Toplam yorum: 2330896
Bu ayki yorum: 547

E-Dergi

eday85 tarafından yapılan yorumlar

19.02.2011

Kaçırılmayacak dört eser, fiyatı da çok uygun. Bence hepsi ayrı ayrı güzel.
19.02.2011

Çok güzel bir dille anlatmış Tarık Bey. Beni benden aldı desem yeridir. Sonunda ecdadıma ağladım, damarlarımdaki kanın kaynağına ağladım, yozlaşmalarımıza, heba ettiklerimize ve gereksiz hayıflanmalarımıza ağladım.
Ey Osmancık senin gibi nice yiğitler gerek bu günlere, nice Cankızlar, nice Ertuğrullar gerek.
Tarihteki bu altın imzaya sizde şahit olun.
19.02.2011

Beyazıt Akman'ın ilk romanı, İmparatorluk serisinin ilki. Güzeldi vesselam. Yazar sizi bir yere odaklıyor ' hadi, evet' diye devam ederken hemen tadında bırakıp, süregelen başka olaylara adapte ediyor. Bazen merakımdan kızmıyor değildim. Televizyondaki az sonra ifadesinin roman versiyonuydu sanki :) ama çok lezzetli gitti. Emeğine sağlık Beyazıt Bey'in.
Gelelim asıl öze, Fatih Sultan Mehmet Han'a. Gıptayla bakılan, asıl entellektüel olan, hoşgörü sahibi, ileri görüşlü, aydın, dahi, iyi bir asker, ruh, sanat ve bilim adamı Fatih'e. Hayatını okudukça daha da okuyasım gelen kişi, KEŞFEDİCİ. Onun torunu olmak bile güzel bir duygu :)
Ona emek ve yürek veren Akşemseddin'i, Molla Gürani'yi, Molla Lütfi'yi, Molla Firuni'yi ve birçok hocasınıda unutmamak gerek.
Bir de Alberti Balbi 'iyiki yazmış seyahatnamesini' dedirtti. Gerçekten detayları şenlendirdi.
19.02.2011

Penceremizden görünen sadece Abdülhak Hamid ile Lüsyen'in aşk hayatı değildi. Önde servis edilen bu olsada arkada bir imparatorluğun son sendelemeleri, direnişi ve yeniden doğuşu yer alıyordu.
Bu kitapta hiç huzurlu değildim. Ecdadın yaptığı yanlış hareketler mi, kaosun arka planda yer alması mı yoksa bunları geçmişime yakıştıramam mı bilimiyorum ama içim buruktu.
Herşeyiyle güzel bir çalışma olmuş. Yakın tarihimize hayat kattığı için Can abime(bu samimiyeti ona karşı hissediyorum ) çok teşekkür ediyorum.
19.02.2011

Aşıkların yanışına şahit olduran,ruhunu kalabalıklarından yontan, nur gelen tarafa pencere açtıran ve baştan başa soyutta huzur veren bir kitap. Aşkı bir kaba sığdıramayanların severek okuyacağı bu kitabı bize kazandıran İskender Pala'ya teşekkürler. Emeğinize sağlık...