 18.08.2008 katılan 9 kişi, katılmayan 7 kişi
Cumhuriyet devrinin ill edebiyat öğretmenlerinden Halide Nusret 1924'te başladığı öğretmenlik görevini İstanbul, Edirne, Urfa, Kars ve Ankara gibi yurdun çeşitli yerlerindeki liselerde yıllarca sürdürüp 1957'de emekliye ayrılır.Bu eser,görev yaptığı okullardaki öğrencileri ile yaşadıklarından oluşuyor.Mesleğine aşık bir öğretmenin akıcı ve hoş bir üslupla kaleme aldıkları her öğretmen tarafından muhakkak okunmalı.Bunun yanında halkla ilişkiler bölümündeki insanların da bu eserden alacağı çok şey olduğu kesin.Bir solukta okunacak,altı çizilecek ve sonra tekrar okunacak bir eser.
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
gozutok 18.06.2008 katılan 6 kişi, katılmayan 10 kişi
Halide nusret hanımın öğretmenlik anılarını anlattığı kitap çok güzel. Öğretmenlik mesleği kutsal bir meslektir. Öğrenciler de bence Halide hanımın dediği gibi okunması gereken birer kitaptır.Kendisinde insan sevgisi olmayan kişiler öğretmenlik yapamaz.Yapanlar da zaten öğrencilere eziyet etmekten başka birşey yapmazlar.
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
nilbeste 03.06.2008 katılan 7 kişi, katılmayan 6 kişi
Bir ogretmenin kaleminden damlayan inciler...Yazar eserinde, ogretmenlik yillarinda kendisine refakat eden minik ogrencilerinden sadece birkacini anlatmis.Anlatirken duygularini da katmis.Ogretmen ve ogrencilerin okumasi gereken bir eser...
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
KARTALİST_58 06.04.2008 katılan 4 kişi, katılmayan 5 kişi
Çocukları çok sevdiği için öğretmenlik mesleğini seçmiş olan Zorlutuna bu kitabında kendi öğrencilerini anlatmıştır. Yalnız öyle çalışkanları akıllıları değil; aptal, yaramaz ve tembelleri de.
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
rockkz 17.01.2008 katılan 7 kişi, katılmayan 6 kişi
Bence bu kitabı bütün öğretmenler okumalı. bu sayede bi ustadan tecrübe kazanmış olurlar. biz öğrencilere ön yargılı davranmamalarını, ilgilenmelerini bu kitap anlatıyor :)
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
Bülent Keskin 18.10.2006 katılan 19 kişi, katılmayan 10 kişi
Bu kitabı ilk olarak ortaokul yıllarımda okumuştum. Öğretmen çocuğu olmamın farkını o zaman hissetmiştim. Şanslıydım çünkü bu kitaptan babamın kitaplığında bulunmaktaydı. Halide Nusret Zorlutuna'nın kendi yaşadıklarını, öğretmen gözüyle gördüklerini kaleme döktüğü bu eser aynı zamanda yazı diliyle de çok akıcı. Kitapta zaman zaman keyiflenecek bazı bölümlerde hüzün bulutları gözlerinizi yaşartacak. Ülkemizin değişik yerlerinde görev yapan çalışkan ve özverili bir öğretmenin çalıştığı yerlerdeki küçük dostlarını çok beğeneceksiniz.
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz

 1  2  İleri

Ürünün diğer baskıları için Tıklayınız

Ana Sayfa | Yeni Çıkanlar | Çok Satanlar | Konu Başlıkları | Yazarlar | Yayınevleri | Arama | Üye Sayfası | Sipariş Takibi |
Ortaklık | Puan Kataloğu | Yardım | Kampanyalar | Kitap Dergisi | Sahaf | Tavsiye |
Bize Ulaşın | Bizimle Çalışmak İçinBasında Biz      


kitapyurdu.com'da ödeme seçenekleri olarak Visa, Master ve Dinners kartlar, Paypal, Havale, EFT ve Posta Çeki kabul edilmektedir.


kartlara taksit yapılmaktadır.
Tel: 0212-519-8720 Faks: 0212-5191584 Örnektepe mh. Pazaraltı sk. No:96 Sütlüce-İstanbul Türkiye
Gizlilik ve Güvenlik Politikası 101www.kitapyurdu.com