Anasayfa
internet kitapcılığında 15. yıl
 
Hoş geldiniz...
Yeni Ziyaretçi Kılavuzu
Ücretsiz üyelik için tıklayınız
Sepetinizde 0 ürün var.

 
Kaşağı
Kaşağı, Ömer Seyfettin10

Dostlarınızla paylaşmak için tıklayın
Ömer Seyfettin

NESİL YAYINLARI

Ömer Seyfettin, küçük hikayeyi bizlere sevdiren yazar. Duru bir Türkçe ile yazdığı hikayeleri onca yıl geçmesine rağmen hala çok okunuyor. Ülkemizde en çok baskı yapan ve okunan kitapların başında Ömer Seyfettin 'in eserleri gelir. Yazarın çeşitli konularda hikayeleri var. Çocukluk anıları, menkıbe, tarihi ve toplumsal konulardan oluşan hikayeler. Kaşağı, Ömer Seyfettin'in en meşhur hikayesidir. Kitapta yer alan hikayelerin bir kısmı, tıpkı kaşağı gibi yazarın çocukluk anılarından oluşmaktadır. Çoğu, kaşağı kadar tanınmış hikayelerdir. Kaşağı, Ant, İlk cinayet, Üç Nasihat, Çanakkale’den Sonra, Müjde, Velinimet, Tam Bir Görüş, Herkesin İçtiği Su... Bu eserde okuyacağınız birbirinden güzel hikayeler. Yazarımızın dünyasında dolaşmaya ne dersiniz?..SİTE:www.kitapyurdu.com


  %22   indirimli
Liste Fiyatı: 4,00  TL.Kitapyurdu Fiyatı:3,10  TL.
Tedarik süresi SATIŞ YOK(TÜKENMİŞ)Kazanacağınız puan: 6

Yayın Yılı: 2005
124 sayfa
Kitap Kağıdı
13,5x19,5 cm
Karton Kapak
ISBN:9752690793
Dili: TÜRKÇE
Bu üründen 40 adet satılmıştır.

İLGİLİ KONULAR:
Edebiyat > Hikaye (yerli)
 
 
 


Yorum Tavsiye Hata Bildirim Webmaster

    Yorum Sayısı: 1-6/6


kalemimin ucu 15.01.2010 katılan 1 kişi, katılmayan yok
Hiç unutulmayan bir Ömer Seyfettin hikayesi. Kırdığı kaşağı yüzünden, babasından korkup suçı kardeşinin üzerine atan, sonra da kardeşinin ölümü üzerine kendisini affetmeyen bir çocuğun hikayesi. Çocuklarınıza mutlaka okutun.
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
mehmetyasingokce 09.04.2008 katılan 2 kişi, katılmayan yok
YILLAR ÖNCE POKUDUĞUM BU HİKAYE HALA HATIRLADIKÇA İÇİMİ CIZLATIR
OKUYUNCA SİZ DE BANA HAK VERECEKSİNİZ
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
cagriii 13.03.2008 katılan 1 kişi, katılmayan yok
Ömer Seyfettinin en önemli ve en güzel eseri bence herkesin okuması gerekir :)))))
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
cimbombombom 11.02.2007 katılan 1 kişi, katılmayan yok
Bir çocuğun korkudan söylediği masum bir yalan nelere sebep oluyor. Kırdığı kaşağının suçunu kardeşinin üzerine atan bir çocuk kardeşi hastalanıp günlerce yattıktan sonra ölünce müthiş bir vicdan azabı duyuyor çocuk kalbiyle.. Çocukların yalanın ne kadar kötü birşey olduğunu anlamaları için Ömer Seyfettin müthiş bir kurgu kurmuş ve bunu da satırlara ustalıkla dökmüş. Hemde çocukların bile anlayabileceği kadar sade ve akıcı bir dille anlatmış öyküsünü.. Tavsiye ederim.
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
noz 19.12.2005 katılan 3 kişi, katılmayan 1 kişi
İki küçük kardeş. Daha büyük olanı babasının çok sevdiği kaşağıyı kırıp korkusundan suçu kardeşinin üzerine atıyor. Cezadan o an için kurtulmanın rahatlığı küçük kardeşin başına gelenlerle birlikte ağır bir vicdan azabı olarak kendini gösteriyor.
Hiçkimsenin ama özellikle küçük bir çocuğun omuzlarına yüklenmese diyeceğimiz bu vicdan azabıyla yaşaması ve affedilişin o rahatlatıcılığına ulaşamaması çocuk için gerçekten üzülmemizi sağlıyor.
Yürek burkucu, hüzünlü bir hikaye.
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
....EsiLa ... 17.12.2005 katılan 3 kişi, katılmayan yok
Türk Edebiyatına çok büyük katkıları olan ve bugünün gençleri ve yetişkinlerinin daha küçük yaşlarda gelişiminde büyük payı olan Ömer Seyfettinin Hikaye kitabı kaşağı.
Küçük bir çocuğun babasından korkarak işlediği bir suçu kardeşine yıkması ve onun ölümüyle vicdan azabı duyması anlatılıyor. Daha o küçük yaşlardaki insanlara vicdan azabını öğreten yalan söylemenin sonuçlarının çok kötü olduğunu anlatan o usta yazar çocukların sevgilisi Ömer Seyfettin'dir. Her çocuğun okuması gereken bambaşka bir dünyadır Ömer Seyfettin kitapları...
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz

 1 

Ürünün diğer baskıları için Tıklayınız

Ana Sayfa | Yeni Çıkanlar | Çok Satanlar | Konu Başlıkları | Yazarlar | Yayınevleri | Arama | Üye Sayfası | Sipariş Takibi |
Ortaklık | Puan Kataloğu | Yardım | Kampanyalar | Kitap Dergisi | Sahaf | Tavsiye |
Bize Ulaşın | Bizimle Çalışmak İçinBasında Biz      


kitapyurdu.com'da ödeme seçenekleri olarak Visa, Master ve Dinners kartlar, Paypal, Havale, EFT ve Posta Çeki kabul edilmektedir.


kartlara taksit yapılmaktadır.
Tel: 0212-519-8720 Faks: 0212-5191584 Örnektepe mh. Pazaraltı sk. No:96 Sütlüce-İstanbul Türkiye
Gizlilik ve Güvenlik Politikası 104www.kitapyurdu.com