Anasayfa
internet kitapcılığında 15. yıl
 
Hoş geldiniz...
Yeni Ziyaretçi Kılavuzu
Ücretsiz üyelik için tıklayınız
Sepetinizde 0 ürün var.

 
Osmanlı Devleti Tarihi 1 - Siyasi Tarih
Osmanlı Devleti Tarihi 1 - Siyasi Tarih, Yılmaz Öztuna10
10
10

Dostlarınızla paylaşmak için tıklayın


Yılmaz Öztuna

ÖTÜKEN NEŞRİYAT

Yılmaz Öztuna'nın Osmanlı Devleti Tarihi'nin elinizdeki bu birinci cildinde, Osmanlı Türk İmparatorluğu'nun siyasi ve askeri tarihi, 2004 ilmi çizgisinde okuyucuya sunuluyor. Siyasi tarihe ağırlık verilmiştir. Bu tarihi yapan kişiler, karakteristik ve tipik taraflarıyla canlı tasvirlerle anlatılmış, ne yapıp ne yapmadıkları, ne olup ne olmadıkları açıkça vurgulanmıştır.
Kitaptaki her cümle, bir bilgi yüklenerek kaleme alınmıştır. Fuzuli cümle, hatta kelime yoktur. Günümüz tarihçilerini ve okuyucularını ilgilendiren bahislere ağırlık verilmiştir. Her gelişme ve olay, geçmişe ve geleceğe, bugüne, hatta yarına atıflar yapılarak değerlendirilmiştir. Tarih ilmi ile ilgisi bulunmayan klişeleşmiş ideolojik telkinlerden şiddetle kaçınılmış, bu tip etkilenmelerden uzak kalınmıştır. Türk tarihinin en az yüzde ellisini Osmanlı siyasi ve medeni tarihi oluşturur. Osmanlı, Türk'ün 2700 yıldan bu yana yaptıklarının zirvesini ve estetik mükemmelliğini sergiler. Türkiye tarihinin en uzun ve en geniş dönemidir. Yenileşme tarihimize daha fazla yer verilmiş, yeterince yenileşememizin sebepleri üzerinde hiçbir şey saklamadan, açıkça durulmuştur.
Eser, Türkçe'nin olanca zenginliği ile kaleme alınmıştır. Uydurma ve çirkin kelimeler kullanılmamıştır. Gerçek bir tarih kitabının bir iki bin kelime ile yazılamayacağı aşikardır. Okuyucu, zengin bir dille karşılaşacak, bir zamanlar bilip şimdi unuttuğu çok kelime ve kavramı hatırlayacaktır.SİTE:www.kitapyurdu.com
  %35   indirimli
Liste Fiyatı: 40,00  TL.Kitapyurdu Fiyatı:26,00  TL.
Tedarik süresi yaklaşık 3 günKazanacağınız puan: 52

Yayın Yılı: 2011
640 sayfa
1. Hm. Kağıt
16,5x23,5 cm
Karton Kapak
ISBN:9754374872
Dili: TÜRKÇE
Bu üründen 350 adet satılmıştır.

İLGİLİ KONULAR:
Tarih > Türk-Osmanlı

Osmanlı Devleti Tarihi 1 - Siyasi Tarih

Yılmaz Öztuna
26,00  TL.

2015 Yazarlar Ajandası


7,00  TL.
İKİLİ TEKLİF
Toplam 33,00  TL olan kitapları birlikte alın
29,00  TL ödeyin.
Bu ürüne ait diğer ikili teklifler
Ya da kendi teklifinizi kendiniz oluşturun

İLGİLİ ÜRÜNLER YAZARDAN KONUDAN
Geri
BU ÜRÜNÜ ALANLARIN İLGİLENDİKLERİ ÜRÜNLER
İleri

Tarih Sohbetleri- 1

Yılmaz Öztuna
14,30  TL.

Tarih Sohbetleri- 2

Yılmaz Öztuna
14,63  TL.

Tarih Sohbetleri- 3

Yılmaz Öztuna
14,95  TL.

1917- 1934 Türkistan Milli İstiklal Hareketi Enver Paşa (2 Cilt)

Ali Bademci
35,75  TL.

Türk Tarihinde Ordu Faktörü

Yılmaz Öztuna
6,40  TL.

Yorum Tavsiye Hata Bildirim Webmaster

    Yorum Sayısı: 1-10/13


geommat 27.02.2010 katılan 3 kişi, katılmayan yok
osmanlı devletinin bir cihan hakimiyeti kurma adına vermiş oldukları mücadelenin tarihsel süreçlerin çok iyi kavrayabilmek adına okunmaya değer bir kitap.
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
eseseses 22.02.2010 katılan 4 kişi, katılmayan yok
OSMANLI SİYASİ TARİHİ NERDEYSE TÜM AYRINTILARIYLA ANLTILMIŞ.TARİHLE İLGİLENEN HERKESİN KÜTÜPHANESİNDE OLMASI GEREKEN BİR ESER.
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
omer.bozk 10.01.2008 katılan 2 kişi, katılmayan yok
osmanlı tarihiyle ilgilenenler için bire bir,bu kitap için hammer'in osmanlı tarihi ansiklopedisnin özeti de diyebiliriz
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
ZAMKiNOS 23.01.2005 katılan 8 kişi, katılmayan yok
...genç adam ve benzeri zümrelerin, Osmanlı tarihini her tarafından kavrayan okunabilir, hele yanlış bilgi vermeyen bir kitaba olan kesin ihtiyacıdır. Bu kitabımızın te'lif sebebi de, bu boşluğu doldurmak içindir.(Kitabın önsözünden.)
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
_nuri06_ 14.03.2012 katılan 1 kişi, katılmayan yok
Osmanlı siyasi tarihi hakkında gerçek bilgilere sahip olmak isteyenlerin okuması gereken bir kitap. Tarihî bir kitap olduğu için okurken biraz sıkıcı olabilecek bir eser olmasına rağmen Osmanlı Tarihi hakkında fikir sahibi olmak için sabretmeye değecektir.
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
vosdost.74 21.07.2009 katılan 1 kişi, katılmayan yok
osmanlı tarihi alanında siyasi olarak her devreyi bulabileceğiniz bir osmanlı tarihi kitabı . bu kitabı diğer osmanlı kaynaklarından ayıran bir nokta doğu ve osmanlı kaynaklarının yanında batı kaynaklarını da profesyönelce kullanmış olmasıdır.
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
Yasin özcan 25.06.2009 katılan 4 kişi, katılmayan 1 kişi
Bu kitap Yılmaz ÖZTUNA’nın okumuş olduğum ilk kitabıdır.Yılmaz ÖZTUNA,Osmanlı tarihi konusunda bir çok eseri olan bir tarihçi.İlber Ortaylı gibi asrımızın yüz akı olan bir tarihçi tarafından da oldukça övülen bir isim.İlber Ortaylı,özellikle bu kitabını ve bu kitabın devamı olan ikinci cildi(medeni tarih) oldukça methetmişti.Ve sürekli olarak okuduğunu söylemişti (Teke tek programı) Tabi bende bir İlber hoca hayranı olarak bu iki cildi aldım ve okuyorum.Birinci cilt bitti şimdi ikinci cilde başlamış bulunuyorum.
Aslında Yılmaz Öztuna deyince aklıma tipik bir Türk milliyetçisi geliyor.Neden;yazarı birçok defa tv ekranlarında dinlemiş bulunuyorum.Belki de sırf bu yüzden bugüne kadar yazarın hiçbir eserini okumamıştım.Ta ki İlber hoca onu Yorumun devamı
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
!!0TT0M4N!! 31.12.2007 katılan 2 kişi, katılmayan yok
çok guzel bır kıtap bence herkez okumalı
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
allj 09.08.2007 katılan 1 kişi, katılmayan yok
Biri bu adamı durdursun! yılmaz öztuna'nın bir kitabı yoktur ki okunmasın,sanat değeri olamsın! tarihi bu akdar anlayan bilen bir başka isim yok diye düşünüyorum. iki ciltlik eserin ilk cildi olan bu kitap 650 sayfa ve inanın bana çok çabuk okunacak tarzda! hani bazen yok ya bu kadar sayfa okunmaz deriz ya? ilgisi yok...
alın,okuyun,arşivinize katın
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
ismail sarıkaya 18.04.2007 katılan 21 kişi, katılmayan yok
"Osmanlı Devleti Tarihi" iki ciltten oluşuyor ama tam bir Osmanlı külliyatı demek yerinde olur; çünkü ülkemizin tarih alanında yetiştirdiği ender isimlerden biri olan Yılmaz Öztuna, yılların birikimini çağdaş tarih anlayışı süzgecinden geçirerek bizlere sunmuş. Osmanlı siyasetini ve medeniyetini işlediği bu devasa eser için Yılmaz Öztuna'ya müteşekkiriz...
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz

 1  2  İleri

Ana Sayfa | Yeni Çıkanlar | Çok Satanlar | Konu Başlıkları | Yazarlar | Yayınevleri | Arama | Üye Sayfası | Sipariş Takibi |
Ortaklık | Puan Kataloğu | Yardım | Kampanyalar | Kitap Dergisi | Sahaf | Tavsiye |
Bize Ulaşın | Bizimle Çalışmak İçinBasında Biz      


kitapyurdu.com'da ödeme seçenekleri olarak Visa, Master ve Dinners kartlar, Paypal, Havale, EFT ve Posta Çeki kabul edilmektedir.


kartlara taksit yapılmaktadır.
Tel: 0212-519-8720 Faks: 0212-5191584 Örnektepe mh. Pazaraltı sk. No:96 Sütlüce-İstanbul Türkiye
Gizlilik ve Güvenlik Politikası 101www.kitapyurdu.com