Anasayfa
internet kitapcılığında 15. yıl
 
Hoş geldiniz...
Yeni Ziyaretçi Kılavuzu
Ücretsiz üyelik için tıklayınız
Sepetinizde 0 ürün var.

 
Pamuk Prenses ve Katrilyonlarca Cüce
Pamuk Prenses ve Katrilyonlarca Cüce, Hasan Tevfik10
1
10

Dostlarınızla paylaşmak için tıklayın


Hasan Tevfik

HAYY KİTAP

Giysilerimizde, soluduğumuz havada, damarlarımızda gezinen teknolojik cüceler...İnsanın hilafetine göz diken mikro-robotlar… Ölüme kafa tutan zerreler... Atomlarıyla oynandığı için "seçkinleşen" materyaller...İşte binyılın en büyük olayı nanoteknoloji.

Hayykitap’tan çıkan "Pamuk Prenses ve Katrilyonlarca Cüce", Türkiye’de nanoteknoloji hakkında yayınlanan ilk ve tek kitap. Kısa, kolay okunur, herkesin anlayabileceği sade bir dile sahip. Nanoteknolojinin dünya ve Türkiye’deki serüvenini özetliyor. Hayata geçmiş ilginç uygulamalardan örnekler veriyor ve okuyucuyu potansiyel risklere karşı uyarıyor.

Kitap, nanoteknolojinin ne olduğu, getireceği müstakbel yenilik ve köklü değişimler, riskleri, zararları ve tehditleri üzerine. Konu başlı başına renkli olduğundan, açılım ve analizleri bolca heyecan sosu barındırdığından ama bir o kadar “bilimsel not” da içerdiğinden iddialı bir söylemle ülkemizde bu konuda çekilen "temel" bilgi açlığını bastırma iddiasında.

"Pamuk Prenses ve Katrilyonlarca Cüce" okuyucuyu teknolojik cücelerden oluşan "zerreler" dünyasında kısa bir gezintiye çıkarıyor: Onların ne giremeyecekleri ne de çıkamayacakları bir yer var... Kendilerinden ürüyor, kendi yaralarını sarıyorlar... Kömürden elmas, kırıntıdan hamburger, lağım suyundan içecek yapıyorlar... Kanseri içinden çökertip, damar denizaltılarıyla by-pass yapıyorlar. Dünyanın tüm bilgilerini bir küp şekere sığdırıp, bilgisayarların hızını binlerle çarpıyorlar. Kendiliğinden çoğalan silahlar yaratıyor, bedeninize "bulunmaz ve görülmez" casus olarak sızıyorlar.

İnsanoğlunun en büyük devrimi kapımızı çalıyor... Maddi dünyanın bütün sütunları sarsılıyor. Manevi dünyanın kıyamet senaryoları çağrılıyor. Nanoteknoloji, sınırsız ve sonsuz dünyanın kapılarını açıyor... Ama... Aması var. Çünkü nanoteknoloji kimisine göre tarihteki en büyük devrim, kimisine göreyse üçüncü dünya savaşının nedeni ve kıyametin habercisi..

"Pamuk Prenses ve Katrilyonlarca Cüce" nanoteknolojinin "nimetleri" yanında ölümcül risklerini de anlatıyor. Aslında nanoteknolojinin Yaratıcı’ya bir meydan okuma olduğunu da tespit ediyor.SİTE:www.kitapyurdu.com
  %35   indirimli
Liste Fiyatı: 6,00  TL.Kitapyurdu Fiyatı:3,90  TL.
Tedarik süresi yaklaşık 3 günKazanacağınız puan: 8

Yayın Yılı: 2005
Kitap Kağıdı
88 sayfa
13,5x19,5 cm
Karton Kapak
ISBN:9759059061
Dili: TÜRKÇE
Bu üründen 100 adet satılmıştır.

İLGİLİ KONULAR:
Bilim-Mühendislik > Popüler Bilim
Diğer > Çevre-Doğa

Pamuk Prenses ve Katrilyonlarca Cüce

Hasan Tevfik
3,90  TL.

2015 Yazarlar Ajandası


7,00  TL.
İKİLİ TEKLİF
Toplam 10,90  TL olan kitapları birlikte alın
6,90  TL ödeyin.
Bu ürüne ait diğer ikili teklifler
Ya da kendi teklifinizi kendiniz oluşturun

İLGİLİ ÜRÜNLER YAZARDAN KONUDAN
Geri
BU ÜRÜNÜ ALANLARIN İLGİLENDİKLERİ ÜRÜNLER
İleri

Karatay Mutfağı

Canan Efendigil Karatay
12,68  TL.

Hızlı Matematik Oyunları

Edward H. Julius
13,50  TL.

Karatay Diyeti

Canan Efendigil Karatay
7,20  TL.

Taş Devri Diyeti

Prof. Dr. Ahmet Aydın
8,45  TL.

Uzaktan Kumandalı Çocuklar

Adnan Tönel
5,20  TL.

Yorum Tavsiye Hata Bildirim Webmaster

    Yorum Sayısı: 1-2/2


ERTU_Y-12 15.03.2007 katılan 16 kişi, katılmayan yok
Bu kitap bir nevi nano teknoloji hakkında bilgi edinmenizi ve nano teknolojinin yararlarını , zararlarını anlaşılır bir dille anlatmakta nano teknoloji ile ilgilenen bilgi edinmek isteyen bütün akadaşlara öneririm güzel bir kitap....
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz
Faruk Öner 03.07.2006 katılan 2 kişi, katılmayan yok
Kitaptaki tüm bilgiler internetten bulunabilir. Ama tümüyle nanoteknolojiye yabancıysanız zaman kazanmak için satın alabilirsiniz. Teknik bilgi arıyorsanız boşuna heveslenmeyin. Yazar biraz futusrist bir yaklaşıma sahip. Aynı tarzı eski robot bilim-kurgu romanlarında görüyorduk. Tamam nanoteknoloji cidden büyük değişimler vadediyor ama Ölümsüzlük, max. konfor, çalışmadan yaşama vs.. gibi şeyler imkansız. Demek ki konular ve malzemeler değişiyor ama insanoğlu hep aynı hayallerin peşinde koşmaya devam ediyor.
KatılıyorumKatılmıyorumCevap Yaz

 1 

İLGİLİ KAMPANYALAR
İlgili Kampanyalar

Mehmet Ercan

Aşk Düştü kitabını sizler için imzaladı

Ana Sayfa | Yeni Çıkanlar | Çok Satanlar | Konu Başlıkları | Yazarlar | Yayınevleri | Arama | Üye Sayfası | Sipariş Takibi |
Ortaklık | Puan Kataloğu | Yardım | Kampanyalar | Kitap Dergisi | Sahaf | Tavsiye |
Bize Ulaşın | Bizimle Çalışmak İçinBasında Biz      


kitapyurdu.com'da ödeme seçenekleri olarak Visa, Master ve Dinners kartlar, Paypal, Havale, EFT ve Posta Çeki kabul edilmektedir.


kartlara taksit yapılmaktadır.
Tel: 0212-519-8720 Faks: 0212-5191584 Örnektepe mh. Pazaraltı sk. No:96 Sütlüce-İstanbul Türkiye
Gizlilik ve Güvenlik Politikası 102www.kitapyurdu.com