Toplam yorum: 1844706
Bu ayki yorum: 24151

E-Dergi

EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

01.06.2012

"işte ben sizden temizleniyorum ey insanoğulları.. vahşilerin ve yabanilerin silahıyla sizin şerrinizden korunarak yoluma devam ediyorum. sizden bana haksızlık ederek yoluma düşeniniz olursa, beni bu dağın en sert yırtıcı hayvanı olarak karşısında bulacaktır" seklinde bir bölümü var ki kitabın insana şamar gibi geliyor..

insanlık kavramına küskün, değerlerinden ödün vermeyen hırslı bir karakter olan siyamend üzerinden çok sağlam bir insanlık eleştirisi var kitapta.. ve elbette hemen her kitapta olduğu gibi bilgin bir çoban /numan/ var ki onun olduğu muhteşem diyaloglar var her defasında tekrar tekrar okunası..

okunması gereken çok sağlam bir kitap..
05.08.2012

aşkın beşeri hali ve en nihayetinde anlam kazanmış ilahi hali çok başarılı bir biçimde anlatılmış bir eser.
bu eseri farklı yayınlardan da okudum ama özellikle ramazan el buti' nin yazmış olduğu kitabın dili bambaşka.. öyküdeki karakterlerin birer metafor olarak kullanıldığını farketmek sıradan bir aşk öyküsü okuyor hissinden de uzak tutuyor. ihanet eden beko karakterine mesela, tüm hainlere öfke duyarak kızıyorsunuz..
ve daha bambaşka...
anlatınca olmaz okuyun derim..
08.04.2008

insanın içini kıpır kıpır eden, güldürürken düşündüren çok etkileyici bir roman. Başta kitaba biraz soğuk bakmıştım ama kısa zamanda anlatımdaki güzellik beni kitabı bir çırpıda bitirmaya itti. herkese tavsiye ederim.
01.06.2012

yusuf ile züleyha'yı anımstıyor ama içinize daha çok işlediği kesin. kitabın sonuna kadar mervan kendine karşı koyabilecek mi diye merakla okuyor insan.. ve kadınlar.. ne kadar tehlikeli olabilirler farkediyorsuuz bir kere daha..
okunması gereken çok hoş bir eser..
13.07.2008

Böylesine etkileyici bir kitap son zamanalrda okumadım inanın öyle kısa sürede bitirdim ki!

Atatürk' e yakın biri olan F.rıfkı atay herşeyi gözler önüne sermiş.TBMM kuruluş yıllarında siyasi ve politik hayat gözler önüne serilmiş

ZİYARETÇİLERİN EN ÇOK KATILDIKLARI YORUMLAR

08.05.2019

Herkese tavsiye edilecek bir kitap. Sahabe hayatları hakkında bilgi edinmek isteyenlerin beğenerek okuyacağı bir kitap
08.05.2019

Okunması gereken çok özel kitaplardan bir tanesi bence. Daha önceki kitaplarda çok başarılıydı. Dönüp dönüp okuduğum, Ya Nasip’te öyle
07.05.2019

Kitabi 2 saatte bitirdim. Kisa kisa ve net bir sekilde kitabin arkasindaki sorulari cevaplamis. Komutanlarin kitaplari okunmali.
04.05.2019

Gerçekten çok güzel bir kitap allah razi olsun. Herkese tavsiye ederim okumasini
15.05.2019

Diziden umduğumuzu bulamadık kitaplarımız bize yeter tabiki alınacak