Toplam yorum: 1892569
Bu ayki yorum: 19105

E-Dergi

cebecibaşı tarafından yapılan yorumlar

25.11.2014

Biraz daha düşman çeteler ile kuvayi milliyecilerin faaliyetlerinden bahsedebilirdi.
25.11.2014

Bölgedeki ülkeler hakkında bilgi edinmek için gayet iyi bir kitap. Mesela Tacikistan sınırlarının Rus ordusunca korunduğunu ilk bu kitapta öğrendim.
27.04.2014

Başkalarını bilemem ama benim açımdan dönüm noktası kitaplardan biridir. Strateji, dış politika konularına amatör olarak ilgi duyan biri olarak çok işime yaradı ve pek çok temel kavramı ve temel kaynağı bu kitapta öğrendim. Kesinlikle tavsiye ederim.
27.04.2014

Oldukça yararlı bir kitap. Çin-Rus işilkileri özet olarak ve açık, anlaşılır bir dille yansıtılmış.
27.04.2014

Genel anlamda doğru tespitler barındırıyor. Özellikle muhalafetin proje çözüm üretmemesi ve sadece kendi tabanına oynadığı ve en önemlisi "siyasetsiz seçmen" diye tabir edilen kitlenin seçimleri kazandırdığı tespitleri oldukça yerinde. Ancak yazarın zaman zaman kendi ideolojisinden izler olan yerleri beğenmedim hatta sinirlendim. Başka görüşlere karşı çok kin kusan bir yaftalama anlayışı var. E Birgün gazetesi yazarın nede olsa. Bir tarafın milliyetçiliğine kin kusarken diğer tarafı makul, sevimli göstermesi normal.

Sonuç olarak , kitabı beğendim. Muhalefet partilerini destekleyen herkesin okuması gerekn bir kitap. Böyle zihin açıcı, yeni birşeyler öğreten kitapları tavsiye ederim.